Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Поділ нерухомого майна, що перебуває у спільній частковій власності

Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою

Поділ нерухомого майна, що перебуває у спільній частковій власностіПоняття спільної часткової власності визначено в частині першій статті 356 ЦК України як власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності. Отже, право спільної часткової власності – це право двох або більше осіб на свій розсуд володіти, користуватися і розпоряджатися належним їм у певних частках майном, яке складає єдине ціле.

Кожен учасник спільної часткової власності володіє не часткою майна в натурі, а часткою в праві власності на спільне майно в цілому. Ці частки є ідеальними й визначаються відповідними процентами від цілого чи у дробовому вираженні.

Виділ часток нерухомого майна, що перебуває у спільній частковій власності, є можливим, якщо кожній зі сторін буде виділено нерухоме майно, яке за розміром відповідає розміру часток співвласників у праві власності.

Згідно зі статтею 364 ЦК України співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.

Якщо виділ у натурі частки зі спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (частина друга статті 183 цього Кодексу), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки. Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою.

Право на частку у праві спільної часткової власності у співвласника, який отримав таку компенсацію, припиняється з дня її отримання.

Аналізуючи норми статей 183, 358, 364 ЦК України, можна зробити висновок, що виділ часток (поділ) нерухомого майна, що перебуває у спільній частковій власності, є можливим, якщо кожній зі сторін буде виділено нерухоме майно, яке за розміром відповідає розміру часток співвласників у праві власності.
Відповідно до статті 367 ЦК України майно, що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними. У разі поділу спільного майна між співвласниками право спільної часткової власності на нього припиняється.

Якщо виділ (поділ) технічно можливий, але з відхиленням від розміру ідеальних часток співвласників, то з урахуванням конкретних обставин такий поділ (виділ) можна провести зі зміною ідеальних часток і присудженням грошової компенсації співвласнику, частка якого зменшилась.

Отже, визначальним для виділу частки або поділу нерухомого майна в натурі, яке перебуває у спільній частковій власності, є не порядок користування майном, а розмір часток співвласників та технічна можливість виділу частки або поділу майна відповідно до часток співвласників.

Оскільки учасники спільної часткової власності мають рівні права щодо спільного майна пропорційно своїй частці в ньому, то, здійснюючи поділ майна в натурі (виділ частки), суд повинен передати співвласнику частину нерухомого майна, яка відповідає розміру й вартості його частки, якщо це можливо, без завдання шкоди господарському призначенню майна.

Якщо в результаті поділу (виділу) співвласнику передається частина нерухомого майна, яка перевищує його частку у власності, суд стягує з нього відповідну грошову компенсацію і зазначає в рішенні про зміну часток у праві власності на це майно.    
\
Заступник начальника відділу
«Гребінківське бюро правової допомоги»
Зоя Скляр
пров. Спортивний, 11, м. Гребінка


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 1031 | Теги: співвласник, нерухоме майно, Власність

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


5 продуктів, які допоможуть підбадьорити...

/_pu/63/92401352.jpg

Як обхитрувати колорадського жука та очи...

/_pu/62/33871535.jpg

Огірки попруть як скажені: посадіть ці р...

/_pu/63/73545816.jpg

Які трави посадити під яблунею, щоб відл...

/_pu/63/68755156.jpg

Що посадити поряд з трояндами, щоб відля...

/_pu/62/50342908.jpg

Як поливати огірки, щоб вони не виросли ...

/_pu/62/15015514.jpg

Навіщо вирощують огірки у сітках: досвід...

/_pu/64/26277257.jpg

Эротическая реальность и психология секс...

/_pu/64/91756757.jpg

На яких грядках томати зростатимуть найк...

/_pu/63/72317932.jpg

Як виростити велику цибулю: ви точно зди...

/_pu/62/86626906.jpg

Хитрість, як виростити гарну петунню у ф...

/_pu/62/38022797.jpg

Що буде, якщо поруч із полуницею посадит...

/_pu/62/21581516.jpg