Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

18.02.2023

Гадяцька громада очистилася від імперського маркера- пам’ятника російському трубадуру Пушкіну


Пушкін був прихильником московського царя Петра І, який знищив гетьманську столицю


«Депушкінізація» Полтавщини: Гадяцька громада очистилася від імперського маркера- пам’ятника російському трубадуру ПушкінуУ селі Біленченківка, що належить до Гадяцької міської територіальної громади Миргородського району ворожий імперський маркер - пам’ятник трубадуру російської імперії Алєксандру Пушкіну демонтували і цивілізовано перемістили з публічного простору до дворика Гадяцького історико-краєзнавчого музею.

Об’єкт розташовувався неподалік місцевої школи, але тепер  його загорнули у чорний целофановий пакет і зберігатимуть у Гадячі до прийняття рішень щодо переміщення до майбутнього кластеру російської монументальної пропаганди або інших музейних просторів, де переосмислюватиметься російська колоніальна спадщина, нав’язування українцям чужої культури та мови.

 Демонтаж і переміщення здійснено зусиллями комунальних служб громади, Біленченківського старостату та відділу культури і туризму міськвиконкому. Так виконали рішення виконавчого комітету Гадяцької міської ради. Прийняття  рішення про демонтаж наприкінці минулого року ініціювали ГО «Світанок» та Полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті.

«Дякую міському голові Володимиру Нестеренку, начальнику відділу культури і туризму Гадяцької міської ради Ларисі Труш за патріотичну позицію, за небайдуже ставлення до державної політики національної пам’яті, адже громада цивілізовано і виважено, без вандалізму й емоцій позбувається російсько-імперського минулого.


Пушкін у музейному дворику - ще без целофану

Пушкін у музейному дворику - ще без целофану

Обраний російськими ідеологами на місце поета №1, разом із іншими символами «руского міра» Пушкін як придворний імператорський співець тої епохи мав промаркувати підкорену територію, створити простір спільної історії. Пушкін— це „вєлікій могучій рускій язик“, це схвалення загарбницької політики російських царів, це виправдання війн та геноцидів російської влади. Росіяни не знають літератури, яка була до Пушкіна. Але  у публічному просторі українських міст і сіл йому місця не буде», - так прокоментував депушкінізацію Гадяцької міськради регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

Пушкін - обмотаний у дворику музею

Пушкін  - обмотаний у дворику музею

Він закликав владу Лубен і Полтави так само йти  шляхом Кременчука і Гадяча, де  прибрали пам’ятники Пушкіну з публічного простору. А ще Чернігова, Миколаєва, Кропивницького, Тернополя, Мукачевого, Конотопа та інших міст західної, східної, центральної, південної і північної України.

Довідково: Ім’я Пушкіна нині росіяни використовують як ідеологічну зброю: «Херсон— полуденный край России»,— банер з цією цитатою торік розвішували російські окупанти у Херсоні, а вірш «Клеветникам России» і дотепер використовує ворожа пропаганда для виправдання війни проти України.


«Депушкінізація» Полтавщини
 

Саме через ідеологію російського імперського шовінізму у своїх творах, якщо вийти за межі казок і любовної лірики, Пушкін неодноразово звеличував росіян над іншими народами, виправдовував насильство. Росіяни вважають, що вони можуть чинити насильство над іншими, і їм за це нічого не буде, Путін є породженням культури російського імперського домінування.

Пушкін був прихильником московського царя Петра І, який знищив гетьманську столицю Батурин разом з жінками та дітьми та привласнив тисячолітню та духовну спадщину древньої Київської держави Русь, перейменувавши Московію на росію. Презирливо ставився до видатного українського гетьмана Івана Мазепи, зображаючи його максимально негативним дідом, збоченцем і маразматиком: «Что он не ведает святыни, Что он не помнит  благостыни, Что он не любит ничего, Что кров готов он лить, как воду, Что презирает он свободу, Что нет отчизны у него».
«Депушкінізація» Полтавщини

Брав участь увійнах росії проти проти народів Кавказу. Ці факти на основі листування поета з російськими військовими діячами Єрмоловим і Паскевичем дослідила знана професорка, польсько-американська літературознавиця Єва Томпсон у своїй відомій книзі-монографії «Трубадури імперії». Пушкін прославляв геноцид Кавказької війни 1812 року та російського генерала Пьотра Катлярєвського, який очолював російські війська під час завоювання: «Тебя я воспою, герой,О Котляревский, бич Кавказа! Куда ни мчался ты грозой –Твой ход, как черная зараза, Губил, ничтожил племена…»

«Депушкінізація» Полтавщини
 

Під час Польського повстання 1830 року закликав «душити поляків у зародишу». Він присвятив наступні рядки тим, хто підтримав польське повстання: «Но вы, мутители палат, Легкоязычные витии; Вы черни бедственный набат, Клеветники, враги России!». Придушення визвольних устремлінь європейських народів і зокрема польського особливо возвеличено у вірші «Бородинская годовщина». Його написав з нагоди загарбання росією Варшави та річниці битви під Бородіним.
 
Пушкін у Біленченківці

Полтавський офіс УІНП


Схожі матеріали:
👁 325
Категорія: Культура
Теги: Пушкін, пам’ятник
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
До суду направили справу водія, через якого на Полтавщині... До суду направили справу водія, через якого на Полтавщині...
На Полтавщині чоловік отримав важкі опіки перебуваючи в а... На Полтавщині чоловік отримав важкі опіки перебуваючи в а...
На Полтавщині в аварії загинув 49-річний велосипедист На Полтавщині в аварії загинув 49-річний велосипедист
На Полтавщині швидкісний потяг ледь не збив людину На Полтавщині швидкісний потяг ледь не збив людину
На Полтавщині під час гасіння пожежі рятувальники знайшли... На Полтавщині під час гасіння пожежі рятувальники знайшли...
На Полтавщині поліція затримала підозрюваного у зґвалтува... На Полтавщині поліція затримала підозрюваного у зґвалтува...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ