ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   




Етносадиба «Лялина Світлиця»   Полтава посіла четверте місце по обігу туристів


Власники садиб розповіли як працюватимуть восени та підбили підсумки роботи своїх етносадиб протягом туристичного сезону влітку 2020 року. Якщо разом з закінченням літа ви не втратили бажання відпочити на природі і насолодитися заміською тишею, можете відвідати садиби на Полтавщині.

Садиби зеленого туризму, які працюватимуть восени:

Етносадиба «Лялина Світлиця»


Етносадиба «Лялина Світлиця»
 

Господиня цієї садиби в центрі Опішні – уповноважена представниця ГО «Всеукраїнська спілка сприяння розвитку зеленого туризму», етнографиня, докторка історичних наук Олена Щербань – є піонеркою зеленого туризму на Полтавщині. Господиня наголошує, що її продукт – це не готель, а етносадиба, що пропагує полтавську гостинність. Олені Щербань говорить, що наразі вона співпрацює з ООН. Мета такої співпраці визнання червоного борщику, як частини нематеріальної культурної спадщини України. Також Олена Щербань анонсує проведення 10 жовтня в «Лялиній світлиці» вже традиційного заходу:

    «10 жовтня ми будемо готувати весільний капусняк, пекти короваї, ліпити коники, шишки та дивні – це ми робимо з метою популяризації весільної обрядовості перед Покровою».

Олена Щербань розповіла, що цього літа збільшення туристів не помітила. Виключення склали туристи з Маріуполя, які відкрили для себе цього літа Полтавщину.

Етнопоселення «Старий Хутір»


Етнопоселення «Старий Хутір»
 

Поселення в Опішні засноване близько 10 років тому. Тут є три садиби, найстаріша з-поміж них збудована ще в 1914 році. Усі вони – хати-мазанки, дві з них укриті очеретом. Хто ночував у сільській хаті, той знає, що очеретяна стріха зберігає взимку тепло, а влітку – прохолоду. Крім того, для гостей є триразове харчування, можливість поспілкуватися з домашніми тваринами на екофермі. Тут тримають кіз, баранчиків, поросят, цесарок, кроликів – своєрідний контактний зоопарк.

Для дітей і дорослих тут пропонують такі майстер-класи: виготовлення ляльки-мотанки, ліплення з глини на гончарному крузі, соломоплетіння, вирізування витинанок, розпис писанок. Є й кулінарні майстер-класи: разом з господинею можна приготувати борщ, спекти хліб або пиріжки.

Господиня садиби Марина Куденець повідомила ЗМІСТу, що не планує на осінь нові розважальні заходи. Відпочиватимуть в садибі туристи, які бронювали міста для відпочинку заздалегідь. Стосовно зростання попиту на зелений туризм, пані Марина Куденець вважає що дійсно, багато українських туристів почали цікавитися внутрішнім туризм.

Садиба «Покровська»


Садиба «Покровська»
 

Розташована в колишньому козацькому сотенному містечку, а тепер селі Остап’є Великобагачанського району. У садибі два будиночки: один з вигодами, інший – без (вигоди надворі). Одночасно в садибі можуть розміститися до 10 людей. Господиня Людмила Усова говорить, що тут немає ні телевізора, ні інтернету: таке рішення ухвалили, щоб гостей нічого не відволікало від природи, бо поруч річка, ліс, рівнини і пагорби.

Людмила Усова повідомила що туристичний сезон в садибі закінчується на Покрову. Щодо підвищення зацікавленості зеленим туризмом на Полтавщині, Людмила Усова вважає, що за її спостереженнями попит незначно збільшився.

Гостинний дім «Золота Сота»


Гостинний дім «Золота Сота»
 

Дім розташований поблизу Полтави, у дачному масиві села Петрівка. Сама назва вказує, що родзинкою цього місця є бджільництво, і це справді так: господарі – подружжя Мостових – мають поруч пасіку. У гостинному домі пропонують багато розваг на бджолину тематику, але, ясна річ, він цікавий не тільки цим.

Господиня садиби Марина Мостова говорить ЗМІСТу, що на осінь у них заплановані нові майстер-класи для дітей: виготовлення льодяників, розпис медових пряників і приготування страв на вогні з нового осіннього урожаю.

Також в садибі добудували етнобудиночок з соломи та глини, оздоблений в національному українському стилі. В будиночку може розміститися компанія до 20 осіб.

Відпочинок в садибі здійснюється за попереднім записом та з дотриманням всіх протиепідемічних норм.

Стосовно того, чи збільшилася кількість відвідувачів садиби, Марина Мостова повідомила, що не помітила значного збільшення потоку туристів у порівнянні з минулим роком, особливо це стосується екскурсій зі школярами.

Садиба «Вільхове»


Садиба «Вільхове»
 

Садиба має два будинки і розташована під Опішнею. Тут є інтернет і супутникове телебачення. У будинках є кухня, де гості готують для себе їжу. Просто на території садиби є два ставки, де можна рибалити.

Господиня садиби пані Наталя повідомила, що нові розваги на туристів очікують тільки взимку. А наразі садиба може запропонувати відвідувачам відпочинок на природі: тиша, ставки, ліс. Восени садиба не припиняє приймати відвідувачів. Щодо збільшення попиту на зелений туризм, господиня повідомила, що не може об’єктивно простежити зміни в туристичному попиті, бо садиба працює другий рік

Хутір «Яблучне»

Хутір «Яблучне»


У садибі є швидкісний інтернет, тобто тут можна працювати онлайн. Гості поки що готують самі – для цього є кухня. Хоча садиба поки що працює переважно як готель, однак з наступного року хазяїн планує повноцінний зелений туризм.

Господар садиби Володимир Фисун, повідомив ЗМІСТу, на наразі відпочинковий сезон в його садибі закрито. Новий туристичний сезон планують відкрити з початку травня 2021 року.

З твердженням, щодо збільшення попиту на зелений туризм пан Володимир погоджується. Говорить що цього літа, в садибі відпочивали люди, які не змогли, з об’єктивних причин, поїхати за кордон. В основному це були туристи з: Києва, Запоріжжя, Дніпра та Полтави.


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
👁 905
Категорія: Блог для мандрівників
Теги: Полтавщина, Садиби зеленого туризму


НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/54877133.jpg

Заключні ігри з футзалу в рамках проєкту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»

/_sf/14/88048165.jpg

Нове дослідження показало, як можна запобігти розумовій стомленості

/_sf/14/18628872.jpg

Карлсон висміяв слова Путіна про "денацифікацію"

/_sf/14/01271784.jpg

В чому різниця між військовозобов'язаним та призовником

/_sf/14/82774962.jpg

План робіт у саду та городі на квітень

/_sf/14/68651316.jpg

Замовлення розв'язання задач швидка допомога

/_sf/14/10679928.jpg

Підготовка до складання тесту НМТ з репетитором



ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg