Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Що таке міліція і де можна зустріти міліціонера

Міліція в Україні - державний озброєний орган виконавчої влади

Що таке міліція і де можна зустріти міліціонера

Міліція в Україні - державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань (ст.1 Закону України «Про міліцію»).

 У своїй діяльності міліція керується виключно законодавством України (ст. 19 Конституції України), відповідно – всі її дії чітко регламентовані нормативно-правовими актами.

 Це єдина система органів, що входить до структури Міністерства внутрішніх справ, виконує адміністративну, профілактичну, оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну, виконавчу та охоронну (на договірних засадах) функції. Вона складається з підрозділів: кримінальної міліції, міліції громадської безпеки, транспортної міліції, державної автомобільної інспекції, міліції охорони, судової міліції, спеціальної міліції, внутрішньої безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зустріч із міліціонером на вулиці

 За офіційними даними Міністерства внутрішніх справ, працівників міліції в Україні – 542 особи на 100 000 осіб населення. Це досить велика цифра, зважаючи на те, що загальносвітовий середній показник на таку ж кількість населення становить 300 поліцейських.

 На жаль, далеко не всі українські міліціонери розуміють свою роль у суспільстві, поважають систему права та, насамперед, права людини.

 Будь-яке перевищення повноважень перетворює правоохоронця на порушника, який несе дисциплінарну або кримінальну відповідальність за своє діяння (дію чи бездіяльність).

 За оцінкою Харківського інституту соціальних досліджень (ХІСД), рівень довіри до цього державного інституту є дуже низьким: лише кожний четвертий опитаний (25,9%) зазначив, що довіряє міліції. Окрім цього, тільки чверть опитаних (25,2%) оцінює роботу міліції України як ефективну. Понад половина (51,3%) вказує на її неефективність.

 Українська міліція широко застосовує катування у своїй діяльності і така практика поширюється. За даними Генпрокуратури, лише за перше півріччя 2013 року було розпочато 1 тис. 923 кримінальних проваджень, пов'язаних з катуванням та жорстоким поводженням з боку працівників органів внутрішніх справ. Із них 3 - за фактами катування (стаття 127), 124 - за фактами зловживання владою (стаття 364), 1663 - за перевищення влади (стаття 365), 64 - за примушування давати свідчення (стаття 367).

Де можна зустрітись із працівником міліції?

Органи внутрішніх справ мають розгалужену систему із великою кількістю різних служб, департаментів, управлінь, центрів і т.д. Серед існуючих підрозділів міліції, безпосередньо у контакт із людьми вступають:

• кримінальна міліція;
• міліція громадської безпеки;
• державна автомобільна інспекція;
• міліція охорони.

 Працівників кримінальної міліції рідко можна побачити у формі, так як вони частіше працюють у цивільному одязі і займаються розслідуваннями кримінальних правопорушень, затриманням небезпечних злочинців тощо. Сюди входять і УБОЗ (управління боротьбі із організованою злочинністю, більше відомий в народі російською абревіатурою – УБОП), УБЕЗ (управління боротьбі із економічною злочинністю), КМСД (кримінальна міліція у справах дітей), БНОН (служба боротьби із незаконним обігом наркотиків) та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міліція на акціях протесту

 До міліції громадської безпеки відноситься в першу чергу патрульна служба міліції (ПС), роботу якої найчастіше ми бачимо на вулиці. Сюди не відносяться бійці Національної гвардії (колишні внутрішні війська), яких залучають до охорони громадського порядку або транспортна міліція, яку можна побачити на автостанціях чи залізничних вокзалах, проте вони теж займаються забезпеченням громадського порядку. Окремо існує служба дільничних інспекторів міліції, що проводить контрольні перевірки, індивідуально-профілактичну роботу з особами, схильними до скоєння правопорушень, бере участь у розкритті злочинів тощо. Дільничний інспектор – це людина, до якої можна звертатись із питаннями, пов’язаними з особистою безпекою – соромитися цього не треба.

Державна автомобільна інспекція (ДАІ) – це головний орган, на який покладається забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні. На автомобільних дорогах можна бачити працівників дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України та стаціонарні пости дорожньо-патрульної служби ДАІ, дислокацію яких затверджено спеціальним наказом МВС України. Окрім цього їх можна зустріти і при складанні іспиту на отримання посвідчення водія або при отриманні адміністративних послуг, наприклад реєстрації транспортного засобу.

 Працівники міліції охорони здійснюють захист об’єктів (наприклад квартир), інкасацію та перевезення грошових коштів, забезпечують безпеку фізичних осіб, охорону вантажів тощо. Зазвичай вони не вступають у контакт із громадянами, але крім основних обов’язків, згідно із законом України «Про міліцію», повинні запобігати правопорушенням та припиняти їх у місцях несення служби.Схожі матеріали:

Категорія: Порадник "Поліція під контролем"
Переглядів: 2470 | Теги: міліція
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як довести дівчину до оргазму поцілункам...

/_pu/64/60506542.jpg

По тазу з куща щоранку: чим обприскувати...

/_pu/63/27012633.jpg

Як вибрати обручку: корисні поради для м...

/_pu/65/57076094.jpg

Необычные и самые красивые женские имена

/_pu/65/63702162.jpg

Працевлаштування в Іспанії для українців

/_pu/62/85277449.jpg

Бажаєте збирати врожай малини відрами? П...

/_pu/64/38285475.jpg

Декілька способів пофарбувати яйця на Ве...

/_pu/63/82476495.jpg

Підгодуйте цим настоєм огірки, щоб урожа...

/_pu/63/08037101.jpg

Картопля без перекопування та підгортанн...

/_pu/65/56597587.jpg

Чому кучеряться верхівки томатів на гряд...

/_pu/63/12527666.jpg

3 хитрощі, щоб помідори не хворіли на фі...

/_pu/63/01628058.jpg

Яку користь принесе підживлення смородин...

/_pu/65/31476100.jpg