ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   




Відібрану насіннєву картоплю необхідно виставити на світло для позеленіння

Вересень – перший місяць осені, перші думки і перші турботи про вирощений врожай. Дуже важливо зробити все вчасно, щоб взимку з легкістю на душі згадувати минулий сприятливий рік. Саме в цей час необхідно прибрати все вирощене в термін, вибираючи оптимальну, суху і трохи вітряну погоду. Потрібно встигнути підготувати всі приміщення, де будуть зберігатися дозрівати наші овочі. Крім усього потрібно і далі доглядати за літніми та осінніми посівами. Загалом, роботи в саду у вересні вистачить вдосталь.

Відібрану насіннєву картоплю необхідно виставити на світло для позеленіння, це додасть картоплі витривалості, та збереже її від хвороб і шкідників. Розділяють картоплю, як за правило на сорти.

У вересні прибирають насіннєву цибулю. Збирають, коли 50 % (але не більше) листя поляже на землю. Так як запізнення із збиранням, особливо у вологий період, може призвести до подальшого відновлення зростання, а це, у свою чергу, погано позначиться на зберіганні. Після викопування цибулю гарненько складають на грядці, щоб її просушити. У дощову погоду необхідно занести цибулю у сухе приміщення, укладаючи невеликим шаром на будь-яке природне полотно. Коли вона висохне, зрізують листя на три-чотири сантиметри вище шийки. Відбирають хворі або пошкоджені цибулини, а решту зберігають в сухому, добре провітрюваному місці.

Не забудьте і про ярий часник, який дуже не виносить прямих сонячних променів, тому його потрібно сушити під навісом. В іншому випадку, його головки набудуть гострий і нестерпний смак.

На ділянці, продовжують зріти помідори, перець, баклажани та інші овочеві культури. Їм також потрібен дбайливий догляд, при якому вони зможуть дати великі та смачні плоди.

Не слід забувати, поливати і робити підживлення. Припиняти підживлення необхідно за чотири тижні до передбачуваних похолодань і збору врожаю.

У разі вересневих заморозків близько 0 °C, що трапляється рідко, необхідно зібрати плоди помідорів, баклажанів, перцю тощо. Їх розсортовують на зрілі, зелені, великі та дрібні. Дрібні і недозрілі плоди опускають в окріп, додавши солі, на три хвилини, після чого виймають. Укладають шарами, пересипаючи їх тертим часником. Зверху наливають рослинного масла і придавлюють гнітом. Зберігають при кімнатній температурі один два тижні до повної готовності.

У вересні вже встигають дозріти насіння бобових (квасоля, соя тощо). Вилучивши їх з бобів, гарненько просушують і кладуть на зберігання. Дуже часто квасоля, горох вражаються зернівкою. Для запобігання псування, зберігають бобові на балконі або в холодильнику. Так як температура нижче 10 °C, перешкоджає розвитку яєць шкідника, відкладених ним ще при зав’язі.

Приділіть увагу всім видам капусти – кольорової, броколі, кольрабі, білокачанної, савойської. Своєчасно зрізують готові до прибирання головки. У цей час добре набирає вагу середньо, та пізньостигла білокачанна капуста. Забезпечують її вологою і харчуванням. Не повинно бути різких перепадів з поливаннями, так як капуста дуже до цього чутлива, що проявляється на її голівках, які можуть тріскатися і відповідно погано зберігатися.

Ріпа, бруква, редька також продовжують достигати у вересні на городі. Не слід і їх забувати поливати і захищати від шкідників. Основним шкідником є хрестоцвіті блішки. Для профілактики і боротьби з якими рослини посипають золою рано вранці.

В перших числах вересня можна посіяти шпинат, редис, салат. Вони до наступного місяця встигнуть дати смачні і соковиті плоди. Для прискорення дозрівання, зазвичай використовують додаткові накривні матеріали.

У цьому місяці можна пересаджувати багаторічні види цибулі. Зазвичай пересаджують чотирьох річні рослини. Після того як викопують рослини, розділяють їх на посадкові одиниці. У кожного посадкового матеріалу видаляють сухі листя, а коріння вкорочують, залишаючи довжиною два сантиметри. Висаджують за стандартною схемою. Після садіння проводять полив. Коли вода вбереться, лунку присипають сухим ґрунтом. До настання морозів рослини добре вкорінюються і можуть зимувати без додаткових укриттів.

У цей час можна заготовлювати органіку для майбутнього року. Після літа її досить багато. Скошені або зрізані рослини необхідно трохи просушити, після чого викласти на компостну купу. Так щоб свіжі і сухі залишки чергувалися між собою. Хорошим засобом буде додавання в компост свіжого гною або пташиного посліду. Це буде стимулювати швидке зростання мікроорганізмів і черв’яків, які переробляють органіку. Коли буде сформована купа, то потрібно добре полити її водою, постійно підтримуючи у вологому стані. Бажано, щоб взимку її накрити чимось, це може бути сіно, солома, сухе листя. Так процеси гниття будуть відбуватися навіть взимку.

Завжди знайте, що доглядати за рослинами потрібно зараз, тим самим закладаючи початок в свій наступний врожай. Безсумнівно, осінь – це не просто пора для завершення всіх процесів, це початок наступного сезону. Саме в цей час земля готується до наступного сезону, набираючи харчування і вологу. Забезпечуючи її всім необхідним, ми робимо перший крок до нашого майбутнього успіху у цій нелегкій справі.


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
👁 980
Категорія: Блог садівника
Теги: вересень, вирощування, насіння, САДІВНИК, картопля, сад


НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/54877133.jpg

Заключні ігри з футзалу в рамках проєкту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»

/_sf/14/18628872.jpg

Карлсон висміяв слова Путіна про "денацифікацію"

/_sf/14/88048165.jpg

Нове дослідження показало, як можна запобігти розумовій стомленості



ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg