ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   




Довго, але воно того варте!

"Белой акации гроздья душистые..." - була така пісенька. Дійсно, духмяний запах квіток білої акації наповнює повітря характерним солодким ароматом, який так контрастує з загазованим повітрям мегаполісу... А ви в дитинстві не їли ці квітки? Між іншим, з усіх видів акації лише біла - їстивна. Та ще й корисна! Кора і квітки цього дерева широко застосовуються в народній медицині, в яких саме випадках - добрий гугл розкаже вам все від і до.

А я поведу мову про натуральне вино, виготовлене з квіток білої акації. Одразу зауважу, що найкращий час для збору квіток - опівдні в сонячну погоду або після дощу в той період, коли вони розпустились наполовину або трохи більше та ще не опадають. Звісно ж, не рекомендується збирати квітки з дерев, що ростуть біля дороги.

Для самого вина потрібні:

Квітки білої акації - 1 літрова банка (щільно набита)
Лимон (один великий або два середніх; можна замінити лимонною кислотою)
Цукор - 1 кг
Вода - 3,5 л
Родзинки - 100 г

Пропорції з розрахунку на 4 літри вина.

Для початку промиваємо квітки від пилу і комах. Після цього відділяємо їх від ківтконосців. Робота довга і кропотлива, але результат вартий того. Далі - заливаємо трьома літрами води, доводимо до кипіння, проварюємо 5-10 хвилин. Знімаємо з вогню і залишаємо на 24 години.

Добу потому процеджуємо відвар через марлю. Пелюстки ретельно віджимаємо і викидаємо.

Готуємо цукровий сироп. У 0,5 л води поступово додаємо цукор, постійно помішуючи. Як перевірити сироп на готовність? Капнути краплю на рівну поверхню. Якщо крапля не розтеклась - сироп готовий. Довести сироп до готовності, дати охолонути. Охолонув? Вливаємо у відвар. Туди ж додаємо або нарізані лимони без цедри, або 3-4 чайної ложки лимонної кислоти (на вибір) та приблизно третину родзинок. Мити родзинки не можна, бо змиються дикі дріжджі, без яких неможливе бродіння. Все перемішати, накрити марлею, залишити на 2-3 доби в темному місці.

Наступний крок - видаляємо лимон та його кісточки (якщо додавався лимон, а не лимонна кислота), разом із родзинками переливаємо в бутиль. Додаємо родзинки, що залишились, і ставимо на бродіння. Тут є два варіанти. Перший - встановити гідрозатвор (спеціальна кришка з трубкою, кінець якої опускається в банку з водою), другий - герметично примотати до горла бутилі латексну медичну рукавицю, попередньо поколовши в одному з пальців дірочку голкою. Це робиться для того, щоб з майбутнього вина виходив вуглекислий газ і в бутиль не надходило повітря (до речі, один мій друг розказував, як його приятель в екстренному випадку замінив рукавицю виробом номер два - теж варіант!).

Зробивши "антиповітряну оборону", ставимо бутиль на бродіння в темне сухе місце. Акація містить багато білку, тому бродить довго та інтенсивно - до 90 днів і з помітним густим осадом. Доки гірозатвор пускає бульбашк в воду або рукавиця надувається - бродіння йде. Як тільки бульбашки перестають з'являтись або рукавиця здулась та опала - бродіння закінчилось. Рідина в бутилі набуває характерного винного запаху.

Рекомендація: якщо осад надто інтенсивний, раз на місяць провітрюйте вино. Для цього знімається гідрозатвор/рукавиця, вино переливається в іншу бутиль, додаються свіжі родзинки, знову під'єднується гідрозатвор/рукавиця, і рідина відправляється далі бродити. Такі самі міри треба прийняти, якщо бродіння припинилось надто рано (через 30-45 днів). Важливо: для зливання вина необхідно використовувати шланг (підійде система від медичної крапельниці). Просте переливання з судини в судину шкодить процесу і негативно впливає на якість готового продукту.

Після того, як вино перебродило, за допомогою шлангу розливаємо його по тарі (бажано до самого верху), щільно закриваємо і ставимо в темне місце на дозрівання (в пгреб, підвал або шафу). Якщо тара заповнена не до кінця, періодично відкриваємо пробку, щоб випустити вуглекислий газ, який потрапив у вино під час зливання.

Зізріває вино з білої акації довго - від 6 до 8 місяців. Під час зізрівання також буде випадати осад,тому раз на 3-4 місяці необхідно провітрювати вино, зливаючи з осаду в іншу тару.

Отже, весь процес приготування вина з квіток білої акації може зайняти цілий рік! Але результат вартий того - на вашому столі буде натуральне біле вино без жодних порошкових хімікатів та ГМО. Не забувайте також, що витримка вина лише поліпшує його смакові якості. Але не забувайте при цьому, що ківткові вина не відрізняються довговічністю. Їх термін придатності - не більше трьох років з моменту зізрівання.

З квіток білої акації також роблять настоянки на спирту і смачне варення, але про це - іншим разом у моєму блозі!


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
👁 1197
Категорія: Сюзанна Елпі: "Нотатки крихітки Сью"
Теги: смачно, смачного, біла акація, Вино в домашних условиях, вино, Рецепт


НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/54877133.jpg

Заключні ігри з футзалу в рамках проєкту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»

/_sf/14/88048165.jpg

Нове дослідження показало, як можна запобігти розумовій стомленості

/_sf/14/18628872.jpg

Карлсон висміяв слова Путіна про "денацифікацію"

/_sf/14/01271784.jpg

В чому різниця між військовозобов'язаним та призовником

/_sf/14/82774962.jpg

План робіт у саду та городі на квітень

/_sf/14/68651316.jpg

Замовлення розв'язання задач швидка допомога

/_sf/14/10679928.jpg

Підготовка до складання тесту НМТ з репетитором



ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg