Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Особливості нотаріального посвідчення договорів відчуження житлових будинків (квартир)


Особливості нотаріального посвідчення договорів відчуження житлових будинків (квартир)

Саме поняття "відчуження" передбачає перехід права власності на певне майно від одного власника до іншого у встановлений законом спосіб.

Найпоширенішими способами відчуження житлових будинків та квартир є укладення договорів купівлі-продажу чи договорів дарування. Для таких договорів законодавством передбачено обов'язкове нотаріальне посвідчення.

Причому місце посвідчення договору буде обиратися сторонами або за місцезнаходженням будинку (квартири) або ж за місцем реєстрації однієї із сторін договору.

Для укладання договору відчуження житлового будинку (квартири) сторони повинні надати нотаріусу документ, що посвідчує особу.

До переліку таких документів входять: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, національний паспорт іноземця або документ, що його замінює, посвідчення інвалідами учасника Великої Вітчизняної війни, посвідчення, видане за місцем роботи фізичної особи.

Якщо стороною договору буде дитина віком до 16 років, нотаріусу подається свідоцтво про народження дитини та підтвердження батьків (одного із батьків) того, що ця особа є їхньою дитиною.

Крім того, при посвідченні договору відчуження будинку (квартири), сторонами подаються також відповідні довідки або витяг про присвоєння фізичній особі реєстраційного номера облікової картки платника податків за даними Державного реєстру фізичних осіб -платників податків.

Якщо особа через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби, факт такої відмови буде перевірятись за наявності відповідної відмітки в паспорті.

При посвідченні договору відчуження житлового будинку (квартири) нотаріусу обов'язково подається один з документів (або дублікат документа), що підтверджує право власності на цей будинок (квартиру), а саме: нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу, довічного утримання (догляду), дарування, міни, спадковий договір; свідоцтво про право власності на об'єкт нерухомого майна; свідоцтво про право на спадщину; свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя; договір про поділ спадкового майна; рішення суду тощо.

З метою перевірки відсутності прав малолітніх та неповнолітніх дітей, недієздатних чи обмежено дієздатних осіб на користування відчужуваним житловим будинком (квартирою) нотаріусу подається довідка про склад сім`ї житлово-експлуатаційної організації, квартального комітету або іншого уповноваженого органу з питань реєстрації місця проживання.

У разі виявлення з поданих відчужувачем документів, що право власності або право користування відчужуваним житловим будинком (квартирою) мають малолітні (діти до 14 років) або неповнолітні діти (з 14 до 18 років) або недієздатні чи обмежено дієздатні особи, у відчужувача вимагається дозвіл органу опіки та піклування у формі витягу з рішення відповідної районної державної адміністрації, відповідного виконавчого органу міських, сільських, селищних рад.

Якщо правовстановлюючий документ оформлений на ім’я одного з подружжя, а майно є спільною власністю подружжя, нотаріусу подається також письмова згода іншого з подружжя.

Відповідно до положень Податкового кодексу договір купівлі-продажу житлового будинку (квартири) посвідчується за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна (висновки про яку надаються у формі звіту про оцінку) та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору.

При відчуженні житлового будинку в тексті договору обов'язково зазначається розмір та кадастровий номер земельної ділянки, на якій будинок розташований.

В зв'язку з цим, для укладення договору купівлі-продажу чи дарування житлового будинку необхідно також надавати витяг з Державного земельного кадастру, який і міститиме всю необхідну інформацію стосовно земельної ділянки.

Слід зазначити, що вказаний перелік не є вичерпним, адже кожен договір має свої особливості, а, отже, і посвідчення договору може потребувати залучення додаткової інформації.

Державний нотаріус Гребінківської держнотконтори,
Гребінчин край


Схожі матеріали:

👁 1997
Категорія: Правова допомога
Теги: квартира, нотаріальне посвідчення, Відчуження



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg