Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Щодо присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, на яку видано державний акт старого зразка


Щодо присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, на яку видано державний акт старого зразка

Відповідно до пункту десятого Розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державний земельний кадастр" документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цим законом, є дійсними.

Однак, у разі здійснення з земельною ділянкою будь - яких правочинів наявність кадастрового номеру є істотною умовою відповідно до вимог статті 132 Земельного кодексу України.

Додатково зазначаємо, що з 01.01.2013 року набрали чинність Закон України "Про державний земельний кадастр", Порядок ведення державного земельного кадастру, затверджений постановою КМУ від 17.10.2012 року за № 1051(далі - Порядок).

Відповідно до пункту 29 Порядку визначено, що кадастровим номером земельної ділянки є індивідуальна, що не повторюється на всій території України, послідовність цифр та знаків, яка присвоюється земельній ділянці під час її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування.

Кадастровий номер земельної ділянки присвоюється за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру. Кадастровий номер присвоюється земельній ділянці незалежно від форми власності. У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої, виникнення інших, крім права власності, речових прав на земельну ділянку, зміни речових прав на земельну ділянку, інших відомостей про неї кадастровий номер не змінюється.

Згідно зі статтею 24 Закону України "Про державний земельний кадастр" державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземної книги на таку ділянку.

Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним державним кадастровим реєстратором.

Пунктом четвертим статті 24 Закону України "Про державний земельний кадастр" передбачено, що для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку державну реєстрацію, подаються: заява про реєстрацію земельної ділянки; оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа; документ, що підтверджує оплату послуг з державної реєстрації земельної ділянки.

Заява з доданими документами надається заявником особисто чи уповноваженою ним особою або надсилається поштою цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Відповідно до пункту восьмого статті 24 Закону України "Про державний земельний кадастр" на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику безоплатно надається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Згідно з пунктом дев'ятим статті 24 закону України "Про державний земельний кадастр" при здійсненні державної реєстрації земельної ділянки їй присвоюється кадастровий номер.

Відповідно до статті 26 Закон України "Про землеустрій" розробниками документації із землеустрою є: юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів - землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою; фізичні особи -підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами -землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

Взаємовідносини замовників і розробників документації із землеустрою регламентуються законодавством України і договором.

Згідно зі статтею 27 закону України "Про землеустрій" замовники документації із землеустрою за рахунок власних коштів мають право на вибір розробника та укладення з ним договору, якщо інше не передбачено законодавством України.

Додатково зазначаємо, що відповідно до вимог статті 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладанні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору, з урахуванням цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.Схожі матеріали:

👁 2407
Категорія: Правова допомога
Теги: земельний кадастр, земельна ділянка, кадастровий номер

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Цифровая стоматология

/_pu/67/31591323.jpg

Як зупинити «лістопад» у фікуса: лікуван...

/_pu/67/29807187.jpg

Чим корисний тантричний секс

/_pu/67/91375879.jpg

Що може статися під час місячних

/_pu/67/58535152.jpg

4 кроки, які необхідно зробити для внутр...

/_pu/67/81190631.jpg

Аноргазмия/дизоргазмия – отсутствие орга...

/_pu/67/95220210.jpg

Чому відсутній оргазм?

/_pu/67/45697930.jpg

Група жінок, схильних до раку молочної з...

/_pu/67/77265474.jpg

Тантричний секс: 7 причин спробувати

/_pu/67/80356857.jpg

Секс по кругу: когда не можешь кончить

/_pu/67/00834900.jpg

Чим корисні заняття сексом?

/_pu/67/99909635.jpg

Топ-8 помилок жінок під час оральних лас...

/_pu/67/19938384.jpg