Блог для мандрівників Єгиптяни гостинні і привітні до фамільярності

Туристичних пам'яток в цій країні аж занадто. Головний її атракціон - Червоне море, одне з найкрасивіших на планеті, рай як для любителів дайвінгу, сноркелінга і кайтинга, так і для тих, хто усім видам відпочинку вважає за краще лежання на пляжі. Другий за значимістю привід відвідати Єгипет - древні руїни, фортеці, храми.

Предки сучасних єгиптян будували так ґрунтовно, що ці "руїни" виглядають міцніше нинішніх будівель. Єгипетські піраміди - єдине офіційне чудо світу, що збереглося з античних часів.


Відпочинок в Єгипті
 

Третій привід - релігійний. Тут і гора Мойсея, і коптський монастир Святого Антонія і навіть найбільший у світі ісламський університет "Аль-Азхар".

Єгиптяни гостинні і привітні до фамільярності. У туристичних місцях вони зіпсовані легкими заробітками і тому постійно намагаються обдурити приїжджих. Оскільки доходи від туризму занадто важливі для єгипетського уряду, то швидше за все в серйозні переробки ви не потрапите, хіба що переплатите декілька доларів за кальян. Поліція тут всюди, а інтереси іноземців захищають спеціальні "туристичні поліцейські" в чорній, схожій на есесовську формі.

За межами курортних зон починається справжній Єгипет, бідний, брудний, пригнічений і заляканий власним урядом. На іноземця, що випадково опинився в непідходящому місці, кидатимуть тривожні погляди і постараються тут же "стукнути" в поліцію. Єгиптяни сильно переживають за репутацію своєї країни, тому на будь-які спроби сфотографувати що-небудь на їх думку непідходяще (звалище сміття посеред дороги, діру в огорожі, навіть осла) реагуватимуть шумним обуренням.

Так що не кривдьте єгиптян, залишайтеся в межах готельних або музейних комплексів. Якщо ви все ж наважилися подорожувати незалежно, то готуйтеся до пригод африканського масштабу!
 

Відпочинок в Каїрі: путівник по Каїру - подорож
 

Відпочинок в Каїрі: путівник по Каїру - подорож

Найбільший мегаполіс в Африці і у всьому арабському світі, 8-міліонний Каїр є класичним прикладом капіталістичного "міста контрастів", як його живописали в радянських партійних школах. Величезний, тісний, шумний, грубий, брудний, метушливий, меркантильний до непристойності, релігійний до фанатичності, такий, що чваниться своїм багатством і зневажливо відноситься до приїжджих бідняків. Багатство тут епічне і похмуре, шикарні старовинні особняки охороняють сотні озброєних стражників-поліцейських.

Бідність - позорна і загнана у великі гетто, настільки жахлива, що з'являтися в них іноземцям не рекомендується. Але навіть у цього міста-м'ясорубки є свої привабливі сторони.

За мірками Єгипту, Каїр порівняно молодий, йому "ледве" минуло 1000 років, і за цей час місту довелося пережити немало напастей: армії фатимідів, мамлюків, хрестоносців, епідемію чорної чуми, походи Наполеона і англійську окупацію. Іноземні загарбники, не встигнувши зруйнувати старі будівлі, квапилися побудувати нові. Для любителів старовинної архітектури Каїр може виявитися справжньою перлиною.

Хоча більшість древніх будівель знаходяться в жалюгідному стані, навряд чи де-небудь ще можна побачити так вишукані особняки, палаци, мечеті і фортеці.


Відпочинок в Каїрі: путівник по Каїру
 

У Каїрі знаходиться знаменитий Єгипетський музей, що більше нагадує склад мумій. Щоп'ятниці працює дивний кладовищенський ринок Souq - al - Gomaa. Щодня з Каїра вирушають сотні автобусів в приміську Гізу, кладовище фараонів Мемфіса, що примудрилися відгриміти такі гробниці, що їх відвідування досі є найпопулярнішим у світі туристичним атракціоном.

На дорогах Каїра панує хаос, що щодня забирає життя декількох пішоходів, що зазівалися. Правила руху дуже умовні, врятувати від неприємностей може не стільки їх знання, скільки хороша реакція. Світлофори є не скрізь, а ті що є працюють в двох режимах: чоловічок йде швидко і чоловічок біжить.

Каїр - ісламське місто, причому дуже суворих правил. Звичайно, злачні місця є і тут, але існують вони напівпідпільно, і навряд чи можуть бути рекомендовані для відвідування. Зате варто подивитися, як виглядає народна єгипетська дискотека. З настанням темряви шумні молоді компанії, закохані парочки, батьки з дітьми і навіть пенсіонери виходять на набережну Cornish al Nile біля готелю Ramses Hilton, де стоять біля причалу десятки прикрашених лампочками теплоходиків.

З кожної палуби звучить гучна арабська музика, ніби капітани цих судів змагаються, хто шумніше. Спеціально навчені юнаки на березі намагаються затягнути перехожих саме до свого човна. Коли усі сидячі місця на палубі заповнюються, човен відходить від причалу. Музика грає, єгиптяни танцюють, стукають по палубі каблуками, як колгоспники з радянської комедії "Волга-Волга".

Вечірня прогулянка по Нілу коштує недорого (2 фунти) і триває недовго (15 хв.), воно і до кращого - довго витримати гучну арабську музику і тупіт каблуків під силу не кожному європейцеві. Самі рафіновані можуть знайти теплохід і попристойніше: дорогі туристичні судна відходять з острова Гезіра, тобто з набережною навпроти.

Відпочинок в Шарм-еш-Шейху: путівник по Шарм-еш-Шейхові- подорож

Дивлячись на сучасний Шарм-еш-шейх - з розсипом дорогих готелів, хороших барів, клубів і ресторанів - розумієш, що ізраїльтяни знають толк у відпочинку. Адже саме завдяки ізраїльським солдатам, що окупували Сінай в 70-80 роках минулого століття, єгипетське "селище міського типу" перетворилося на якісний курорт світового рівня. Розгледівши в Шармі великий туристичний потенціал, ізраїльтяни почали, а єгиптяни продовжили його бурхливу забудову, перетворивши місто, мабуть, в краще місце відпочинку на Червоному морі.

Відпочинок в Шарм-еш-Шейху
 

Головна перевага Шарм-еш-шейху - в його розташуванні. Курорт знаходиться в декількох десятках кілометрів від головного природного заповідника Єгипту - Рас-Мохаммеда, який не раз відвідував Жак Ів Кусто. Взимку в Шармі не так вітряно, як на інших єгипетських курортах, оскільки з північного сходу він ретельно прикривається Сінайськими горами.

Крім того, місто розташовується зовсім поряд з ізраїльською межею, що надзвичайно зручно - за допомогою місцевих турфірм можна відвідати Эйлат і Єрусалим, а якщо хочеться продовжити подорож - то і Акабу, що в Йорданії).

Найважливіше зайняття на цьому курорті - дайвінг і сноркелінг (пірнання з маскою), благо кораловим лісам у берегів Шарм-еш-шейха не видно ні кінця, ні краю. Найпопулярніші "споти" для занурень знаходяться в протоці Тиран. Це чотири порослих щільною стіною коралів рифи : Джексон, Гордон, Вудхаус і Томас, названі на честь англійських моряків. Досвідченим аквалангістам варто звернути увагу на затонулий корабель "Тістлегорм", який лежить на 30-метровій глибині.

Узяти уроки дайвінгу в Шарм-еш-шейху можна у будь-якій з численних шкіл, більшість офісів яких знаходяться в Наама Бій.

Відпочинок в Луксорі: путівник по Луксору - подорож


Відпочинок в Луксорі
 

Це саме відвідуване туристами місто Єгипту (після Гізи). По довгій набережній Луксору циркулюють туристичні маси з численними вкрапленнями роздрібних торговців. Треба мати неабияку спритність і реакцію Індіани Джонса, щоб втекти від обвішаного пам'ятним мотлохом сувенірщика, вирватися з чіпких пальців хазяїв човнів-фелюк і встигнути ухилитися від розверзнутого зіву карети, що шукає пасажирів. Якщо ж насильство неминуче, то розслабтеся і отримуйте задоволення.

Прокотіться по вуличках Луксору на кареті, переправтеся через Ніл на скрипучій вітрильною фелюке і купіть на пам'ять, біс з ним, безглузде гіпсове божество, дивишся, і воно принесе удачу.

Відпочинок в Дахабе: путівник по Дахабу — подорож


Відпочинок в Дахабе
 

Цей невеликий симпатичний курорт в сотні кілометрів на північ від Шарм-еш-шейху вважається меккою "дауншифтерів". Якщо в Шарм приїжджають відпочити, то в Дахаб - жити, пославши до бісів офісну роботу і іншу "напругу" цивілізованого життя. Тут можна недорого зняти житло або за декілька доларів в день оселитися в крихітній комірці гест-хауса.

У Дахабе прекрасний дайвінг, а всього в 8 кілометрах на північ від містечка знаходиться один з найзнаменитіших спотів світу - Блакитна Діра (Blue hole), вертикальна підводна коралова печера, глибиною понад 100 метрів.

Відпочинок в Асуані: путівник по Асуану - подорож


Відпочинок в Асуані
 

Тут знаходяться ворота в Чорну Африку, і ця близькість відчувається. Обличчя місцевих жителів темніші, ніж у мешканців півночі, багато з них - нубійці, вихідці з Судану. У Асуані жарко, дуже жарко, тому варто проводити час ближче до води або в парках, або в кондиціонованих приміщеннях.

Не варто піддаватися умовлянням місцевих жителів, що намагаються відправити вас на екскурсію верхи. Провівши на коні якихось 20 хвилин, вже можна дістати сонячний удар.


Схожі матеріали:


   Категорія: Блог для мандрівників | Переглядів: 197
Теги: Червоне море, відпочинок, Єгипет, Асуан, Подорож


ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Кулич пасхальный

/_pu/50/97123696.jpg
Мікроблейдинг брів: особливості процедур...

/_pu/49/72255553.jpg
Хочете прибрати жир з живота? Декілька р...

/_pu/48/65971360.jpg
Санатории Закарпатья: наилучшие места дл...

/_pu/51/57623732.jpg
Торгівля людьми: шляхи запобігання та пр...

/_pu/51/96949581.jpg
Новий тренд сезону: в моду увійшли греча...

/_pu/50/50994719.jpg
Добросусідство та способи захисту земель...

/_pu/48/51253504.jpg
Як оформити спадщину за відсутності прав...

/_pu/50/67901275.jpg
Фітнес на льоду - худнемо із задоволення...

/_pu/47/89989119.jpg
9 трендів весняного маникюру

/_pu/50/96097168.jpg
Оплата праці в нічний час

/_pu/47/22711544.jpg
Експерти розповіли, як доглядати за рука...

/_pu/49/99349026.jpg

Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020