Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Ремонт турбін: куди можна віддати турбокомпресор на якісний ремон?

Турбіна має складний пристрій, а тому вимагає тонкої діагностики і регулювання


Двигун з турбонаддувом вже не є привілегією машин преміум-класу - тепер це цілком звичний атрибут, що підвищує технічні характеристики автомобіля. Але, як і будь-яка деталь, турбокомпресор з часом може вийти з ладу. І тоді перед автолюбителем виникає проблема: де відремонтувати турбіну? Звернутися в спеціалізований техцентр «Turbotechnic», який знаходиться у Києві, з ремонту турбін turbotechnic.com.ua з доставкою по усій Україні або довіритися "гаражним майстрам"?

У цій статті ми розберемо усі підводні камені такої, здавалося б, нехитрої роботи, як ремонт турбокомпресорів, і допоможемо вам зробити вибір.


Ремонт турбін: куди можна віддати турбокомпресор на якісний ремон?
 

Що таке турбіна і як вона працює

Кажучи дуже спрощено, турбіна - цей пристрій, що допомагає підвищити потужність двигуна без збільшення його об'єму і числа оборотів. Цей ефект досягається завдяки стискуванню повітря, що поступає в циліндри. Для роботи турбіни використовується енергія вихлопних газів. Принцип дії пристрою нескладений і полягає в наступному.

Вихлопні гази мотора обертають крильчатку турбіни, приводячи в рух лопасті турбокомпресора (він закріплений на одному валу з турбіною). За рахунок цього всередину нагнітається повітря. Турбокомпресор стискає його, внаслідок чого збільшується концентрація кисню, необхідного для спалювання палива. Але одночасно повітря нагрівається - такий неминучий наслідок стискування. Це, по-перше, веде до його розрідження, а по-друге, підвищує небезпеку детонації.

Тому з компресора стисле повітря поступає в охолоджувальний пристрій - інтеркулер, а далі подається через впускний колектор в циліндри двигуна. За рахунок збільшення об'єму повітря, що нагнітається під тиском, і підвищення концентрації кисню в нім двигун з турбонаддувом за один такт спалює більшу кількість палива, чим атмосферний. Завдяки цьому збільшується потужність мотора. Гази, що утворилися в результаті згорання паливо-воздушної суміші, через випускний колектор поступають в турбіну.

Крильчатка починає обертатися, і цикл запускається знову. Турбокомпресори широко застосовуються в промисловості: ними оснащують двигуни суден, літаків, тепловозів, тракторів, спецтехніки і, звичайно, вантажних і легкових автомобілів. Технології їх виробництва постійно удосконалюються. Завдяки турбокомпресорам сучасні автомобільні двигуни стали потужніше і економічніше. Крім того, утилізація енергії вихлопних газів дозволяє зменшити шкідливі викиди в атмосферу.

Найчастіше турбокомпресори встановлюються на дизельні мотори, що обумовлено деякими особливостями останніх. Бензинові турбодвигуни зустрічаються рідше.

На замітку

Автомобілі з турбированным мотором сьогодні представлені в модельних лінійках більшості відомих марок: Audi, BMW, Volkswagen, Mercedes, Volvo, Chevrolet, Renault, Ford, Citroen, Fiat, Honda, Hyundai, Mazda, Nissan, Toyota, Subaru, Mitsubishi, Opel, Peugeot, Skoda, SsangYong, Kia і так далі. Основні виробники турбін для них - Garrett, Caterpillar, Holset, IHI, KKK, Schwitzer, Toyota, Hitachi, Mitsubishi.

При усіх безперечних перевагах турбомоторів у них є одна особливість - менший в порівнянні з атмосферними двигунами ресурс. В середньому він складає близько 110 000 км. Після цього може знадобитися капітальний ремонт турбокомпресора або заміна окремих його вузлів. Подовжують життя турбіни спокійна манера водіння, застосування високоякісного палива. Крім того, важлива якість оливи і періодичність її заміни (оптимально - через кожні 7000 км), не варто забувати і про регулярну заміну повітряного фільтру.

Але навіть при дуже дбайливому зверненні рано чи пізно постане питання про ремонт. Проблема ускладнюється тим, що несправність турбокомпресора може привести до поломки інших елементів двигуна. Тоді ремонт обійдеться в рази дорожче.

Про те, що з турбіною не все гаразд, легко здогадатися за деякими ознаками:
  • виникає незвичайний шум при роботі мотора;
  • збільшилася витрата палива і/або оливи;
  • впала потужність двигуна;
  • при старті з'являється чорний або синій дим.
Але це лише наслідки, а причин поломки може бути множина.

Точно встановити причину несправності можна тільки після демонтажу турбіни і перевірки усіх її елементів.

Не виключено, що знадобляться додаткові роботи:
  • програмування клапана ЕГР,
  • видалення каталізатора, фільтру сажі,
  • налаштування електронного актуатора,
  • перепрограмування блоку управління,
  • відключення вихрової заслінки.
І тут, звичайно, перед автовласником виникає головне питання: де можна відремонтувати турбіну? Є два варіанти (про спробу самостійного ремонту не йдеться в принципі).

Далі розглянемо і оцінимо кожного з них.

"Гаражний" ремонт або звернення в спеціалізовану компанію?

Щоб аргументовано відповісти на питання заголовка, треба у загальних рисах розуміти технологію ремонту турбокомпресорів.

Якщо робити все за правилами, процес складається з декількох етапів:

Демонтаж турбіни з автомобіля

Розбирання турбокомпресора. Очищення, яке, у свою чергу, здійснюється в три стадії. Спочатку деталі турбіни поміщають в мийну машина, щоб видалити основний бруд і оливу.

Потім роблять глибше очищення в піскоструминній установці. З її допомогою видаляють іржу і наліт. Нарешті, в ультразвуковій ванні промивають трубки зливу і подання оливи.

Діагностика

Це один з найвідповідальніших етапів, в ході якого виявляються несправності і їх причини. Фахівець робить візуальний огляд деталей турбокомпресора і перевірку з використанням професійного устаткування.

Заміряються люфти валу і колеса (як радіального, так і осьового) - для виявлення відхилень від параметрів, заявлених виробником. Оцінюються стан впускної і вакуумної систем, електромагнітних клапанів, герметичність усіх патрубків і інтеркулера. За підсумками діагностики складається дефектна відомість.

Постачання комплектуючих

На підставі дефектної відомості готуються деталі, необхідні для ремонту. Складання основних вузлів турбокомпресора.

Балансування

Воно здійснюється поетапно в процесі складання.
На стенд балансування поміщають вал турбіни, потім вал з колесом компресора. Після цього виконують балансування картріджа.

Остаточне складання

Усі вузли турбіни - "гарячу", "холодну" частини і картрідж - збирають в одно ціле.

Регулювання актуатора турбіни

Турбіна поступає у відділ контролю якості, де ставляться мітки. Далі робляться виміри і перевіряються показники на відповідність нормам, заявленим виробником.

Монтаж турбокомпресора на автомобіль і тест-драйв

Саме так виконують ремонт турбокомпресора двигуна спеціалізовані технічні центри.

З опису етапів очевидно, що завдання це не таке просте, як, можливо, могло здатися деяким автовласникам на перший погляд. Турбіна має складний пристрій, а тому вимагає тонкої діагностики і регулювання. Щоб отримати якісний результат, потрібні дві умови: по-перше, високий рівень знань, по-друге - професійне устаткування. Зрозуміло, що ці обставини впливають на ціну ремонту турбокомпресора - і зовсім не у бік зменшення.

Тому іноді виникає спокуса заощадити, звернувшись до "гаражних умільців".


Ремонт турбін: куди можна віддати турбокомпресор на якісний ремон?
 

Як же ремонтують турбіни гаражні умільці?

Найчастіше послуга, заявлена у них як "ремонт турбокомпресора", включає: розбирання турбіни; заміну картріджа (основній частині пристрою); складання турбіни. На цьому все. Ні діагности несправностей, ні очищення, ні балансування кустарна майстерня запропонувати не може - для цього у них просто немає спеціального дорогого устаткування, а оскільки причина не встановлена, високий ризик повторної поломки.

Та і досвід "гаражних" майстрів в частині поводження з таким складним пристроєм, як турбіна, нерідко залишає бажати кращого. У результаті бажання заощадити частенько обертається зайвими витратами. Відремонтована турбіна ламається відразу або через невеликий час після заміни картріджа, тому що не була проведена діагностика і, отже, залишилися невиявленими причини, що привели до несправності. Найгірше, якщо після такого "ремонту" доводиться повністю міняти двигун.

Тому відповідь на питання заголовка для відповідального автовласника очевидна: довіряти ремонт турбіни "гаражним" майстрам ризиковано. Тільки професійний техцентр в змозі забезпечити


Схожі матеріали:

👁 1003
Категорія: Авто, вело, мото
Теги: турбіна, Ремонт турбін, двигун, турбокомпресор



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg