24.03.2025 Як внести відомості про нерухоме майно до реєстру речових прав та для чого це потрібно | |
![]() Якщо ваше житло було збудоване до 2013 року, варто внести відомості про нього до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП). Цей важливий крок дозволить отримати ряд переваг, а саме:
До кого звернутися, щоб зареєструвати речове право на нерухоме майно? Місце реєстрації речового права на нерухоме майно в Україні є досить диференційованим, тому громадяни мають право самостійно його обрати з існуючого переліку:
Які документи потрібні для реєстрації права на нерухомість в Україні? Щоб зареєструвати право власності на нерухомість в Україні необхідно при собі мати:
1.Відмова у державній реєстрації, причиною цього може бути:
3.Фінансові втрати на виправлення помилок, судові збори та інше. 4.Невизначеність правового статусу – неправильне оформлення може призвести до юридичної невизначеності, що ускладнить подальші операції з нерухомістю (наприклад, продаж або оренда). Як діяти у разі відмови в реєстрації речових прав на нерухоме майно? Державний реєстратор за наявності підстав для відмови в реєстрації зобов’язаний видати письмове рішення із зазначенням причин відмови. Громадяни ж можуть відповідно виправити зазначені недоліки, за необхідності зібрати додаткові довідки або отримати судове рішення та повторно звернутися для реєстрації права. Крім цього, особи мають право оскаржити таку відмову, звернувшись до: 1.Міністерства юстиції України або його територіальних органів – Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Заявити про порушені права можна протягом двох місяців з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення своїх прав, але не більше 3 років з дня прийняття відповідного рішення, здійснення дії або бездіяльності. Скарга подається у письмовій формі та має містити відомості:
2.Судове оскарження відмови відбувається, якщо адміністративне оскарження не дало результату. Для звернення до суду необхідні такі документи:
Які строки проведення реєстраційних дій та надання інформації з Державного реєстру прав? Реєстрація прав проводиться в день внесення відповідної заяви до Державного реєстру прав, за винятком випадків, передбачених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Загальний строк проведення процедури не перевищує п’яти робочих днів з моменту реєстрації заяви в реєстрі. Надання інформації з Державного реєстру прав в електронному форматі здійснюється у режимі реального часу. Якщо у Державному реєстрі прав вже зареєстровані інші заяви щодо цього ж об’єкта нерухомості, строк реєстрації визначається від дня ухвалення державним реєстратором рішення про реєстрацію прав або про відмову у такій реєстрації щодо заяви, поданої раніше. Яка вартість проведення реєстраційних дій та за надання інформації з Державного реєстру прав? За державну реєстрацію права власності справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Якщо громадяни бажають скоротити 5-денний строк очікування, то це буде коштувати:
Від сплати адміністративного збору за вищезгадані реєстраційні дії звільняються: 1) фізичні та юридичні особи – під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному Законом.
2) громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; 3) особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни, особи з числа учасників антитерористичної операції, учасників здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, яким надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника бойових дій, та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи; 4) особи з інвалідністю I та II груп; 5) громадяни України, об’єкт нерухомого майна яких знищений внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України тощо. Схожі матеріали: | |
|
Всього коментарів: 0 | |
СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
|
|