Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


21.01.2023

Всеукраїнський «Телеміст Одна, єдина, соборна й неподільна Україна» з нагоди Дня Соборності організував Полтавський педуніверситет


Захід присвятили 104-ій річниці Акту Злуки між УНР і ЗУНР


Всеукраїнський «Телеміст Одна, єдина, соборна й неподільна Україна»

У переддень державного свята-Дня Соборності Полтавський національний педагогічний університет (ПНПУ)  організував всеукраїнський  «Телеміст Одна, єдина, соборна й неподільна Україна».

Захід присвятили 104-ій річниці Акту Злуки між УНР і ЗУНР. У ньому взяли участь викладачі і студенти, вчителі щкіл краю, депутати Верховної та обласної рад, представники Полтавського офісу Українського інституту національної пам”яті, громадські діячі, державні службовці, воїни ЗСУ, науковці-гуманітарії 24 вищих навчальних закладів з більшості обласних центрів.
 


Модерувала онлайн телеміст професорка, завідувачка кафедри історії України ПНПУ Людмила Бабенко. Вітальні слова виголосили ректорка університету Марина Гриньова, Державний секретар Міністерства освіти і науки України Сергій Захарін, голова Донецької ОВА Павло Кириленко, депутати Полтавської облради, студенти.
Цікаві доповіді оприлюднили викладачі кафедри українознавства Одеського морського університету, професорка з Кременчука знана фахівчиня з історії України 20-го століття Ганна Капустян.


Всеукраїнський «Телеміст Одна, єдина, соборна й неподільна Україна»
 

Також знані столичні історики, професори Владислав Верстюк і Юрій Шаповал. Останній детально зупинився на дослідженнях історика української суспільно-політичної думки, політолога і публіциста Івана Лисяка-Рудницького. Зокрема, пан Юрій оприлюднив міркування останнього про важливість Криму для зміцнення України як єдиної і неподільної соборної держави.

Лейтмотивом усіх промов було переконання: однією із ключових запорук Української Перемоги у народній російсько-українській війні за незалежність є наша єдність, Соборність. Всі наголошували: дякуємо Героям ЗСУ за можливість творити на Полтавщині відносно мирне життя і в тому числі проводити ось такі важливі науково-просвітницькі заходи, спрямовані на утвердження української національної ідеї.


Всеукраїнський «Телеміст Одна, єдина, соборна й неподільна Україна»
 

До речі, зворушливою, емоційною складовою телемосту стало включення з російсько-українського фронту викладача кафедри історії України ПНПУ Романа Лугового. Він у лавах ЗСУ нині захищає соборність і територіальну цілісність України від ворожих російських зазіхань.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Клієнти пробації Гребінківщини взяли участь у заходах до Дня Соборності України

Взяло участь  понад тисячу учасників. Зроблено важливий крок до перемоги на історичному фронті, адже немає такого історичного періоду в історії України куди б не пхали свого носа російські пропагандисти під соусом науки чи публіцистики. У них завше зводиться все до брехні про неможливість українцями будувати свою державу, власне, відсутність нашої нації як такої, до безкінечних мантр про "єдіний народ".


Всеукраїнський «Телеміст Одна, єдина, соборна й неподільна Україна»
 

Та «Телеміст» засвідчив протилежне і став кулею історичного батальйону по ворожій людиноненависницькій ідеології рашизму.   

Полтавський офіс УІНП


Схожі матеріали:
👁 82
Категорія: Актуально
Теги: День соборності, онлайн телеміст

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ