Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Щодо колективної власності на землю, землекористування земель с/г призначення та відвертання рейдерства

В рамках проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО» Гребінківське бюро правової допомоги інформує


Щодо колективної власності на землю

01.01.19 р. набув чинності Закон від 10.07.18 р. № 2498 - VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування в масивах земель сільськогосподарського призначення, відвертання рейдерства і стимулювання зрошування в Україні"

 

Повноваження та можливості ОМС:

1.Розпорядження землями колективної власності.

2.Проведення інвентаризації масивів, в тому числі для визначення і формування:
- земельних ділянок сільськогосподарських угідь, що підлягають розподілу між власниками земельних часток (паїв);
- виправлення помилок в базі ДЗК;
-земельних ділянок «не витребуваних паїв», «нерозподілених» ділянок, земель під лісосмугами та польовими дорогами, у тому числі і під запроектованими дорогами;
- земель під водними об’єктами;
- землі під господарськими шляхами, прогонами, польовими дорогами;
- землі, які відповідно до закону не можуть перебувати у приватній власності;
- землі під будівлями, спорудами, іншими об’єктами нерухомого майна;
- землі, які передаються до запасу та резервного фонду;
- інші землі несільськогосподарського призначення.

3. Встановлювати порядок встановлення земельних сервітутів для меліоративних систем.

4.Затвердження документації з оцінки якості ґрунтів за їх основними природними властивостями, економічної та нормативно грошової оцінки земельних ділянок.

5.Можливість передачі земельних ділянок під лісосмугами та польовими дорогами без проведення аукціону.

6.Надається право з 2025 року звертатись до суду із заявою про передачу до комунальної власності не витребуваних (нерозподілених) земельних ділянок в порядку визнання майна безхазяйним.

До розпорядження колективною  власністю:

Закон доповнює статтею 21 Розділ Х «Перехідних положень» Земельного кодексу України.Встановлюється, що землі колективної власності тих сільськогосподарських підприємств, які вже ліквідовані,переходять у розпорядження відповідних територіальних громад. Законом надається можливість колишнім членам тих КСП, у яких паювання ще не завершилось і які не ліквідовані, до 2025 року допаювати сільськогосподарські угіддя.

Але в процесі до паювання усі не с/г землі мають бути передані у комунальну власність. Якщо до 2025 року такі рішення колишніми членами КСП неприйняті, місцеві ради можуть звернутись до суду із заявою про передачу земель до комунальної власності порядку визнання майна безхазяйним.Це стосується як сільськогосподарських так і несільськогосподарських угідь

Закон встановлює, що з 01.01.2019 року районні державні адміністрації втрачають право розпоряджатись нерозподіленими та невитребуваними земельними частками (паями). ОМС,навпаки,отримують повноваження щодо передачі в оренду для використання за цільовим призначенням нерозподілених, не витребуваних земельних часток (паїв) після формування їх у земельні ділянки як в межах, так і за межами населених пунктів, без реєстрації комунальної власності.

Нові можливості:

Законом дозволяється обмінювати земельні ділянки державної і комунальної власності, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення, на рівноцінні земельні ділянки приватної власності у тому ж масиві На період дії мораторію, обмін дозволяється лише на рівноцінну земельну ділянку.

Власники і орендарі сільськогосподарських земель, розташованих в одному масиві, на період дії договору оренди можуть обмінюватись належними їм правами користування шляхом укладення між собою договорів оренди,  суборенди.Також, Законом чітко встановлюється, що у того землекористувача, який уклав договір оренди чи суборенди в порядку консолідації – немає ніякого переважного права на купівлю земельної ділянки. І власник буде мати право продати її кому завгодно.

Новим Законом дозволяється використовувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які розташовані в масиві, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без зміни їх цільового призначення.

Законом дозволяється земельні ділянки комунальної власності ( і державної) під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, розташованих у масивах земель сільськогосподарського призначення, передавати в оренду без проведення аукціону власникам або користувачам земельних ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими дорогами.

Земельні ділянки під полезахисними лісовими смугами, які обмежують масиви, передаються у постійне користування державним або комунальним спеціалізованим підприємствам або в оренду фіз./юр. Особам з обов'язковим включенням до договору оренди землі умов утримання та збереження таких смуг.
З01.01.2019 року Закон обмежує строк дії емфітевзису та суперфіцію.Відповідно до Земельного кодексу України строк користування земельною ділянкою державної, комунальної та приватної власності на підставі договору емфітевзису або суперфіціюне може перевищувати 50 років.

Гребінківське бюро правової допомоги


Схожі матеріали:

👁 616
Категорія: Правова допомога
Теги: земельна ділянка, пай, колективна власність, земля

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Просто наслаждайтесь: это лучшие позы дл...

/_pu/67/94451366.jpg

Топ-8 помилок жінок під час оральних лас...

/_pu/67/19938384.jpg

Обмотати і перевернути: ось як змусити н...

/_pu/67/94671023.jpg

Чому не всі жінки відчувають оргазм?

/_pu/67/39853440.jpg

Тантричний секс: 7 причин спробувати

/_pu/67/80356857.jpg

Група жінок, схильних до раку молочної з...

/_pu/67/77265474.jpg

Що може статися під час місячних

/_pu/67/58535152.jpg

4 кроки, які необхідно зробити для внутр...

/_pu/67/81190631.jpg

Як зробити, щоб орхідея цвіла цілий рік:...

/_pu/67/48207598.jpg

Цифровая стоматология

/_pu/67/31591323.jpg

Бьет руль при торможении: возможные прич...

/_pu/67/91100972.jpg

Лучшие советы по игре в онлайн-казино на...

/_pu/67/57100890.jpg