Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Правове регулювання надання пільг учасникам АТО на комунальні послуги


Правове регулювання надання пільг учасникам АТО на комунальні послуги

Правове регулювання надання пільг учасникам АТО на комунальні послугиДержава гарантує учасникові АТО медичні, житлово-комунальні, трудові та інші соціальні пільги, а також грошову допомогу. Хотілося б детальніше розповісти саме про житлово-комунальні пільги.

Так, учасники бойових дій, а також члени їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього, відповідно до статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" мають право на такі житлово-комунальні пільги:

- 75% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метри на сім'ю).

Площа житла, на яку нараховується 75% знижка плати, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з встановленими нормами користування (споживання), незалежно від наявності в складі сім'ї осіб, які не мають права на знижку плати.

Якщо в складі сім'ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 75%, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 75% відповідна знижка плати.
- 75% знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метри на сім'ю.

- 75% знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають в будинках, що не мають центрального опалення;

- позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата в розмірі 20% від тарифів вартості основних та 50% - додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів.
Відповідно до положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 №117, фізичні особи, які мають право на пільги, повинні бути занесені до даного реєстру.

Для внесення інформації про пільговика, він подає в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації такі документи:
копія документу, що підтверджує право пільговика та членів його сім'ї на пільги (тобто, посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни, члена сім'ї загиблого військовослужбовця тощо);

копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
копія паспорта;

інформація про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.
При собі потрібно мати оригінали зазначених документів.

Облік пільговиків у Реєстрі ведеться за зареєстрованим місцем проживання. Надання пільг за фактичним місцем проживання можливе за рішенням комісії з питань призначення пільг утворених місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування.

Військовослужбовець, який має право на конкретну пільгу за кількома законами України, вноситься до Реєстру, як пільговик, який користується цією пільгою згідно з одним із законів за його вибором.

У разі зміни місця проживання, або складу сім'ї пільговик зобов'язаний повідомити про це відповідний орган управління. У разі отримання права на пільги споживач подає постачальнику/ надавачу відповідних послуг (міськенерго, міськгаз тощо) письмову заяву та документи, що його підтверджують. Оплата за послуги з урахуванням пільг нараховується з дати подання документів, що підтверджують право на пільгу.

Таким чином, учасник бойових дій і члени його сім'ї отримують гарантовані державою пільги на житлово-комунальні послуги.
Гребінківське бюро правової допомоги


Схожі матеріали:

👁 1476
Категорія: Правова допомога
Теги: послуги, житлово-комунальні послуги, учасники АТО

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Топ-8 помилок жінок під час оральних лас...

/_pu/67/19938384.jpg

Чому не всі жінки відчувають оргазм?

/_pu/67/39853440.jpg

7 порад дівчині, щоб допомогти чоловіков...

/_pu/67/28825719.jpg

Як змінюються стосунки, якщо сексу мало?

/_pu/67/85584559.jpg

Секс по кругу: когда не можешь кончить

/_pu/67/00834900.jpg

Цифровая стоматология

/_pu/67/31591323.jpg

Топ компонентів масок для обличчя, які з...

/_pu/67/29152693.jpg

Тантричний секс: 7 причин спробувати

/_pu/67/80356857.jpg

В Австралії запроваджують туристичний зб...

/_pu/67/84924652.jpg

Якщо хочеться згущеного молока: виявляєт...

/_pu/67/01929388.jpg

Світові тенденції у сфері гемблінгу та у...

/_pu/67/74629816.jpg

Обмотати і перевернути: ось як змусити н...

/_pu/67/94671023.jpg