Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Мастурбація корисна і шкідлива. Цікаві факти про мастурбації

Мастурбація - це неминуча складова нормального психосексуального розвитку

Мастурбація корисна і шкідлива. Цікаві факти про мастурбації

Мастурбація - це неминуча складова нормального психосексуального розвитку. Вона передує сексуальній поведінці, спрямовану на іншу людину, або ж замінює її. Але буває і таке, що мастурбація дійсно стає проблемою. Коли вже потрібно починати хвилюватися, а коли ще немає? Поговоримо про мастурбації докладно.


Мастурбація корисна і шкідлива. Цікаві факти про мастурбації
 

Онанізм, сперматорея і безумство. Історія боротьби з мастурбацією

Люди мастурбують з незапам'ятних часів. Це підтверджують стародавні малюнки на стінах печер, що зображують дане нехитре заняття. Протягом людської історії більшість культур добре ставилися до мастурбації, вважаючи її гідною і богоугодною справою. Наприклад, в стародавньому Єгипті вважалися живими божествами фараони прилюдно мастурбировали в Ніл з метою зміцнення творчої сили цієї великої річки. Шумери і вавілоняни вважали мастурбацію дієвим способом збільшення статевої сили. Її дуже поважали в епоху Античності: в стародавній Греції і Римі. Але були і такі культури (наприклад, середньовічна християнська Європа) які її засуджували і табуювали.

Спочатку «онанізм» означав лише переривання статевого акту - згідно з біблійною легендою про пастуха Онана і Тамар. Вимушений з волі батька спати з дружиною свого покійного брата, Онан «витягав і проливав своє сім'я на землю», не бажаючи мати від Тамар дітей. Дізнавшись про це, Господь розгнівався на Онана за те, що той не захотів відновити рід, і умертвив нещасного (Старий Завіт, глава 38 Буття).

Згодом використання цього терміна стало більш складним, змістившись в сторону сексуального задоволення і самозадоволення (тобто власне мастурбації). В епоху поширення християнства концепція онанізму була використана для підтримки релігійної ідеї про те, що мастурбація гріховна і противна волі Бога. Це стало поштовхом для безлічі релігійних і світських антімастурбаціонних рухів. Деякі з них були досить екстремальними (наприклад, російська секта скопці, адепти якої позбавляли себе фізичної можливості «плотського гріха» шляхом хірургічного відсікання «непотрібного»).

гріх Онана
 
Онан і Тамар після «переривання» (худ. Олександр Кабанель, «Тамар», 1875)
 

Мастурбація залишалася серйозним табу в суспільстві аж до початку XX століття. Численні автори підкреслювали гріховність даного заняття і моральні недоліки людини, який мастурбував. Інші вважали, що мастурбація - це фізична і душевна хвороба, яку необхідно лікувати.

Було популярно переконання, що цей - так званий «порок самотності» - може привести до важких психічних і фізичних розладів, включаючи безумство. Особливо воно поширилося в XVIII столітті.

У 1710 р лікар-священик на прізвище Беккер видав книгу «Онанія, або огидний гріх самоізверженія з усіма його жахливими наслідками для обох статей», в якій роз'яснював наслідки «цього самого огидного гріха». У 1716 році в Лондоні вийшла анонімна брошура «Onanie», що описує мастурбацію як страшний гріх статевого самозагрязненія, що тягне за собою імпотенцію, гонорею та епілепсію. У 1760 році французький лікар Семюель Тіссо видав медичний трактат: «L'Onanisme», де «рукоблудие» було названо причиною виникнення багатьох важких захворювань. Ці та інші популярні книги того часу ввели термін «онанізм» в широкий ужиток і фактично ототожнили його з поняттям мастурбації.

Кілька століть страх мастурбації панував в медичних підручниках, посібниках по шлюбу, радах по моралі і звичаям.

Противомастурбаціонні пристрої Вікторіанської епохи

Противомастурбаціонні пристрої Вікторіанської епохи
 

У 1816 році лікар Жан-Етьєн Домінік Есколол згадав у своїх «Maladies Mentales»: «Мастурбація визнана у всіх країнах як загальна причина божевілля».

У 1842 році доктор Альфред Хічкок написав статтю в Бостонському хірургічному журналі під назвою «Божевілля і смерть від мастурбації». Хічкок заявляв: «Протягом десяти років під моїм наглядом було зареєстровано кілька смертельних випадків, в яких смерть явно простежувалася тільки з цієї причини». Він описує зустріч з людиною, який захворів і недавно переніс епілептичний припадок і стверджує, що причиною була саме мастурбація.

У 1845 році Р. Дж. Броди і до випустили свою титульну книгу «Таємний компаньйон. Медична робота по онанізму або самозагрязненію »в який писали:« Через втрату занадто великої кількості сперми від мастурбації думки переплутані, і часто безумство - її результат».

Багато книг і статей, присвячених цій темі, публікувалося і в другій половині XIX століття. Професор Генрі Модсли придумав фразу «мастурбує безумство» в 1868 році і написав: «Самозадоволення є причиною особливої, неприємною форми божевілля». У своїй книзі «Фізіологія і патологія розуму» (1880) він викладає: «Самоізверженіе - це причина божевілля, яка частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок, і більш ефективна». У книзі перераховано багато людей з недугами, серед яких є випадки, коли вони зловживають собою.

Джозеф У. Хоу опублікував книгу «Надмірне венеролюбіє, мастурбація і стриманість» в 1887 році. Він писав: «Божевілля може статися як прямий результат онанізму або сексуальної надмірності, без розвитку будь-якого з вищезазначених почуттів». Хоу також розповідає трагічну історію про людину, яка замастурбіровал себе до божевілля і ранньої могили.

Доктор Девід Скай згадує «Божевілля мастурбації» в своїй «Раціональної і практичної класифікації божевілля» (1863). Скай визначає мастурбаторних безумство як «окреме нозологическое захворювання, викликане виключно мастурбацією з характерними рисами».

Пов'язуючи мастурбацію і безумство на зорі розвитку сучасної медицини, лікарі виходили не тільки з поширених тоді релігійних поглядів про гріховність онанізму, але також зі спостережень за душевнохворими. Збереглися численні медичні звіти психіатричних лікарень і притулків в Європі і США, в яких мастурбація вказується в якості симптому або наводяться факти, коли психічно хворі пацієнти відкрито займалися мастурбацією. Спостерігаючи за ними, дослідники робили помилковий висновок, що саме мастурбація і призводить до божевілля.


Винайдений в 1880-х роках jugum

Винайдений в 1880-х роках jugum penis повинен був зупиняти позиви до мастурбації і «нічні викиди» ( «мокрі сни»). Якщо у вас виникне ерекція уві сні, пристрій викличе такий біль, що розбудить вас.
 

Поширеним медичним діагнозом того часу була «сперматорея». Вікторіанський лікар Альберт Хей описав сперматорею як «найстрашніше, болісне і смертельне захворювання, якому піддається людська структура».

За словами історика Джона Вульфа, фахівця з Вікторіанської епохи [2], слово spermatorrhoea було спочатку придумано французьким лікарем Клодом-Франсуазою Лаллемардом для опису мимовільної втрати насіннєвого матеріалу, зазвичай через «нічні викиди» (або «вологі сни»). Це слово означало чоловічий варіант діагнозу «істерія» (яким часто «нагороджувалися» жінки того часу). Тому лікарі рекомендовано одруженим чоловікам обмежити кількість сексуальних зносин, а незаміжніх чоловіків призвали зберегти свою «сутність», повністю уникаючи сексу, особливо мастурбації.

Вважалося, що сперматорея є дуже серйозним захворюванням, що викликає почервоніння, плач, задишку, меланхолію і чутливість. Симптоми, за словами лікаря Джона Скелтона, включали в себе втрату впевненості в собі, дратівливість, «втрату гідності», іпохондрію і інші неприємності. Мастурбація вважалася її основною причиною, а імпотенція - результатом.

Сперматорея була дуже популярним діагнозом в середині XIX століття. Більшість лікарів погоджувалися, що її викликав важкий порок мастурбації. Інші підозрювали, що вона була викликана читанням занадто великої кількості книг або ж сном на м'яких перинах. У будь-якому випадку, для лікарів вікторіанської епохи існував тільки один спосіб зупинити поширення сперматореі: чоловіки повинні були припинити мастурбувати.


Реклама XIX століття.

«Стурбованість, що ваш син і спадкоємець стає брудним маленьким самообманщіком? JUGUM PENIS зупинить весь мерзенний онанізм за скромну ціну». Реклама XIX століття.

Ця так звана «хвороба» викликала розквіт цілої індустрії антімастурбаціонних пристроїв. Якщо жіночі були, в основному, варіацією банального «пояси вірності», відомого ще з часів Середньовіччя, то чоловічі були дуже винахідливі. Часом вони походили на справжні камери тортур для пеніса.

Точно невідомо скільки чоловіків в ту епоху піддалося подібним мукам. Лише до кінця XIX століття, коли доктор Джеймс Пейджет поставив під сумнів саме існування сперматореі, цей діагноз став зникати з ужитку і чоловічі пеніси нарешті здобули свободу.

Як зазвичай буває, боротьба з людською природою закінчується перемогою останньої. Люди продовжували вдаватися до «таємним порокам» навіть в найсуворіші часи, незважаючи на всі зусилля медиків, релігійних проповідників і моралістів. Доказом служить порнографія вікторіанської епохи, що дійшла до наших днів, яку сьогодні можна легко знайти в інтернеті.

Сучасні погляди на мастурбацію

До середини XX століття погляди про шкоду мастурбації вже остаточно сходять нанівець. Бурхливий розвиток медицини, психології та інших наук про людину дало гігантську кількість знань про розум і тіло, про природу людської сексуальності.

Суспільство також стало більш чесним і відкритим в сексуальних питаннях. Сьогодні спокійно сприймається думка про те, що більшість людей мастурбує і це абсолютно нормально. Якби всі, хто мастурбував, зійшли з розуму, то не вистачило б лікарень для їх розміщення. Хоча залишилися маргінальні течії, які все ще переконані, що мастурбація смертельно шкідлива, сучасна наука допомогла викорінити цю ідею з мейнстріму громадської думки.

Сьогодні мастурбація вже не вважається чимось поганим і недостойним засудження, навіть якщо у людини є сексуальний партнер (ша). Це звичайна поведінка, яке зустрічається і у чоловіків, і у жінок.

Мастурбація дітей або дорослих не входить до переліку психічних розладів. І якщо людина в гармонії з собою, це не заважає звичайних справ, сну, іншим людям, немає обсесивно-компульсивного елемента (неконтрольованої нав'язливості), то все в порядку.

жіноча мастурбація

Вважається, що жінки мастурбують рідше за чоловіків. Але це не точно.

Популярна думка, що мастурбують переважно чоловіки. Але це не так. Просто чоловіки частіше визнаються в цьому. Доведено, що в ранньому віці мастурбація частіше зустрічається у дівчаток, ніж у хлопчиків. Вона часто починається ще у віці до одного року.

Діти досліджують себе і швидко виявляють, що стосуватися геніталій дуже приємно. Значить, все з ними в порядку, раз таке сталося. Їх розвиток відбувається нормально. У віці від 3 до 6 років секс-гри між дітьми однієї статі поширені, а в віці від 6 до 11 років мастурбація посилюється.

Користь від мастурбації

Завдяки мастурбації діти і підлітки пізнають своє тіло, вчитися контролювати свої сексуальні рефлекси, а жінки згодом усвідомлюють кращі шляхи досягнення оргазму. Для кого-то важлива вагінальна стимуляція, інші жінки перш за все відчувають оргазм завдяки стимуляції головки клітора і уретри.

Мастурбація потрібна для підтримки кровообігу в геніталіях і малому тазі і для зняття сексуального напруги при відсутності постійного партнера (ши) або неможливості займатися сексом так часто, як хочеться.

Описано факти полегшення симптомів мігрені мастурбацією. Є кілька гіпотез, як вона взаємодіють з головними болями. Одне з пояснень пов'язано з відволіканням від болю під час сексуальної активності. Інша теорія вважає, що сексуальне збудження активує нейронні ланцюги придушення болю в головному мозку. З цим процесом пов'язано також звільнення ендорфінів, яке відбувається під час сексу і оргазму, що також може зменшити головний біль.

улюблена жіноча відмовка - у мене голова болить
 
«У мене голова болить!», - улюблена відмовка для відмови партнеру.
Вона неправильна з точки зору фізіології.
Адже сексуальне збудження, статевий акт і оргазм є природними болезаспокійливими засобами, здатними полегшити мігрень. Тому не нехтуйте ними. Хоча можна обійтися і мастурбацією.

У жінок є ще фізіологічний рефлекс, пов'язаний з процесом народження дитини, що виникає при стимуляції задньої стінки піхви - це теж може бути причиною полегшення больових симптомів.

Інші ідеї щодо взаємозв'язку між мастурбацією і полегшенням мігрені відносяться до гіпоталамусу. Активація одного з зон гіпоталамуса була виявлена ​​під час нападів мігрені. У той же час оргазм також супроводжується її інтенсивної активацією. Таким чином, імовірно, оргазм може «перекривати» або «заглушати» головний біль.

Мастурбацію як альтернативу в разі неможливості сексу вважають профілактичним заходом раку простати. Якщо мати 21 еякуляцію або більше в місяць в віці 40+ років, то ризик раку простати зменшується на третину. Мастурбація тут може допомогти в разі відсутності сексуального партнера.

У країнах, де до сих пір табуйовані сексуальні стосунки до шлюбу, а саме Ірані, також відзначають важливість мастурбації. Сексуальна активність в іранському суспільстві обмежена культурними обмеженнями. Дошлюбні статеві контакти не схвалюються, і найбільш поширеною формою сексуальної активності в суспільстві є мастурбація.

Шкода від мастурбації

Хоча мастурбація може бути корисним заміщенням, але все ж вона не приносить такої користі для здоров'я, яку дає повноцінний секс. «Не все оргазми створені однаково», - каже Тобіас С. Келер, доктор медичних наук з Університету Південного Іллінойсу в Спрінгфілді.

чоловіча мастурбація

Повноцінний статевий акт має багато переваг перед мастурбацією

Дослідження показують, що повноцінний статевий акт має набагато більше переваг для чоловіків - для їх кров'яного тиску, здоров'я серця і простати, і багато чого іншого. Під час мастурбації тіло реагує не так. Навіть склад сперми відрізняється, якщо ви займаєтеся мастурбацією, А не сексом.

Чоловіки, які звикли до «мертвої хватки» рукою, до того ж ще супроводжується переглядом порно, в подальшому можуть отримати проблеми з порушенням і чутливістю під час сексу з живою людиною. На щастя, сенсибілізовані сильної стимуляцією геніталії досить швидко відновлюють свою чутливість, якщо якийсь час утримуватися від мастурбації.

До слова, перегляд порно під час мастурбації, якщо він не має характеру залежності і не псує працездатність, особисті відносини і бюджет, теж не є небезпечним порушенням. Хоча, дослідження показали, що якщо порнографія є першоджерелом сексуальної освіти, то згодом чоловіки намагаються згадати і втілити сцени з порно в реальності. Це може стати проблемою, бо в такому випадку люди мають нереалістичні очікування від свого тіла, партнера, самого сексу. І, порівнюючи живий реальний процес з ідеальною картинкою на екрані, отримують набагато менше задоволення, ніж могли б.

Часта або занадто енергійна мастурбація може викликати роздратування шкіри. А сильне згинання ерегованому пеніса може привести до розриву пористих камер, які наповнюються кров'ю. І як наслідок - до рідкісного, але жахливого стану, званому переломом статевого члена. Після нього пеніс виглядає як баклажан: фіолетовий і опухлий. Більшості чоловіків знадобиться хірургічна операція, щоб привести його в норму.

 
перелом пеніса (статевого члена)

Занадто велике зусилля при мастурбації може привести до penis fracture - перелому статевого члена.

Нав'язлива мастурбація подібна будь-якого поведінки, яке руйнує ваше життя - будь то нав'язлива гра в покер або перевірка соціальних мереж кожну хвилину. Якщо ви мастурбируете кілька разів на день і при цьому ведете здорову, повноцінну життя, корисну для вас - то нічого страшного. Але якщо ви мастурбируете так часто, що пропускаєте роботу, важливі зустрічі або відмовляєтеся від сексу з вашим партнером через це, подумайте про те, щоб звернутися до секс-терапевта.

Мастурбація як сексуальний компульсивний розлад

Іноді мастурбація приймає компульсивний (неконтрольований) характер. Тобто стає психосексуальним розладом поведінки. Наприклад, хапання за геніталії в публічних місцях, на робочому місці і т.д. Така поведінка не піддається вольовому контролю. Навіть якщо людина усвідомлює негативні наслідки своїх дій, він не в змозі їх припинити.

Коли люди роблять сексуальні вчинки, що несуть потенційну загрозу: такі як зараження ВІЛ та іншими хворобами, що передаються статевим шляхом, відчувають репутаційні втрати, втрачають час і гроші, погіршують продуктивність праці, порушують закони, і це стає пріоритетом їх життя - це вже сексуальна залежність. А будь-яка залежність не є нормальною.

Нав'язлива сексуальна поведінка, як правило, служить для полегшення фізичної і емоційної болю, і є одним із способів подолання стресу. Сексуальна залежність будь-якого характеру, хоча і має на меті зменшити напругу, але натомість створює нове. Таким чином залежна людина потрапляє в нескінченний круговорот.

Компульсивная мастурбація - тип сексуального розладу, коли людина займається мастурбацією в такій мірі, що це викликає соціально-професійну дисфункцію.

У страждаючих цим розладом частота мастурбації поступово збільшується і перетворюється на нав'язливу потребу. Після завершення акту вони відчувають лише короткочасне полегшення і відчуття позбавлення від проблем. Вони починають мастурбувати щодня вдень і вночі, багаторазово протягом доби, і це триває тижнями і місяцями. Вони не можуть зосередитися на своїй роботі і службові обов'язки, змушені робити це навіть на робочому місці, через що продуктивність роботи значно погіршується. Припинення постійної мастурбації викликає у них почуття роздратування і занепокоєння, безсоння. Часто вони намагаються відволіктися, слухаючи музику, дивлячись телевізор або займаючись спортом, але безрезультатно. Їх розум весь час зайнятий думками, пов'язаними з одним і тим же.

компульсивная мастурбація

Компульсивная мастурбація часто не піддається вольовому контролю.

Описано численні випадки психічно хворих людей, що займалися компульсивной мастурбацією. Психіатричні захворювання, пов'язані з нею, включають розлади настрою і тривоги, розлади, пов'язані з вживанням психоактивних речовин, маячні стану та ін.

В цілому, вона більш поширена у чоловіків. Хоча компульсивная мастурбація, тривала і важка несумісність сексуальних бажань, а також киберсекс були описані і у жінок.

Компульсивная мастурбація часто притаманна дітям з проблемною поведінкою. Деякі розлади мають відношення до дитячої мастурбації, такі як фобії, генералізований тривожний розлад, моторні тики, смоктання великого пальця, опозиційний розлад, розлад поведінки. У той же час, не виявлено статистично значущої зв'язку між частотою мастурбації і такими порушеннями як гіперактивність, голосові тики, аутизм, депресія і нав'язливі думки.

Мастурбація у дітей може розглядатися як нормальна поведінка, пов'язана з їх розвитком. Але в тих випадках, коли дитина вже в досить свідомому віці продовжує мастурбувати в громадських місцях або його батьки вважають, що він навчився цій поведінці від когось іншого - від дорослого або іншу дитину, що намагається спровокувати інших - і така поведінка триває у віці 5 -6 років і пізніше, тоді необхідна медична чи психологічна консультація.

Діти з серйозними поведінковими і емоційними проблемами, як правило, виявляють широкий спектр поведінки, включаючи і екстремальне сексуальну поведінку. Тому, стикаючись незвичайним сексуальними проявами, перш за все треба шукати основну психологічну або поведінкову проблему у дитини.

Вплив мастурбації на тестостерон

Тестостерон - чоловічий статевий гормон, який синтезується з холестерину в сім'яниках у чоловіків, а також в невеликих кількостях яєчниками у жінок. Вважається основним сексуальним гормоном, так як грає важливу роль у виробництві сперматозоїдів і сексуальну поведінку. Він також регулює зростання певних типів волосся на тілі, підтримує м'язову масу, інтенсивність метаболізму, маскулінізацію тіла і мозку, впливає на агресивну поведінку.

Хоча тестостерон і сприяє росту волосся на тілі, на долонях від мастурбації волосся не виростають - всупереч популярним страшилок XIX століття. Тому активно Мастурбуючий особистості можуть не турбується з цього приводу.

Відомо, що відсутність сексу і мастурбації в житті чоловіків підвищує вміст тестостерону в слині і крові. Як правило, рівень тестостерону досягає піку після 7 днів утримання. Вчені до цих пір не можуть точно сказати, чому так відбувається. Вважають, що це спосіб вашого тіла ненав'язливо підштовхнути вас до думки, що пора розмножуватися. Але стримування себе занадто довго може принести більше шкоди, ніж користі. Тривалий період утримання призводить до значного зниження загального рівня тестостерону.

 
тестостерон впливає на агресивність
 
Високий рівень тестостерону може робити агресивними деяких чоловіків.
Але це не є виправданням їх антисоціальної поведінки.
Крім гормонів, поведінку людини розумної регулюється вищими когнітивними процесами.
Розум повинен охолоджувати гарячу кров, дозволяючи нам брати на себе відповідальність за свої дії.

Високий рівень тестостерону у деяких чоловіків може проявлятися у вигляді агресивності. Встановлено, що молоді люди відчувають піки кримінальної поведінки і вироблення тестостерону приблизно в одному віці. Насильницькі злочини в основному відбуваються молодими чоловіками, і високий рівень тестостерону є значущим фактором їх безрозсудного поведінки. Ті чоловіки, які використовують анаболічні стероїди для спортивних тренувань (синтетичну версію тестостерону), також більш схильні брати участь в насильстві. Вступаючи в шлюб, чоловіки відчувають зниження як вироблення тестостерону, так і кримінальних злочинів в порівнянні з самотніми чоловіками того ж віку. Мабуть, з рівнем тестостерону і контролем агресивності пов'язана і поширеність мастурбації серед ув'язнених в місцях позбавлення волі, у яких відсутній постійний сексуальний партнер.

Заняття сексом впливають на зміст цього гормону. Протягом доби після статевого акту у чоловіків і жінок підвищується рівень тестостерону і кількість його рецепторів. Просте збудження і мастурбація настільки рівень гормонів НЕ підвищують - в цьому випадку організм «розуміє», що мова йде про симуляції.

Еякуляція в процесі мастурбації безпосередньо не впливає на рівень тестостерону. Але частота мастурбації може вплинути на те, як організм використовує тестостерон. Еякуляція один або два рази за короткий проміжок часу може злегка підвищити активність рецепторів і вміст тестостерону трохи збільшиться. Але якщо чоловік мастурбує більше двох разів в день, в його мозку відбувається зниження рівня андрогенних рецепторів. Вони дозволяють організму використовувати тестостерон, зв'язуючись з ним - чим менше їх, тим менше організм може використовувати і тим нижче буде рівень активного тестостерону. У той же час рівень жіночого гормону естрогену почне збільшуватися. Поки андрогенні рецептори знижуються, естрогенні рецептори знаходяться на підйомі, що означає, що вони зв'язуються з великою кількістю жіночого гормону.

Раніше вважалося, що сексуальна поведінка є наслідком рівня статевих гормонів (тобто чим більше тестостерону виробляється, тим сексуально активніше чоловік). Тепер встановлено, що все відбувається з точністю навпаки - рівень гормонів є похідним від нашої сексуальної активності. Тому, якщо ви хочете мати здоровий гормональний фон - ведіть здорове статеве життя. Займайтеся регулярним сексом. Бажано повноцінним, а не його сурогатними замінниками. Здорова сексуальність - це здорово. Сексуальні залежності, розлади і нав'язлива мастурбація замість роботи - немає.


Схожі матеріали:

Категорія: Інтим
Переглядів: 763 | Теги: Онанізм, мастурбація, сперматорея

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Зелений чай: корисний напій, що тонізує ...

/_pu/62/15193251.jpg

6 місць, де жінка може познайомитись із ...

/_pu/61/52859465.jpg

Який доступний та смачний продукт знизит...

/_pu/62/80528090.jpg

Мандарин: польза для организма и правила...

/_pu/62/40074922.jpg

7 ознак жадібної жінки, які бачать оточу...

/_pu/62/47488662.jpg

Взгляд мужчины на удивительный минет

/_pu/62/67133550.jpg

Свадьба в стиле Бохо: идеи создания боге...

/_pu/62/47163956.jpg

Жіноча білизна: як правильно підібрати к...

/_pu/62/81683788.jpg

Тренды обуви 2022: модели сапог женских ...

/_pu/62/13723496.jpg

50 способов употребления авокадо

/_pu/62/82713891.jpg