Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   
class="wide-page" > 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Незаконне зберігання, виготовлення та придбання наркотиків та психотропних речовин

За які дії з наркотичними засобами та психотропними речовинами настає відповідальніст

Незаконне зберігання, виготовлення наркотиків

З нагоди відзначення 26 червня Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу Гребінківське бюро інформує:

Незаконне зберігання, виготовлення та придбання наркотиків та психотропних речовин

Злочини у сфері незаконного обігу наркотиків останні роки впевнено займають друге місце за поширеністю в Україні серед усіх видів злочинів (зокрема, виходячи зі статистики по кількості засуджених осіб). Більш «популярні» тільки злочини проти власності.

За які дії з наркотичними засобами та психотропними речовинами настає відповідальність та покарання?


Незаконне зберігання, виготовлення та придбання наркотиків
 

Стаття 309 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за наступні незаконні дії з наркотиками та психотропами, якщо вони були здійсненні без мети збуту:
 
1)  виробництво (дії щодо виготовлення з використання спеціального обладнання, механізмів, пристроїв, які передбачають можливість їх здійснення у систематичному, постійному, промисловому порядку);

2)  виготовлення (будь-які дії, внаслідок яких отримується наркотик чи психотроп, – переробка, змішування, висушування, відокремлення макової соломи чи листків від коноплі, отримання опію з рослин маку, рафінування, екстракція тощо);

3)  придбання (будь-які дії, після яких особа набуває наркотик чи психотроп: купівля, знайдення, отримання в результаті обміну, подарунку чи оплати тощо);

4)  зберігання (перебування наркотичних засобів чи психотропних речовин у володінні особи незалежно від тривалості такого перебування: тримання при собі в руках, одязі чи сумці, а також зберігання вдома, в гаражі, у іншому приміщенні чи сховищі);

5)  перевезення (переміщенні наркотиків з однієї географічної точки в іншу в межах території України з використанням будь-якого виду транспорту: поїзду, автомобіля, автобусу, літака, громадського транспорту тощо);

6)  пересилання (переміщення наркотиків в межах України шляхом відправлення поштою, в якості багажу, з використанням кур’єрських служб).

За вказані вище дії, проте здійснені з метою збуту (до якого відноситься не лише продаж, а й, наприклад, безоплатна передача (дарунок) іншій особі) відповідальність передбачена іншою статтею Кримінального кодексу України (ст.307). Покарання за такі дії значно більш суворе.

Окремо слід зазначити, що Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність не лише за зберігання чи збут, а й за інші дії, пов’язані з незаконним обігом вказаних речовин: контрабанду; викрадення; посів або вирощування снотворного маку чи конопель у певній кількості; незаконні дії з прекурсорами; незаконне введення в організм іншої людини; схиляння до вживання; публічне вживання; організацію або утримання місць для незаконного вживання чи виготовлення тощо (ст.ст.305-322 КК).

За які наркотики чи психотропні речовини передбачена відповідальність та покарання?\

Кримінальна відповідальність передбачена за обіг:

1)  наркотичних засобів (наприклад, канабіс (подрібнена конопля, марихуана), героїн, кокаїн, опій, макова соломка, трамадол, метадон тощо);

2)  психотропних речовин (наприклад, ЛСД, мескалін, метамфетамін, фен, інші амфетаміни тощо);

3)  аналогів наркотичних засобів та психотропних речовин (маються на увазі заборонені речовини природного чи синтетичного походження, які не включені до переліку наркотичних засобів і психотропних речовин, проте властивості яких подібні властивостям останніх).

Поняття вказаних речовин в загальній формі описані в Законі України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів».

У кожному конкретному випадку для визначення чи є вилучена речовина наркотичним засобом чи психотропом призначається та проводиться відповідна експертиза.

Яке покарання за виготовлення, купівлю та зберігання наркотиків чи психотропних речовин?
Якщо мали місце зберігання та інші дії без мети збуту щодо наркотиків чи психотропів у невеликому розмірі настає адміністративна відповідальність , яка передбачає накладення штрафу 25-50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи від 20 до 60 годин або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

У випадку ж притягнення до кримінальної відповідальності за такі дії може бути призначено позбавленням волі на 4 до 8 роки.

Частинами другою та третьою статті 309 КК України передбачені більш суворі покарання за такі дії, якщо вони були здійсненні повторно; за попередньою змовою групою осіб; особою, яка раніше вчинила злочин, пов'язаний з незаконним обігом наркотиків; якщо предметом таких дій були речовини у великих розмірах, а також, якщо такі дії були вчинені із залученням неповнолітнього або якщо предметом таких дій були речовини в особливо великих розмірах.

Як до кримінальної, так і до адміністративної відповідальності за вказані дії може бути притягнуто особу, якій виповнилося 16 років.
   
Гребінківське бюро правової допомоги
пров. Спортивний, 11, м. Гребінка


Схожі матеріали:

👁 610
Категорія: Правова допомога
Теги: розповсюдження наркотиків, наркотики, придбання наркотиків
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що таке оргазм і навіщо він потрібен: чи...

/_pu/64/87407405.jpg

5 продуктів, які допоможуть підбадьорити...

/_pu/63/92401352.jpg

Взгляд мужчины на удивительный минет

/_pu/62/67133550.jpg

Чому цукіні бувають гіркими і як цього у...

/_pu/63/11353591.jpg

І корінням тепло, і підживлення для росл...

/_pu/64/53569202.jpg

Що потрібно врахувати при посадці баклаж...

/_pu/63/24833857.jpg

Як відрізнити силіконові груди від справ...

/_pu/62/34244353.jpg

Перевірений спосіб вирощування огірків

/_pu/64/42201650.jpg

Як гартувати розсаду помідорів: урожай з...

/_pu/63/80898620.jpg

Дайте огіркам соду та сіль, щоб збирати ...

/_pu/63/68444284.jpg

Жодних стимуляторів зростання: лише одна...

/_pu/63/56447397.jpg

«Сільський» спосіб посіву редиски: вирос...

/_pu/62/10917751.jpg