Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Відчуття польоту та безпеки – аероога як спосіб змінити тіло та свідомість

Аеройогу ​​називають по-різному. Один із варіантів – антигравіті-йога. І справді, вправи на вазі змушують людину відчути відчуття польоту, і водночас повний відрив від реальності.


Аеройога

«У гамаку я почуваюся в безпеці та спокої. Це неймовірні відчуття, ніби тобі знову 5 років і тебе обіймає мама».

Так розповідає про свої заняття Ольга Іванова, яка займається аероогогою вже другий рік.

Аеройога - вона ж повітряна йога або йога в гамаках - один з різновидів хатха-йоги, який став популярним на початку 90-х років XX століття.

У цій практиці вміло поєднуються елементи фітнесу, акробатики та розтяжки. Але є в аеройозі одна відмінність від подібних практик — усі вправи виконуються над землею. Практикуючі працюють у спеціальному гамаку, із міцного нейлону, прикріпленого до стелі.

«Ніколи б не подумала, що займатися в гамаку це страшно та захоплююче одночасно! А головне – ефект з'явився вже за кілька тижнів. Підтяглося тіло, пішли старі затискачі, та й емоційний стан покращився» — каже Ганна Страхова, яка почала заняття пару аероогою кілька місяців тому.

Так чим же така корисна і приваблива аероога? Давайте розумітися!

Аерога — фітнес, медитація чи розтяжка?

Аеройогу ​​називають по-різному. Один із варіантів – антигравіті-йога. І справді, вправи на вазі змушують людину відчути відчуття польоту, і водночас повний відрив від реальності.

Ця практика поєднує у собі принципи йоги, фітнесу, розтяжки, пілатесу і калланетики. Початок їй дав американський танцюрист та хореограф Крістофер Харрісон у 1991 році, коли створив спеціальні гамаки для виступів та тренувань повітряних гімнастів.

Трохи пізніше Харрісон зрозумів, що прості акробатичні трюки в повітрі можуть бути доступні не тільки гімнастам, а й звичайним людям, і розповів про аеройог усьому світу. Сьогодні ця практика стає одним із найпопулярніших напрямків у фітнес-індустрії.

Важко віднести антигравіті-йогу до якогось конкретного виду спорту. У ній поєднуються всілякі елементи, які позитивно впливають на фізичне здоров'я, а й запускають глибокі процеси у зміні психологічного стану.

Ефект від аеройоги

При виконанні асан у підвішеному стані тіло людини витягується, запускається механізм самооновлення та покращується загальний стан здоров'я.

У момент тренувань розслаблюється тіло, покращується еластичність м'язів, дихання та кровообіг, координація, підвищується гнучкість суглобів.

Аеройога допоможе позбавитися сутулості, затиснення в шийному відділі, витягнути хребет, зняти болючі відчуття з м'язів, привести їх у тонус. З бонусів занять – зниження ваги та зняття емоційної напруги.

Аероога та психологія

Як відзначають інструктори з антигравіті-йоги – будь-який відрив від землі – це спосіб тимчасово «відключитися» та «випасти» з повсякденного життя, поставити себе в незвичні умови та вийти із зони комфорту. Це дає потужний поштовх у розвитку внутрішніх потенціалів та ресурсів особистості.

За допомогою різних психологічних практик людина здатна краще впізнати та оцінити себе, свої справжні бажання та вибудувати гармонійні відносини з навколишнім світом.

Схожу мету має і аероога. Йдеться про гармонійно вібруючий зв'язок між тілом, розумом і душею.

Практика у гамаку допомагає людині залишатися фізично життєздатними. Практика дихань та медитацій допомагає залишатися життєздатним ментально.

За гармонійного налагодження свого фізичного та психологічного станів ми здатні вирішити ті глибинні моменти, які роками турбували нас. Отже – зробити перший крок до істинного собі.


Аеройога

Кому підійде аероога?

Принцип йоги у повітрі - витяг через розслаблення. Це відбувається рахунок гравітаційної сили.

Завдяки природній декомпресії хребта в гамаку, під час занять зменшується навантаження на шию та спину. Помірний тиск на суглоби робить заняття комфортними та безболісними.

Це корисно всім, хто веде сидячий спосіб життя, має сколіоз, остеохондроз чи інші порушення постави.

Під час звичайних занять йогою або стрейчингом у людини є лише одна точка опори, у зв'язку з чим заняття захоплюють меншу площу тіла.

Підвісний гамак, навпаки, має досить широку поверхню і не обмежує людину в пересуванні щодо точки опори.

Підвищена рухливість і гнучкість плечових та кульшових суглобів дозволяє освоювати складніші асани, ніж при заняттях на штатному килимку. Багато інструкторів зазначають, що аероога збільшує еластичність м'язів, наводить їх у тонус, а у разі гіпертонусу — розслаблює.

Тому заняття чудово підійдуть тим, хто багато тренується, бігає та танцює.

Комплекс перевернутих асан стимулюють активне кровопостачання мозку та підвищує ефективність роботи гіпофіза – центрального органу ендокринної системи. Такі вправи сприяють врівноваженню гормонної системи, знижують ризик цукрового діабету та остеопорозу, позбавляють безсоння, дратівливості та хронічної втоми.

За рахунок витяжки тіла, підтяжки та тонусу «підтягуються» та інші ефекти від аероойоги. Наприклад, після кількох занять на підвісному гамаку багато хто помічає нормалізацію травлення, і цьому є наукове підтвердження.

В аеройозі дуже великий комплекс поз, що скручують, завдяки яким кишечник починає працювати краще і активізується частина вегетативної нервової системи, яка підтримує гомеостаз.

А це означає, що заняття у гамаку підійдуть і для профілактики хвороб.

До того ж йога в гамаках включає розслаблюючі асани, польоти, стрибки і, звичайно ж, дихальні практики. Такий комплексний підхід знижує психоемоційну напругу та підвищує рівень стресостійкості.

А це означає, що аероога підходить для людей будь-якого рівня фізичної підготовки.

Протипоказання для занять у гамаках

Як і будь-який вид фізичної активності, аероога має ряд протипоказань.

Серед них:
  •  захворювання ШКТ;
  •  грижі та протрузії хребта;
  •  захворювання суглобів;
  •  варикозна хвороба та тромбофлеїт;
  •  підвищений тиск (артеріальний, внутрішньочерепний, очний);
  •  очні захворювання (відшарування сітківки, глаукома);
  •  епілепсія;
  •  запальні процеси (отит, гайморит);
  •  злоякісні новоутворення;
  •  некомпенсовані травми хребта;
  •  гіпертонія (під наглядом лікаря);
  •  вагітність, критичні дні
Аеройога

Заняття будь-яким спортом, у тому числі і аероогогою, вимагають ретельної попередньої підготовки. Навіть якщо у вас не спостерігаються ознаки хвороби, перед початком занять обов'язково потрібна консультація лікаря. До того ж, при виборі аеройоги важливо довіритися грамотному тренеру.

При дотриманні всіх умов заняття в гамаках принесуть вам задоволення, принесуть користь і допоможуть покращити свій стан.


Схожі матеріали:

👁 70
Категорія: Спорт, фітнес
Теги: Аеройога



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що таке складаний електричний велосипед?...

/_pu/71/04367733.jpg

Что такое тканевый натяжной потолок

/_pu/71/82109899.jpg

Підготовка до PGL Wallachia Сезон 4: що ...

/_pu/72/99224729.jpg

Огляд слота Super Joker (Pragmatic Play)

/_pu/71/13736276.jpg

Что купить в спальню: диван или кровать

/_pu/71/02987196.jpg

Відчуття польоту та безпеки – аероога як...

/_pu/72/82590432.jpg

Оргазмическая медитация: новый секс-трен...

/_pu/71/34871438.jpg

Bonus Paradise: ваш гід по азартним ігра...

/_pu/72/83380609.jpg

Види слотів у гральних клубах онлайн - к...

/_pu/72/56840170.jpg

Навіщо і як обробляти чорну смородину у ...

/_pu/71/23864444.jpg

Як працює система лояльності: бонуси, ке...

/_pu/72/44550709.jpg

Капітальний ремонт квартири

/_pu/71/56879345.jpg