Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


11.11.2020

Кому законодавством заборонено укладати шлюб?


Судом може бути надане право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною


Органи державної реєстрації актів цивільного стану засвідчують стосунки між людьми, які досягли шлюбного віку (з 18 років, а з 16 – за рішенням суду), мають спільний намір створити сім’ю та не перебувають у подружніх відносинах. Разом з тим, не менш важливою умовою для одруження є наявність родинного споріднення.


Кому законодавством заборонено укладати шлюб?
 

Сімейний кодекс України чітко визначає коло осіб, яким заборонено брати шлюб. До цієї категорії потрапляють:
  • родичі прямої лінії споріднення;
  • рідні (повнорідні, неповнорідні) чи двоюрідні брат та сестра;
  • рідні тітка, дядько та племінники;
  • усиновлювач та усиновлена ним дитина.
Як розповіла очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина СВИСТУН, проте і в цьому випадку є виключення. Судом може бути надане право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною, а також між іншими його дітьми. Зареєструвати подружні відносини між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною можна лише в разі скасування усиновлення.

До речі, тільки у жовтні поточного року фахівці міжрегіонального управління зареєстрували майже 1,5 тисячі шлюбів, в яких молодята дотримались нормативно визначених  умов. Зокрема на Полтавщині утворилося понад 600 родин, на Сумщині – більше як 350 та понад 400 сімей на – Чернігівщині. 

Схожі матеріали:
👁 655
Категорія: Зверніть увагу!
Теги: шлюб, Законодавство

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ