Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


30.04.2018
Чому 30 квітня треба з'їсти солодке, а поганим людям слід бути насторожі
Бджоли сіли на квітучу вишню - плоди не вродять

Чому 30 квітня треба з'їсти солодке, а поганим людям слід бути насторожіСвятих Зосиму і Саватія шанують 30 квітня, як покровителів бджіл і заступників бджолярів. Відповідно, про цей день складено чимало прислів'їв та прикмет, пов'язаних з цими комахами.

Наприклад, спостерігали за комахами, які розліталися на первоцвіти: "На який хліб пішла бджола — той на зерно буде гарний". Також судили і про те, як вони пережили зиму: "Мало убуло бджіл — до врожаю гречки".

Після того, як бджіл випускали на волю, ставили посеред пасіки стіл, накривали його скатертиною. Викладали на стіл хліб і сіль, черепок з жаром, Богоявленську воду, а також свічку, яка залишилася після заутрені від Великодня. Селяни 30 квітня молилися Зосиму і Саватієві, обходили пасіки із запаленою свічкою, а після цього окропляли всі святою водою.

Найпопулярнішими прислів'ями на Зосима були: "Без бджіл (тобто без воску) поп і обідні не служить"; "Мала-мала бджілка, а побільше великого знає"; "Щоб бджіл водити, треба серцем любити"; "Для доброго бджоляра немає поганого року"; "Добру людину і бджола не жалить".

А сам бджолиний продукт– мед, у цей день, вважався найважливішими ласощами.

Вважали, що бджола ніколи не вжалить добру людину, а от поганим слід бути насторожі. У цей день господині традиційно готували страви з медом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому 28 квітня треба погризти дерево і забути про роботу допізна

Народні прикмети на 30 квітня

Квітки яких рослин і дерев бджоли вже облюбують - такий і врожай буде

Якщо 30 квітня посіяти петрушку і моркву, то вони, за прикметами, дадуть гарний урожай

Бджоли сіли на квітучу вишню - плоди не вродять

На який хліб 30 квітня сяде бджола - такий і врожай буде.

Схожі матеріали:
   Категорія: Актуально | Переглядів: 638
Теги: прикмети, Весна, народні прикмети, Квітень | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ