Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Культура
18.04.2012
Пам'ять поета і байкаря Євгена Гребінки, автора романсу "Очі чорні" вшанновують на Харківщині


Пам'ять поета і байкаря Євгена Гребінки, автора романсу "Очі чорні" вшановують на Харківщині

Книжкова виставка-ярмарок "Харківські видавці - районам області" відкрилася на базі Дергачівського районного Будинку культури.

Вона присвячена 200-річчю з дня народження земляка, поета і байкаря Євгена Гребінки (Гребінка) - автора донині популярного романсу "Очі чорні".

 Про це розповіла ініціатор виставки-ярмарку, начальник управління у справах преси та інформації ХОДА Вікторія Маренич.

 "Ця книжкова виставка-ярмарок - єдина подібна в Україні, - пояснює В. Маренич. - Вона задумана як пересувна і до кінця року побуває у різних районах області. Як і сьогодні, виставка буде присвячена пам'яті земляків, чиї імена увійшли в історію не лише рідного краю, а й всієї України".

 За словами В.Маренич, протягом тижня жителі Дергачівського, а також сусідніх Золочівського і Богодухівського районів, яких доставлять сюди транспортом райдержадміністрацій, зможуть не лише придбати книги за пільговими цінами - без торговельної націнки, - а й побачать документальний фільм про Є.Гребенку, а також побувають на концертах професійних і самодіяльних артистів, у виконанні яких прозвучать і "Очі чорні".

 Слідом за Дергачами виставка-ярмарок відкриється у Краснокутську, де побувають жителі сусідніх Валківського, Коломацького і Нововодолазького районів. Цю виставку буде присвячено 125-річчю з дня народження видатного українського режисера-новатора Леся Курбаса, засновника театру "Березіль" (нині Харківський академічний державний український драматичний театр ім.Шевченко).

 Далі виставки за міжрайонним принципом відбудуться в Краснограді, Чугуєві, Лозовій, Балаклеї, Мерефі. Вони будуть присвячені, у тому числі, пам'яті видатного українського філософа і літератора XVIII століття Григорія Сковороди, 168-річчю з дня народження Іллі Рєпіна, 170-річчю з дня народження засновника української композиторської школи Миколи Лисенка, чиє ім'я носить Харківський національний театр опери і балету.

УКРІНФОРМ


Схожі матеріали:
   Категорія: Культура | Переглядів: 1235
Теги: романс, виставка, маренич, очі чорні, харків, Євген Гребінка
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ