Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


06.02.2023

В Україні планують розширити заборону на використання пластикових пакетів: від чого доведеться відмовитись


Документ також передбачає запровадження обов’язкового європейського маркування для одноразових виробів


пластикові пакети
 
Народні депутати хочуть розширити заборону на використання пластикових пакетів. Від чого доведеться відмовитись українцям

З 1 січня 2023 року в українських торговельних мережах та закладах громадського харчування остаточно заборонили використання надтонких і тонких пластикових пакетів. Тепер народні депутати хочуть розширити цю заборону ще й на використання продукції з оксорозкладного пластику і одноразових пластикових виробів..

Відповідний законопроект №6077 “Про заходи щодо запобігання та зменшення негативного впливу пластикових виробів на навколишнє середовище” внесло до Верховної Ради Міністерство захисту навколишнього середовища.

Новим документом вводиться заборона на обіг та розповсюдження одноразових пластикових виробів, таких як ватні палички, соломинки, одноразовий посуд, харчові контейнери, контейнери та ємності для напоїв із пінополістиролу тощо.

Також заборона стосується всіх виробів з оксорозкладного пластику, крім контейнерів з біорозкладного пластику і склянок з целюлози з полімерним покриттям (“паперові” стаканчики).

У разі ухвалення цього законопроекту заборонено буде не лише поширювати та продавати такі вироби в Україні, а й експортувати їх до інших країн.
 
пластикові пакети


Документ також передбачає запровадження обов’язкового європейського маркування для одноразових виробів, що містять пластик, але не підпадають під обмеження. До них належать вологі серветки, тютюнові вироби із фільтрами тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 лютого – День масажиста в Україні

Споживачів хочуть стимулювати переходити на альтернативу пластику, наприклад, зобов’язати торговельні мережі та заклади харчування надавати знижку щонайменше 10% за багаторазову тару.

Також у законопроекті йдеться про надання підтримки підприємствам, які переорієнтують діяльність на виробництво альтернатив пластику, зокрема, в рамках держпрограми “Доступні кредити 5-7-9%”.

Схожі матеріали:
👁 113
Категорія: Актуально
Теги: заборона, пластикові пакети

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ