Замість законів Сергій Должко посилався на «божественний нормативно-правовий акт» та стверджував, що досі існує УРСР
На думку дисциплінарної палати ВРП, Сергій Должко допустив поведінку, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя
У вівторок, 7 жовтня, Вища рада правосуддя звільнила Сергія Должка з посади судді Зіньківського районного суду Полтавської області за вчинення істотного дисциплінарного проступку. Він відомий своїми скандальними рішенням. Должко назвав Кабмін і закони про мобілізацію нелегітимними, заперечує існування України як держави, а замість законів суддя посилався на «божественний нормативно-правовий акт».
Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя (ВРП) рекомендувала звільнити суддю Сергія Должка. Щодо нього відкрили дисциплінарну справу одразу за кількома скаргами.
Сергій Должко у своїх рішеннях фактично заперечував існування України як держави, заявляв про нелегітимність Кабінету міністрів, ЗСУ. Він стверджує, що досі існує УРСР і що Україна як незалежна держава начебто не створювалася.
Замість законів суддя Должко посилався на «божественний нормативно-правовий акт», а саме «Біблію Книги Священного Писання Старого та Нового Заповіту… Першу книгу Мойсея», а також на «Житловий комунальний кодекс УРСР».
Частину рішень суддя писав російською мовою. Він розглядав справу своєї помічниці, під час пандемії коронавірусу Должко заявляв, що карантин незаконний і людей, які «вимагають вдягнути захисну маску», треба кримінально переслідувати.
Під час повномасштабної війни Сергій Должко виніс виправдувальний вирок ухилянту, заявивши, що Кабмін і закон про мобілізацію є нелегітимними. Должко аргументував своє рішення тим, що закони України та укази президента є лише авторськими творами, а не законодавчими актами. Згодом цей вирок скасували в апеляції.
Дисциплінарна палата ВРП вважала, що твердження судді, викладені у його судових рішеннях, не лише підривають авторитет правосуддя, свідчать про неповагу судді до конституційного ладу України та її законів, а також в умовах повномасштабної війни використовуються Росією в інформаційному полі. На думку дисциплінарної палати, Сергій Должко допустив поведінку, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя.
Схожі матеріали:
|