Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


12.09.2018

Чому 12 вересня - вдалий день для того, щоб приготувати багато їжі і влаштувати бенкет

Раніше у цей день обов'язково готували ячмінну кашу на молоці

Чому 12 вересня - вдалий день для того, щоб приготувати багато їжі і влаштувати бенкеРаніше селяни називали 12 вересня днем Олександра Ситника з тієї причини, що саме цього дня було прийнято накривати багаті столи, кликати гостей і влаштовувати пишні бенкети.

Як правило, обов'язково готували ячмінну кашу на молоці, а також подавали на стіл хліб, випечений з зерна нового врожаю. Робили спеціальний обряд, який, згідно з прикметами, гарантував родючий рік. Для цього завивали в одну косу ячмінні стебла разом з лляними і вівсяними.

Ситник — це те, що звично, і те, що дає хліб. Недарма говорили: "Ситно з хлібом жити". У цей день готували ситну ячмінну кашу. До цього дня залишали на корені на ниві ячмінні стебла ще з серпневих жнив. Був звичай заговорювати ниву на майбутній урожай.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція переходить на електронні постанови по адмінправопорушенням

Прикмети 12 вересня:

Якщо їжак облаштував нору на узліссі — зима буде теплою, якщо в глибині хащі — чекай сильних морозів, а вітри будуть дути частіше з боку, протилежного від входу в нору.

Якщо птахи 12 вересня кружляють високо і не хочуть відлітати, то осінь буде теплою, сухою і тривалою

Теплий і ясний вечір 12 вересня віщує, за прикметами, добрий урожай у наступному році

Зорепад 12 вересня - наступного року можливий неврожай.

Схожі матеріали:
👁 559
Категорія: Актуально
Теги: народні прикмети, прикмети, звичаї, прикмети вересня, вересень

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ