Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Освіта
28.02.2021
Студентка з Полтавщини презентувала у Британії програму реабілітації для пацієнтів з хворобою Шарко–Марі–Тута

Індивідуальна програма фізичної реабілітації, розроблена Анастасією Бондаренко, складається із комплексу вправ, які виконуються на спеціальному тренаж

Наукове дослідження про реабілітацію осіб з генетичним захворюванням

Студентка з Полтавщини презентувала у Британії програму реабілітації для пацієнтів з хворобою Шарко–Марі–ТутаСтудентка другого курсу спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Анастасія Бондаренко розробила експериментальну програму реабілітації для пацієнтів з хворобою Шарко–Марі–Тута і представила наукове дослідження на міжнародній конференції у Великій Британії.

Майбутній професійний реабілітолог Анастасія Бондаренко успішно поєднує навчання та практику за фахом. Під керівництвом в.о. завідувача кафедри фізичної терапії та ерготерапії Людмили Клеценко студентка проводить наукові дослідження.  Про це повідомили у медіа–центрі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Одна з останніх наукових робіт – «Досвід застосування кінезотерапії в реабілітації осіб із невральною аміотрофією Шарко– Марі–Тута», в якій описаний досвід застосування в практиці та програма реабілітації осіб із складним генетичним захворюванням, була представлена на I Міжнародній науково-теоретичній конференції «THE DRIVING FORCE OF SCIENCE AND TRENDS IN ITS DEVELOPMENT» в Ковентрі (Велика Британія).
 
«Вивчаючи в університеті дисципліну кінезіологія я дуже зацікавилася питаннями кінезотерапії і вже понад рік, у вільний час, поглиблюю знання і розвиваю вміння на практиці», – говорить студентка. – «Сфера моїх науково-практичних інтересів – кінезотерапія. Я беру участь у розробці та експериментально апробовую програми фізичної реабілітації для пацієнтів різних нозологічних груп. Кожне заняття програми реабілітації займає близько години і включає в себе багато вправ на спеціальних тренажерах, підібраних під індивідуальний клінічний випадок пацієнта».


Наукове дослідження про реабілітацію осіб з генетичним захворюванням
 

Аміотрофія Шарко-Марі-Тута – генетичне захворювання, яке проявляється повільним зменшенням розміру м’язів кінцівок. У міру прогресування хвороби розвивається атрофія м'язових тканин, яка поступово посилюється в області гомілки, деформується стопа, кисті. З часом захворювання прогресує далі з ураженням м'язів інших частин тіла, симптоми і перебіг хвороби може варіювати: порушується дихання, слух, зір, шийні та плечові м'язи, з’являється тремор і сколіоз, починаються шлунково-кишкові розлади, з’являється нейропатичний біль тощо.


Наукове дослідження про реабілітацію осіб з генетичним захворюванням
 
 
«Ефективність розробленої програми занять з кінезотерапії перевірялася методом електронейроміографії, застосовувалися психодіагностичні методики (для визначення рівнів тривожності, депресій у пацієнтки), педагогічні методи (бесіди, анкетування, педагогічне спостереження). Критеріями оцінки ефективності експериментальної програми було обрано швидкість проведення імпульсу по аферентних та еферентних шляхах, тривалість М-відповіді, кількість рухових одиниць та нижніх кінцівках; рівні тривожності та депресії пацієнтки. Перевірка показала, що застосування кінезотерапевтичних занять за розробленою нами програмою сприяло покращенню показників функціонування нервово-м’язового апарату пацієнтки з невральною аміотрофією Шарко-Марі-Тута, а також позитивно позначилось на її психологічному стані», – прокоментувала науковий керівник Людмила Клеценко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оприлюднено план заходів щодо STEM-освіти до 2027 року

Індивідуальна програма фізичної реабілітації, розроблена Анастасією Бондаренко, складається із комплексу вправ, які виконуються на спеціальному тренажері.

Схожі матеріали:
   Категорія: Освіта | Переглядів: 8140
Теги: Студентка, реабілітація, генетичні захворювання, Дослідження
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ