Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Як оформити спадщину за відсутності правовстановлюючих документів на спадкове майно?

Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації


Тема сьогоднішньої публікації є знайомою для багатьох, проте мало хто з громадян та тих клієнтів, які до нас зверталися, має хоча б віддалене уявлення як вирішувати подібні проблеми.

Якщо коротко, то досить часто трапляється так, що спадкоємці при реалізації своїх спадкових прав зустрічаються з труднощами у вигляді відсутності оригіналів необхідних правовстановлюючих документів на спадкове майно або помилки в них. В такому випадку нотаріус не може і просто не має право видавати свідоцтво про право на спадщину, про це інформує Гребінківське бюро правової допомоги з метою правовпросвітництва.

Як оформити спадщину
 

Спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування, відповідно до чинного законодавства, здійснюється за заповітом або за законом.
 
Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного терміну з дня відкриття спадщини він не заявив про відмову від неї.
 
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
 
До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
 
Умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об’єкти нерухомості, в тому числі на житловий будинок, є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку. Якщо за життя спадкодавець не набув права власності на житловий будинок, то спадкоємець також не набуває права власності у порядку спадкування.
 
Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації, проводиться нотаріусом після подання документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна.
 
За відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус виносить постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії та роз’яснює йому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку.
 
Справа щодо оформлення документів, що посвідчують право власності на нерухоме майно, розглядається в порядку цивільного судочинства в районних, районних у містах, міських та міськрайонних судах за місцезнаходженням майна.
 
За подання позову про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування особою сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, крім випадків, коли особа звільнена від сплати збору.
 
Ціна позову визначається:
  • виходячи з грошової оцінки нерухомого майна, що може бути зазначена у технічному паспорті на майно;
  • або за результатом проведеної експертної оцінки.
До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги, наприклад:
  • свідоцтво про смерть спадкодавця;
  • свідоцтво про народження спадкоємця;
  • заповіт;
  • виписки з погосподарських книг;
  • технічний паспорт на будинок;
  • довідка виконавчого комітету сільської (міської) ради;
  • архівні довідки чи витяги з рішень сільської ради про надання земельної ділянки;
  • постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Гребінківське бюро правової допомоги
пров. Спортивний, 11,
 м. Гребінка


Схожі матеріали:

👁 898
Категорія: Правова допомога
Теги: Спадкоємці, Спадкування, Спадкодавець, Спадщина



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чорний, білий, синій, жовтий чи червоний...

/_pu/71/79759712.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Закохався чи фліртує: названі ознаки зак...

/_pu/71/94469693.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Як зробити добриво, використовуючи горіх...

/_pu/70/00554111.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Дизайнерский ремонт: как создать идеальн...

/_pu/71/73802872.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Як вибрати корм для собак: здоров'я ...

/_pu/71/14149025.jpg

Ви виявили невірність партнера: чи варто...

/_pu/70/47398553.jpg