Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Чому починає гнити цибуля під час зберігання: прикрі помилки городників

Гниль зазвичай утворюється всередині цибулини

цибуля

До корисних властивостей цибулі відносять захист від різних хвороб. При цьому вона вважається досить вразливою до гнилі.

Щоб зберегти врожай, потрібно розібратися, як боротися із популярними хворобами.

Сіра гнилизна

Поширена грибкова хвороба вражає цибулю навіть на грядках. Однак найчастіше вона починає знищувати урожай під час зберігання.

У ролі збудника виступає грибок, який може існувати усередині цибулин. Насамперед сіра гнилизна вражає ослаблені саджанці.

Якщо цибуля вражена цим грибком, то вона почне відставати у рості. Гнила розвивається досить повільно, тому виявити перші ознаки буде проблематично.

При цьому уражені цибулини стають м'якими у верхній частині. Також на них можуть з'явитися вм'ятини. Урожай буде повністю знищено за кілька місяців. На дотик такий лук стає повністю м'яким.

Цибулини, які уражені сірою гниллю, мають неприємний запах. Однак це не найстрашніша проблема, з якою стикаються дачники. Гнилина з хворих цибулин може швидко перебратися на здорові. Внаслідок цього пропаде весь урожай.

Як боротися із сірою гниллю

Процес боротьби із цією проблемою складається з кількох етапів.
  1. У процесі збирання цибулі необхідно оглядати всі цибулини. Якщо бадилля зрізане, то виявити гниль буде проблематично. Пошкоджені цибулини краще відбраковувати одразу. Якщо врожай пройшов відбір, його потрібно добре висушити.
  2. Дачникам потрібно створити оптимальні умови для зростання цибулі. Це дозволяє запобігти захворюванню. Також потрібно намагатися тримати температуру у підвалі на одному рівні.
  3. Страшним ворогом також виступає вогкість. Якщо показник вологості перевищує 70%, то цибулина починає зростати. Після цього цибулини загниють.
Занадто висока вологість у підвалі найчастіше утворюється при неправильному облаштуванні системи вентиляції.

Мозаїка

Переносником цього вірусного захворювання є комахи. Також слід враховувати, що вірус тривалий період може жити на цибулинах. Щоби заражені цибулини не пошкодили весь урожай, необхідно своєчасно розпізнати цю проблему. До першої ознаки хвороби належать поява жовтих точок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виростити 6 відер цибулі з 1 кг сіянця: простий сільський спосіб

Від мозаїки можуть страждати не лише цибулини, а й стебла. Переносниками цього вірусу зазвичай є комахи, тому потрібно намагатися проводити профілактичні заходи від шкідників. До характерної риси цієї хвороби відносять те, що розпізнати мозаїку можна в той момент, коли цибуля починає проростати на грядці.

Щоб не допустити появи мозаїки на грядці, також важливо дотримуватися правил посадки рослин. Досвідчені городники рекомендують повторно висаджувати цибулю лише через 3 роки. Якщо не дотримуватись цього правила, то можуть з'явитися різні хвороби.

Бактеріальна гниль

Це ще одна поширена хвороба цибулі, з якою регулярно стикаються дачники. Інфекція поводиться лише через певний період, тому розпізнати її буде складно.

Гниль зазвичай утворюється всередині цибулини. Вона поширюється від центру та поступово вражає всю цибулину. Запобігти появі бактеріальної гнилі допоможе своєчасне проведення профілактичних обробок.


Схожі матеріали:

👁 134
Категорія: Дача, сад та город
Теги: цибуля, помилки, Овочі, зберігання
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Використовуйте це поливання, і огірки ні...

/_pu/65/78549475.jpg

Декілька причин, з яких чоловік може піт...

/_pu/62/69173240.jpg

Як врятувати троянди від небезпечної поп...

/_pu/63/37540775.jpg

Кому і чому не можна їсти хурму

/_pu/66/29330695.jpg

Бонсай клуб - оригинальное решение для а...

/_pu/66/64923449.jpg

Навіщо досвідчені городники обривають кв...

/_pu/65/35357624.jpg

Не викидайте цінний продукт для приготув...

/_pu/64/95951629.jpg

Рыбалка на крупную дичь на Бали: лучшие ...

/_pu/66/82873371.jpg

Убуд VS Мундук VS Сидемен: какой туристи...

/_pu/66/53549241.jpg

Причины, почему интим и секс с индивидуа...

/_pu/67/79842281.jpg

Чому досвідчені городники не викидають м...

/_pu/63/98391852.jpg

Як працює оргазм у чоловіків

/_pu/66/10654302.jpg