Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


08.11.2017

Чому восьмого листопада треба пити пиво, бути подалі від води і згадати воїнів


Зазвичай, наші пращури восьмого листопада влаштовували поминальний день, який був присвячений воїнам


Чому восьмого листопада треба пити пиво, бути подалі від води і згадати воїнівУ народі 8 листопада отримав безліч назв: Дмитрієв день, Дмитра Солунського, Дмитрівська субота, Михайлов день, Діди і т. д. Зазвичай влаштовували поминальний день, який був присвячений воїнам.

Намагалися справити всі весілля до настання дня Дмитра Солунського. Після 8 листопада робиться перерва до зимового м'ясниць.

У православної церкви 8 листопада вшановується пам'ять святого Дмитра Солунського, який також відомий під прізвиськом Міроточец. Відомо, що він жив у часи правління імператора Діоклетіана. У житії його сказано, що батьки Димитрія спочатку були таємними християнами, а тому, після народження Дмитра відразу ж його хрестили в домовій церкві, а потім намагалися виховувати в побожності і віри.

Коли батько Дмитра помер, то зайняв його місце і став проконсулом міста Салоніки. Перебуваючи на цій посаді, він проявив себе як християнин і багатьох жителів звернув у свою віру. Звістки про це дійшли до імператора, після чого Дмитра заарештували і стратили. Християни вночі змогли отримати тіло покійного і поховати його. Один з послідовників мученика Лупп вирішив взяти ризу Дмитра, яка була орошена кров'ю, а також і його кільце. Саме ці предмети згодом стали володіти чарівними властивостями, і з їх допомогою Лупп здійснив велику кількість чудес.

В народі було прийнято 8 листопада пити пиво. Казали: "В Дмитрієв день і горобець під кущем пиво варить". Працювати 8 листопада не дозволялося.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому 7 листопада не можна їсти хліб, а жінкам треба обов'язково поплакати

Народні прикмети на 8 листопада

Настала відлига 8 листопада - зима буде теплою і мокрою.

Пішов сніг на Дмитрієв день - Великдень теж буде зі снігом.

На Дмитра сніг лежить - прикмета, що весна пізньою буде.

Іній вранці 8 листопада видно - взимку буде дуже багато снігу.

Туман віщує відлига. Особливо, якщо він спостерігається з самого ранку.

Якщо людина народилася 8 листопада, то його талісманом є берил. Іменинник буде охоронцем сімейних традицій.

Холодний день - весна теж холодною буде.

Річки 8 листопада ще не вкрилися льодом - морозів не буде до кінця листопада.

Якщо дівчина не вийшла заміж до 8 листопада, то в дівках ходити довго. Хоча пов'язано це було з цілком зрозумілою причиною: до зимового м'ясниць весілля просто не грали.

Чим рясніше поминальний стіл (тризна), тим легше буде близьким людям на тому світі.

Якщо господиня 8 листопада пече млинці, то перший млинець їсти не можна, оскільки він призначений для небіжчика.

8 листопада не можна виконувати справи, пов'язані з водою (купатися, мити посуд, прати і т. д.) - за прикметами, воду на душі покійних ллєш.

Схожі матеріали:
👁 736
Категорія: Актуально
Теги: Листопад, народні прикмети

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ