Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Чи можливо зареєструвати право власності за особою, яка вже померла?

Право на спадщину – це невід’ємне право кожного громадянина, яке однак виникає внаслідок втрати близьких осіб


Право на спадщину – це невід’ємне право кожного громадянина, яке однак виникає внаслідок втрати близьких осіб і залежить від наявності у спадкодавця повного обсягу майнових прав щодо спадкового майна. Це означає, що для видачі спадщини нотаріус, у якого відкрита спадкова справа, повинен мати повний пакет правовстановлюючих документів спадкодавця, включаючи відомості про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно. Про це інформує Гребінківське бюро правової допомоги.

Іноді трапляється, що пройшовши шлях оформлення правовстановлюючих документів, особа через певні суб’єктивні чи об’єктивні причини зупиняється перед основним і останнім етапом – реєстрацією права власності.


Чи можливо зареєструвати право власності за особою, яка вже померла?
 

Що ж робити спадкоємцям, які маючи на руках правовстановлюючі документи, не можуть отримати спадщину через відсутність у спадкодавця державної реєстрації права власності на об’єкти спадкування? Ще донедавна відповідь на це питання була однозначною – звертатись до суду із позовною заявою про визнання права власності в порядку спадкування, що супроводжувалося низкою складнощів, таких як необхідність проведення оцінки майна з метою визначення судового збору, його сплата, певний час очікування. Судові інстанції були буквально нагромаджені подібними справами, але у спадкоємців не було іншого вибору.

Відтепер внаслідок успішної законотворчої роботи ця процедура надзвичайно спрощена, у про судовий порядок вирішення таких питань можна забути. Що змінилося? Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень доповнений новими нормами, які дозволяють спадкоємцям бути заявниками в процедурі державної реєстрації прав за спадкодавцем.

Для цього подаються документи, що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно, витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу. Таким чином, право власності реєструється за особою, яка за життя не встигла цього зробити, з обов’язковим зазначенням відомостей про смерть такої особи, що дає спадкоємцям можливість отримати спадщину в повному обсязі.

Гребінківське бюро правової допомоги
пров.Спортивний,11, м.Гребінка

 


Схожі матеріали:

👁 1099
Категорія: Правова допомога
Теги: право власності, Право на спадщину, реєстрація права



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg