Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Порядок відключення комунальних послуг за несплату - Гребінківське бюро правової допомоги

Відключити газ можуть не раніше 3-х днів після вручення письмового попередження.

Порядок відключення комунальних послуг за несплату

Для початку розберемося, коли ви як споживач житлово-комунальних послуг маєте право їх не платити.
Відповідно до ч.3 ст.16 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» (далі-Закон), постачальник зобов'язаний забезпечити споживача якісними комунальними послугами. Також про це йде мова і в ч.3 ст.26 Закону. Тобто, якщо надані послуги були неякісними, ви маєте повне право їх не оплачувати. Але для цього потрібно дотримуватися певного алгоритму дій.

Які ж послуги не є якісними, і за них не потрібно платити за рахунками? Відповідь на це питання ви можете знайти в статті «Як не платити за холодні батареї»


Порядок відключення комунальних послуг за несплату
 

Отже, якщо постачальник забезпечував якісними комунальними послугами, і у Вас виникла заборгованість у зв’язку зі своїми особистими обставинами, тоді постачальник має право нараховувати пеню або ж взагалі відключити комунальні послуги.

Порядок нарахування пені регулюється ст. 26 Закону. Отже, коротко про головне:

1. Пеня нараховується з першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку внесення оплати за комунальні послуги.
2. Споживач зобов'язаний сплатити пеню відповідно до договору, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір пені не може перевищувати 100% загального боргу.
3. Пеня не нараховується, якщо є заборгованість держави за надані населенню пільги і житлові субсидії і / або наявності у споживача заборгованості з оплати праці.
 
Як відбувається відключення комунальних послуг за несплату?

Спершу слід розуміти, що постачальник може відключити споживача-боржника газ і електроенергію, але воду і опалення відключати не має права.

Отже, як же відбувається боротьба з боржниками за комунальні послуги?

Якщо у вас виник борг у зв’язку з несплатою послуг за воду або опалення, то постачальник за законом не може позбавити боржника постачання цих комунальних послуг, але він має повне право звернутися до суду для стягнення з боржника заборгованості з урахуванням індексу інфляції + 3% річних.

Чи можуть обмежити комунальні послуги у зв’язку з заборгованістю? Обмеження комунальних послуг за борги передбачає повне відключення споживача від газу або електроенергії.

Слід знати, що відключення електрики за несплату комунальних послуг або ж відключення газу за борги, відбувається тільки після попереднього повідомлення про це споживача. Якщо вас не попередили, значить відключення незаконне.

Отже, відключення газу за несплату має відбуватися з дотриманням певного алгоритму, зазначеного в Правилах поставки природного газу, а саме:
 
1. Якщо споживач протягом 10 днів після терміну, визначеного договором, не здійснив оплату за спожитий газ, постачальник має право припинити постачання газу.

2. Постачальник зобов'язаний попередити письмовим повідомленням (з відміткою про вручення) споживача про припинення постачання газу. Постачальник відправляє повідомлення з вимогою самостійно припинити споживання природного газу за рахунок перекриття запірного пристрою перед газовим приладом і допустити представника постачальника по пред'явленню службового посвідчення на об'єкт для пломбування запірних пристроїв, що має здійснюватися з дотриманням техніки безпеки. Водночас в повідомленні про припинення споживання природного газу постачальник повинен вказати підстави і дату припинення газоспоживання.

3. Відключити газ можуть не раніше 3-х днів після вручення письмового попередження.
Відключення електрики за борги жкг регулюється Правилами роздрібного ринку електричної енергії.
Сама процедура припинення постачання електрики дуже схожа з процедурою припинення постачання природного газу. В обов'язковому порядку вас повинні письмово попереджено не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня відключення.

Отже, ви отримали від постачальника попередження про припинення постачання газу або електрики, які подальші ваші дії?

Є два варіанта:
 
1. Сплатити борг до дня відключення газу або електроенергії (зробивши оплату, необхідно повідомити про це постачальника);

2. Реструктуризація боргу, тобто виплата боргу частинами (УВАГА! а) підписавши договір на реструктуризацію, ви погоджуєтеся зі своєю заборгованістю; б) якщо вашим боргами понад трьох років - не погоджуйтеся на реструктуризацію боргу).

Якщо відбулося незаконне відключення за несплату комунальних послуг, як бути в цьому випадку?

  • в разі, якщо вам відключили газопостачання або водопостачання без попередження - ці дії потрібно оскаржити .

  • подібно на практиці трапляються випадки, коли відключають газ / воду без видимих на те причин. Знову ж таки повторюся, скаржитися на місцевому рівні - марна трата часу. Потрібно звертатися до суду.
 Для ефективного вирішення раджу вам звернутися по юридичну допомогу до Гребінківського бюро правової допомого, пров. Спортивний, 11,м. Гребінка.


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 741 | Теги: відключення комунальних послуг, боржники, газ, несплата, комунальні послуги

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Как выбрать правильный лубрикант?

/_pu/61/41703041.jpg

Що додати у ванну для покращення стану ш...

/_pu/61/51092147.jpg

Уролитиаз или мочекаменная болезнь

/_pu/57/48421458.jpg

Створюємо комфорт на дачній ділянці завд...

/_pu/59/20243813.jpg

Советы по посадке и методы выращивания к...

/_pu/58/19032037.jpg

Як зробити, щоб дівчина швидко кінчила

/_pu/60/24399626.jpg

Выращиваем плетистые розы в саду

/_pu/60/49509890.jpg

Готовь лыжи!

/_pu/57/60329851.jpg

Декілька факторів високого ризику інсуль...

/_pu/57/59105448.jpg

Ось чому слід приймати душ ввечері, а не...

/_pu/60/50002408.jpg

Користь ортопедичного взуття

/_pu/60/07587130.jpg

Декілька речей, які змушують чоловіків н...

/_pu/58/07219694.jpg