Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   «Права пільги та соціальні гарантії військовослужбовців та членів їх сімей»

Після призову на військову службу під час мобілізації громадяни стають військовослужб

Права пільги та соціальні гарантії військовослужбовців»

Після призову на військову службу під час мобілізації громадяни стають військовослужбовцями. Українське законодавство передбачає надання певних пільг військовослужбовцям та членам їх сімей, про це інформує Гребінківське бюро правової допомоги

«Права пільги та соціальні гарантії військовослужбовців та членів їх с
 

Відповідно до Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що військовослужбовцям та членам їх сімей надаються такі пільги:
 
– військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

– військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, а також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, користуються правом безоплатного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів. Вони мають право на 50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом відповідно до закону.

Законом України «Про внесення змін до закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що проходження громадянами військової служби в особливий період зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також стаж державної служби на пільгових умовах.

Закон також встановлює, що членам сімей військовослужбовців, які проходять військову службу в особливий період, який оголошується відповідно до закону України «Про оборону України», гарантується виплата грошового забезпечення військовослужбовців у разі неможливості його одержання ними під час участі в бойових діях і операціях.

У випадку загибелі військового при виконанні ним обов’язків військової служби передбачено надання членам родини, батькам, а також утриманцям загиблого одноразової грошової допомоги в розмірі 609 тис. грн. Крім того, даній родині виплачується пенсія у зв’язку з втратою годувальника, а також за ними зберігаються всі пільги, які мав загиблий – на отримання житла, оплату житлово-комунальних послуг тощо.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» передбачено, що за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше вісімнадцяти місяців, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Військовослужбовці, які беруть участь в антитерористичній операції, мають право отримати статус учасників бойових дій, яким надаються такі пільги:

– безкоштовне одержання ліків, лікарських засобів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
– безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування;
– безкоштовне першочергове зубопротезування;
– 75% знижки на квартирну плату та комунальні послуги;
– безкоштовний проїзд усіма видами міського транспорту, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів;
– безкоштовна медична допомога у військово-медичних закладах;
– першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
– 100 % від середньої зарплати – виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності;
– щорічна разова грошова допомога;
– 25 % підвищення пенсій на чверть від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
– переважне право на залишення на роботі при скороченні штату працівників та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства;
– першочергове забезпечення житловою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва;
– одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житлових будинків і подвірних будівель.

Але наголошуємо, що кожна ситуація індивідуальна, за більш детальною інформацією звертайтесь до Гребінківського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Гребінка, пров. Спортивний, 11 або за номером телефону 0 (5359) 9-21-1-94


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 416 | Теги: права, ПІЛЬГИ, соціальні гарантії, Військовослужбовці

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


7 ознак жадібної жінки, які бачать оточу...

/_pu/62/47488662.jpg

Взгляд мужчины на удивительный минет

/_pu/62/67133550.jpg

6 місць, де жінка може познайомитись із ...

/_pu/61/52859465.jpg

Свадьба в стиле Бохо: идеи создания боге...

/_pu/62/47163956.jpg

Жіноча білизна: як правильно підібрати к...

/_pu/62/81683788.jpg

Зелений чай: корисний напій, що тонізує ...

/_pu/62/15193251.jpg

Який доступний та смачний продукт знизит...

/_pu/62/80528090.jpg

Мандарин: польза для организма и правила...

/_pu/62/40074922.jpg

50 способов употребления авокадо

/_pu/62/82713891.jpg