Серед продуктів, що провокують шкірне запалення і прищі на обличчі, фахівці виділяють цукор, каву, молоко, джерела глютену і інші.
Продукти, що викликають велику кількість прищів на обличчі:
Цукор
Його велика кількість в раціоні наносить найбільший ущерб здоров'ю шкіри. Цей продукт змінює склад шкірного сала, сприяючи втраті антибактеріальних, антимікотичних, інших захисний властивостей. Шкіра стає легкоуязвимою, тьмяною, сухою і зневодненою.
Цукром організм насичують не лише солодкі кондитерські вироби, але і багато готових продуктів: соуси, майонези, кетчуп, багато консервів, напівфабрикати, навіть магазинні салати. Велика кількість солодких фруктів в цьому плані теж небезпечна - організм не готовий переварювати фруктозу в таких об'ємах і реагуватиме великою кількістю висипань на обличчі.
Кава
Кава викликає спазм судин - як підсумок, шкіра "недоотримує колосальну кількість кисню". На додаток кофеїн стимулює вироблення кортизолу (гормон стресу), погіршує всмоктуваність корисних мінералів і вітамінів, уповільнює синтез колагену - білку, що забезпечує гладкість, пружність шкіри. Усе це псує її стан, посилює схильність запаленню, прищам.
Молоко
Вживання цього продукту може погіршувати стан шкіри обличчя із-за змісту гормонів зростання, окрім них - гормонів тестостерона, прогестерону. Плюс лактоза, що викликає зростання інсуліну в організмі. "Найважчий" для шкіри варіант - поєднання молока, кави і цукру.
Підшлункова залоза після такого "удару" дуже довго опам'ятовуватиметься, це абсолютно точно позначиться на стані шкіри.
Сіль
Солоні огірки і помідори, сосиски, готові пельмені, кетчуп містять максимально допустима кількість солі і можуть провокувати набряклість обличчя. Ще шкідливіші продукти фастфуду, чіпси, сухарі, які містять не лише багато солі, але ще глутамат натрію, траснжиры, барвники, консерванти, харчові добавки. В комплексі це викликає зміни складу шкірного сала, що максимально негативно позначається на стані шкіри.
Глютен
Шкіра може бути дуже чутливою до цього компонента рослинних білків, який міститься в пшениці, житі, ячмені, перловке, булгуре, сої. Його можуть додавати у свої продукти виробники хлібобулочних виробів, макаронів, ковбас.
Вживання великої кількості глютену здатне порушити роботу шлунково-кишкового тракту, ослабити імунітет, що негативно впливатиме на шкіру. |