Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


05.04.2022
Європейскі країни висилають близько 150 російських дипломатів
Висилка дипломатів послідувала за міжнародним засудженням убивств у місті Буча під Києвом

Європейскі країни висилають близько 150 російських дипломатів

Багато країн ЄС вислали російських дипломатів на тлі обурення, що зростають з конфліктом в Україні: за останні 48 годин близько 150 людей було відправлено додому.

Висилка дипломатів послідувала за міжнародним засудженням убивств у місті Буча під Києвом, де після виведення російських військ було виявлено десятки тіл.

Москва відкинула звинувачення в тому, що її сили несуть відповідальність за ці жахливі звірства, заявляючи, що зображення є підробленими або смертельні випадки сталися після того, як вони пішли.

Прес-секретар кремля Пісков заявив журналістам у вівторок, що масове висилання дипломатів було «недалекоглядним кроком».

"Звуження можливостей для дипломатичного спілкування в такій безпрецедентно складній кризовій обстановці - недалекоглядний крок, який ще більше ускладнить наше спілкування, необхідне для пошуку рішення", - сказав він.

«І це неминуче призведе до кроків у відповідь», — додав він.

Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо заявив, що 30 російських дипломатів висилаються «з міркувань національної безпеки» в контексті війни, що триває.

За кілька годин міністр закордонних справ Іспанії оголосив про свою висилку «близько» 25 російських дипломатів.

"Побачені нами нестерпні картини різанини мирних жителів у місті Буча після виведення російської армії глибоко обурюють нас", - заявив журналістам Хосе Мануель Альбарес.

Російські дипломати та персонал «загрожують інтересам країни» і будуть вислані «негайно», заявив він на прес-конференції після щотижневого засідання кабінету міністрів.

Міністерство закордонних справ Швеції заявило, що надсилає трьох російських дипломатів, які там проводили «незаконні операції».

А Данія оголосила про аналогічний крок щодо 15 російських «офіцерів розвідки», звинувачених у шпигунстві на її території, що, за її словами, було «неприйнятним».

Оголошення пройшли за аналогічними діями союзників ЄС — Франції, яка у понеділок вислала 35 російських дипломатів, та Німеччини, де, за офіційними даними, 40 дипломатів було відправлено додому.

Після вторгнення країни Європейського Союзу вислали близько 260 російських дипломатів.

Схожі матеріали:
   Категорія: Актуально | Переглядів: 122
Теги: Євросоюз, новини Росії, Війна України з Росією, Дипломатія | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ