Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Звернення стягнення на частку у майні, що є у спільній частковій власності

Частка встановлюється при поділі майна між співвласниками

Звернення стягнення на частку у майні, що є у спільній частковій власності

Статтею 368 Цивільного кодексу України встановлено, що спільна сумісна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного із них у праві власності є спільною сумісною власністю.

Слід зазначити, що спільна сумісна власність двох або більше осіб на одне і те ж майно і в цьому розумінні вона є ідентичною із спільною частковою власністю.

Однак із змісту частини 1 статті 368 ЦК випливає, що відмінною ознакою права спільної сумісної власності є відсутність визначення часток учасників. Іншими словами, на відміну від спільної часткової власності, права учасників якої мають вираження у вигляді ідеальної (арифметичної) частки у прав спільної власності, що дозволяє визначити відповідний обсяг їх прав та обов'язків при здійсненні права (ст.ст. 358-361 Цивільного кодексу), а на конкретну частину майна - при виділі частки (ст. ст. 364-365, ч. 1 ст. 366 Цивільного кодексу) або при її поділі (ст. 367 Цивільного кодексу), право кожного співвласника у спільній сумісній власності поширюється на усе майно, без ідеального вираження частки у праві спільної власності.

Проте той факт, що частка учасника сумісної власності у спільному майні завчасно не визначена, не означає, що остання не визначається при припиненні відносин спільної сумісної власності щодо даного суб'єкта .

Частка встановлюється при поділі майна між співвласниками, а також при виділі частки одного із них.

Відповідно до частини 1 статті 371 Цивільного кодексу України кредитор співвласника майна, що є у спільній сумісній власності, у разі недостатності у нього іншого майна, на яке може бути звернене стягнення, може пред'явити позов про виділ частки із спільного майна в натурі для звернення стягнення на неї.

Тобто, відповідно до статті 366 Цивільного кодексу України, кредитор має право пред'явити позов про виділення частки із загального майна в натурі для звернення стягнення на неї. У разі неможливості виділення в натурі частки із спільного майна або заперечення інших співвласників проти такого виділу, кредитор має право вимагати продажу боржником своєї частки у праві спільної сумісної власності з направленням суми виторгу на погашення боргу.

У разі відмови боржника від продажу своєї частки у праві спільної часткової власності або відмови інших співвласників від придбання частки боржника , кредитор має право вимагати продажу цієї частки з публічних торгів або переведення на нього прав і обов'язків співвласника боржника, з проведенням відповідного перерахунку. При примусовому виконанні рішень суду, у випадку коли боржник володіє майном спільно з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 4490 | Теги: майно, частка, Власність
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Буде солодша за мед: всього 3 хитрощі з ...

/_pu/63/24324529.jpg

Психологія відносин у парі: 5 ознак зріл...

/_pu/62/44562895.jpg

По тазу з куща щоранку: чим обприскувати...

/_pu/63/27012633.jpg

Для рясного цвітіння орхідеї допоможе хи...

/_pu/63/78576837.jpg

Домашня кішка: тримайте кішку в приміщен...

/_pu/65/92535957.jpg

Як довести дівчину до оргазму поцілункам...

/_pu/64/60506542.jpg

Чим полити цибульні грядки, щоб відлякат...

/_pu/64/20319020.jpg

Як дачники використовують харчову соду п...

/_pu/63/29661752.jpg

Урожайність помідорів підвищить одна про...

/_pu/63/22179989.jpg

Ягоди виростуть як виноград: під кущі см...

/_pu/64/69427094.jpg

Таємні бажання, які є у молодого чоловік...

/_pu/64/05811665.jpg

Чим підгодувати тую влітку: дерева будут...

/_pu/65/28590818.jpg