Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


«Створити сімейне фермерське господарство можна без статусу юридичної особи», - Людмила Григор`єва

Створення сімейного фермерського господарства


Створення сімейного фермерського господарства

Питання діяльності фермерських господарств було актуальним в будь – який час. Фермерське господарство - це форма підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду.

Процедура створення та окремі аспекти діяльності фермерських господарств закріплені у Законі України «Про фермерське господарство». Так, з метою створення належних законодавчих, економічних та соціальних умов для забезпечення спрощеного порядку трансформації особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства, спрощення реєстрації та організації їх господарської діяльності, Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про фермерське господарство» щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», вищезгаданий закон доповнено статтею, яка передбачає можливість створення сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи.


Створення сімейного фермерського господарства
 

Відповідно сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою самостійно або спільно з членами її сім’ї на підставі договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства.

Договір укладається фізичною особою спільно з членами її сім’ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства.

Декларація про створення сімейного фермерського господарства (у разі одноосібного ведення такого господарства) складається фізичною особою самостійно в письмовій формі.

Головою сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є член сім’ї, визначений договором (декларацією), який реєструється як фізична особа - підприємець.

Після укладання (складання) договору (декларації) голова сімейного фермерського господарства має зареєструватися як фізична особа - підприємець або зареєструвати зміни до відомостей про фізичну особу - підприємця в порядку, встановленому законом.

Від імені сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи має право виступати голова цього господарства або уповноважений ним у встановленому цивільним законодавством порядку один із членів господарства.

У договорі (декларації) про створення сімейного фермерського господарства обов’язково повинна міститись наступна інформація:
 
а) найменування, місцезнаходження (адресу) господарства, мету та види його діяльності;
б) порядок прийняття рішень та координації спільної діяльності членів господарства;
в) правовий режим спільного майна членів господарства;
г) порядок покриття витрат та розподілу результатів (прибутку або збитків) діяльності господарства між його членами;
ґ) порядок вступу до господарства та виходу з нього;
д) трудові відносини членів господарства;
е) прізвище, ім’я та по батькові членів господарства, ступінь їх родинного зв’язку, паспортні дані та реєстраційні номери облікових карток платників податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, реєстраційні номери облікових карток платників податків не зазначаються);
є) інші положення, що не суперечать чинному законодавству.

Типова форма договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства затверджена наказом Міністерством аграрної політики та продовольства України «Про затвердження типової форми договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства».

Заступник начальника ГТУЮ
у Полтавській області
з питань державної реєстрації Людмила Григор'єва


Схожі матеріали:

👁 517
Категорія: Поради спеціаліста
Теги: фермерське господарство, підприємницька діяльність, ферма

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Світові тенденції у сфері гемблінгу та у...

/_pu/67/74629816.jpg

Особливості правового статусу осіб, зник...

/_pu/67/96364165.jpg

Робота моєї мрії

/_pu/68/67250007.jpg

Как отличить легальные онлайн казино от ...

/_pu/67/33307487.jpg

7 порад дівчині, щоб допомогти чоловіков...

/_pu/67/28825719.jpg

Група жінок, схильних до раку молочної з...

/_pu/67/77265474.jpg

Дорослі ігри для задоволення

/_pu/67/20402392.jpg

Яка кількість білка в сечі викликає зане...

/_pu/68/26272072.jpg

Як зупинити «лістопад» у фікуса: лікуван...

/_pu/67/29807187.jpg

Сучасні міські меблі

/_pu/68/61028782.jpg

Як купувати в інтернет-магазині жіночу б...

/_pu/68/96509257.jpg

В Австралії запроваджують туристичний зб...

/_pu/67/84924652.jpg