Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


08.05.2022

Історичний фронт: полтавські телеканали показали відеоспростування російсько-комуністичних міфів про 2 світову


Показ відбувся у межах угоди про інформаційну співпрацю між УІНП та менеджментом полтавських телеканалів


міф про Велику Вітчизняну війну

Полтавські телеканали «Місто+» і «Центральний» продемонстрували п’ять відеороликів, що створені до Дня пам’яті і примирення Українським інститутом національної пам’яті (УІНП) у межах відеопроєкту «Війна і міф».

Виробництво: ProstoProduction. Показ відбувся у межах угоди про інформаційну співпрацю між УІНП та менеджментом полтавських телеканалів.Формат проєкту – кілька хвилинні ролики з потужним відеорядом (хроніка, інфографіка, анімація, карти, архівні світлини, моушн-графіка). Цей проєкт є додатковим джерелом історичної інформації для широкого загалу. Відеоролики присвячені періоду Другої світової війни.

У першому відеоролику розвінчаноміф про те, що «День Перемоги»в Радянському Союзі був завжди «святом всенародного торжества». Акцентовано, що відзначення 9 травня виникло аж у «брежнєвські часи», коли комуністична партія посилила псевдопатріотичну риторику. Розповіли, що в період з 1947 до 1965 року існували вихідні та святкові дні, однак «День перемоги» до них не належав. Нагадали, що наразі «День перемоги» використовує путінська Росія у свої пропагандистській роботі.
 

У наступному ролику «Велика Вітчизняна війна» розповідається про це ідеологічне кліше, яке створили у Радянському Союзі.Насправді далеко не для всіх українців це була війна за свою Вітчизну і не всі прагнули воювати.Штучна ідеологічна матриця «великої вітчизняної» маскувала складну картину війни, яка розгорнулася, зокрема, на українських землях, де з 1939 року змінилося кілька окупаційних режимів. А до 1939-го прокотилися хвилі репресій і Голодомор.

Вона залишала поза увагою численні особисті трагедії та складні вибори, які не вписувалися в чорно-білу картинку радянської дійсності.А ще цей міф відволікав від факту військового союзництва СРСР та нацистської Німеччини.Концепт Великої Вітчизняної війни продовжує використовувати й поширювати сучасна Росія як на внутрішню аудиторію, так і на інші країни, насамперед пострадянські, щоб вони залишалися під її ідеологічним і політичним впливом.
 

Міф про те, що західна допомога за програмою ленд-лізу була незначною, спростовує цей ролик.Радянський Союз, а потім і Росія старанно плекали міф про країну-переможницю і народ-переможець, що самотужки здолали нацистів. Про допомогу західних союзників Москва воліла не згадувати. Насправді підтримка СРСР за програмою «ленд-ліз» стала одним із вирішальних факторів перемоги у Другій світовій війні. Союз отримував її вже з осені 1941 року. Допомога союзників відіграла вирішальну роль у битві за Москву. А знамениті льотчики-аси Червоної армії, як от Олександр Покришкін чи Амет-Хан Султан, літали на американських літаках.
 


Наступний ролик розповідає, чому радянський наративпро Георгія Жукова як «Маршала Перемоги» – фейк. Георгія Жукова російсько-комуністична пропаганда перетворила на забронзовілого ідола. А рядові бійці в часи Другої світової війни називали «Катафалком» і «М’ясником».Чому це важливо?Бо міфологізовану постать Жукова продовжує використовувати сучасна Росія. А в Україні цей міф був настільки поширеним, що зусилля, щоб забрати ім’я чи бюсти Жукову з вулиць і площ деяких міст, тривали роками.

Перемога над нацизмом – це справа і жертва мільйонів військових. Жодна людина чи країна не має морального права її присвоювати.
 

Міф про «народ-визволитель»був створений у брєжнєвські часи і культивувався для того, щоб виправдати російсько-комуністичну присутність у європейських країнах під час і після війни.Якою насправді була історія «народу-визволителя» та що він приніс тим, кого «звільнив» від нацистів, дивіться у відео.

 

Довідково:Головною метою відеопроєкту «Війна і міф» є деконструкція радянських міфів та перешкоджання використання історії Другої світової війни в політичних та пропагандистських цілях, зокрема країною-агресором. Сьогодні Російська Федерація на всю потужність використовує форми і сенси радянської воєнної пропаганди та надалі культивує міфи довкола Другої світової війни.Міфи про Другу світову розповсюджуються російською пропагандою не лише на теренах України і Росії, а й у всьому світі.

Таке поширення зумовлене тим, що ця пропаганда спирається на суспільні стереотипи, які формувалися тоталітарним режимом багато років.Розвінчування радянських міфів сприяє, по-перше, недопущенню можливості сучасної Росії монополізувати перемогу Червоної армії над нацизмом, адже в її лавах боролися мільйони українців та представників інших національностей.

По-друге, ця перемога не повинна длянацистського путінського керівництва стати виправданнямповномасштабного російського вторгнення і спроби окупувати нашу державу, мотивуючи такі дії тим, що «ми не можемо бути агресорами, адже ми звільнили світ від Гітлера»

Полтавський офіс УІНП


Схожі матеріали:
👁 620
Категорія: Актуально
Теги: Велика Вітчизняна війна, Міф, відеоролик




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ