Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   За словами керівника ПОМГО "Твій Світ" Олександра Чепура, робота організації важка та ретельна

Олександр Чепур, автор - упорядник програми

За словами керівника ПОМГО "Твій Світ" Олександра Чепура, робота організації важка та ретельна

"За здорове майбутнє" - саме таку назву має просвітницька програма, яку впроваджує Полтавська обласна молодіжна громадська організація Твій Світ".

З початку реалізації проекту у червні,  працівниками Чепуром Олександром, Алексеєнко Сергієм та Калашником Олексієм, були проведені дитячі ігротеки, чисельні навчальні семінари - тренінги на тему "Вчимося толерантності", лекторії ВІЛ/ СНІД - стосується кожного", "Курити або довго жити".

Ці теми є складовими частинами просвітницько! програми "За здорове майбутнє", що була розроблена в молодіжній громадській організації і затверджена для виконання у навчальних закладах Полтавської області експертною комісією при центрі практичної психології і соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського.

Олександр Чепур, автор - упорядник програми, розповідає, що саме у напрямку популяризації принципів здорового способу життя, вже п'ять років поспіль успішно працює в місті молодіжна громадська організація "Твій Світ". Починали активісти з ініціативної групи ще на початку 2003. Вже з перших кроків своєї діяльності, молодіжна організація викликала великий інтерес громадськості. Причому підґрунтям поваги та визнання стали конкретні справи, спрямовані на покращення життя громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Гребінці боротимуться з СНІДом футбольними матчами та просвітницькими заходами

За словами керівника ПОМГО "Твій Світ" Олександра Чепура, робота організації важка та ретельна. Це не просто благородні прагнення, а в першу чергу - професіоналізм. Протягом двох останніх років були реалізовані сім серйозних проектів. Проекти з профілактики ВІЛ/СНІД: чисельні акції, відео лекторії,тренінги, круглі столи тощо.

В результаті на 25% підвищився, наприклад, рівень обізнаності молоді щодо шляхів передачі ВІЛ - інфекції і 10% молодих людей прийняли рішення щодо більш безпечної поведінки. Проект по профілактиці тютюнокуріння серед молоді став переможцем державного конкурсу і отримав фінансову підтримку з обласного бюджету.

Варто також говорити про суттєві напрацювання у молодіжній сфері: створено групу тренерів, які постійно підвищують свою кваліфікацію та сертифікацію; розроблено серію тренінгів та методичні матеріали, розвивається волонтерський рух. Саме цей досвід був вміщений у методичний посібник "ПросаЛницмса програма "За здорове майбутнє", який отримали школи Гребінківського району.

В цій благородній справі громадським активістам сприяв відділ освіти Гребінківської РДА, районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, центральна районна бібліотека. Учасниками цього проекту стали також працівники освіти Хорольського, Оржицького, Чорнухинського та Лубенського районів. По сьогоднішній день відбуваються чисельні лекторії, тренінги, акції для учнівської та студентської молоді.

У громадській організації "Твій Світ" вважають серйозним досягненням той факт, що однойменний проект був підтриманий програмою МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні, а на початку жовтня організацію відвідував Посол Королівства Нідерланд и в Україні Пітер Ян Волтерс. Видання та чисельні інформаційні матеріали, буклети, сертифікати були здійснені завдяки довірі з боку іноземного фонду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Гребінці на засіданні Громадської ради презентували кращі практики проведення інформаційних кампаній

Поштовхом для таких дій стає невтішна статистика щодо поширення негативних проявів в підлітковому середовищі, в тому числі, агресії, алкоголізму, наркоманії, ВІЛ  інфекції. Тож, у центрі уваги ПОМГО "Твій Світ" завжди залишатиметься формування та пропаганда здорового способу життя серед підлітків і молоді. Добре здоров'я, що розумно зберігається і зміцнюється самою людиною, забезпечує їй довге й активне життя.

Здоровий спосіб життя - це спосіб життя, заснований на принципах моральності, раціонально організований, активний, трудовий, який гартує і, у той же час, захищає від несприятливого впливу навколишнього середовища, що дозволяє до глибокої старості зберігати моральне, психічне і фізичне здоров'я. Принципи такого способу життя формують ще в дитячі та юні роки. Оскільки йдеться про здоров'я нації, і молоді насамперед, цей напрям потребує об'єднання зусиль як державних установ, твк і громадських організацій. Особливо це стосується інформаційно-просвітницької роботи.

Завдання всіх заходів єдине - сформувати у молодих людей нову свідомість і відповідальне ставлення до свого життя. Тож роботи вистачить. Головне, це - активна підтримка всієї громади! Давайте всі разом будемо дбати про здорове майбутнє!


Схожі матеріали:

Категорія: Суспільство та життя
Переглядів: 2106 | Теги: молодь, Олександр Чепур, СНІД, Гребінка

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що категорично не можна садити поряд із ...

/_pu/62/23161870.jpg

Як виростити хороший урожай часнику: пра...

/_pu/64/15683756.jpg

Що розкидати навесні по грядках, щоб поз...

/_pu/63/50727792.jpg

Перевірений спосіб вирощування огірків

/_pu/64/42201650.jpg

Кущі помідорів високі та пишні, а плодів...

/_pu/63/24280391.jpg

Чим посипати грядки, щоб слимаки назавжд...

/_pu/63/55957084.jpg

Все буде в ягоді, якщо провернути саме ц...

/_pu/63/13542899.jpg

Дерматолог назвала причини появи лупи

/_pu/62/63563167.jpg

Ближче до тіла? Чоловічі ерогенні зони

/_pu/64/58755961.jpg

Що робити, якщо розсада томатів зупинила...

/_pu/63/13401504.jpg

Що потрібно зробити навесні, щоб у сморо...

/_pu/62/36310830.jpg

Ягоди виростуть як виноград: під кущі см...

/_pu/64/69427094.jpg