Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Декілька причини вибрати деревну золу як добриво

Для підживлення дерев роблять спеціальну окрему ямку біля стовбура та канавку, що йде до його основи. У цю канавку вливається зольний настій із розрахунку на 1 кг добрива, потрібно 20 л води. Коли рідина вбереться, яму закопують.


Деревна зола

Отримання хорошого врожаю плодоовочевих культур можна забезпечити за рахунок якісного ґрунту, на якому вони вирощуються.

У свою чергу земля буде родючою, якщо її вчасно підгодовувати добривами. При цьому найкращими є органічні.

Серед них найпопулярнішим є деревна зола, яка видобувається від згоряння деревини, листя.

Вона має цінність і три відмінні якості від інших органічних добавок.

Багатий внутрішній склад

Зола - це продукт спалювання гілок, листя, тріски, колод, паперу, який виглядає як сірий порошок з деяким вмістом залишків гілочок.

Цей порошок містить у собі велику кількість необхідних для землі мікроелементів:
  • кальцій;
  • кремній;
  • залізо;
  • фосфор;
  • магній;
  • калій;
  • бір;
  • сірка.
Варто звернути увагу, що добриво не містить у своєму складі такої речовини, як азот, який при виділенні у чистому вигляді може зашкодити рослинам.

При цьому елементи, що входять до неї, можуть змінюватися, все залежить від того, з яких природних матеріалів її отримують. Якщо великому складі є березові гілки, то зола наповниться фосфором.

При спалюванні бадилля від картоплі, моркви виділяється вапно. Якщо використовується трава від соняшника, відбувається збагачення торфом. Для отримання кальцію потрібно спалити хвойні дерева або модрину. Для виділення великої частки калію, який необхідний для підживлення чагарників та ягід, використовують різноманітні бур'яни.

Щоб це добриво не стало отруйним для городу, не можна спалювати деревину, що загнила і плісняві, глянсовий папір, пластик, гумові предмети.

Розкислювач ґрунту

Якщо грунт на городі, з якого планується отримати врожай, має підвищену кислотність, зола дерева допоможе його розкислити. Для цього потрібно спалити торф. Зменшення кислотності проводиться у кілька етапів.
 
1. Зола поступово розподіляється по поверхні необхідної ділянки грунту. Для цього потрібно дотриматися певного дозування, щоб не переборщити і не нашкодити грунту. на один кв. м. береться приблизно до 4 склянок (250 мл) добрива.

2. Після внесення потрібно розрівняти граблями та перемішати із ґрунтом.

3. Обов'язково потрібно провести перекопування ґрунту, подрібнюючи лопатою великі грудки землі.

Проте варто пам'ятати, що роботи зі зменшення кислотності ґрунту проводяться в осінній період. Також не варто розкислювати ті ділянки, на яких ростуть хвойні дерева або вирощують квіти гортензії.

Ці рослини люблять луг. А ось бур'яни потребують кислого грунту. Тому розкислення допоможе у знищенні бур'янів або запобігання їх проростання на грядках.

Помічник при вирощуванні овочів та ягід

Деревна зола допоможе відновити нестачу деяких мікроелементів ґрунту, особливо якщо городня земля щорічно використовується для вирощування і втрачає з часом свою родючість.

З таким органічним помічником швидше зростатимуть багато овочевих культур, наприклад:
 
- Картопля. Отримання багатого врожаю без додавання золи рідко виходить, якщо город повністю покритий чорноземом. Для внесення в лунку при висадці картоплі потрібно 3-4 столові ложки зольного порошку.  А коли проводять підгортання кущів, додатково проливають зольним настоєм - півлітра на кущ картоплі;

- морква, буряк потребують сухого добрива при сході перших паростків;

- при осаді капусти додають кілька столових ложок золи в лунку із землею.

Якщо городник вирощує полуницю, то добриво використовують як у сухому, і рідкому вигляді, коли дозріли перші плоди. Також добриво допоможе у якнайшвидшому зростанні чагарників та дерев.

Кущі удобрюються звичайним способом - попередньо перед висадкою вона додається в ґрунт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що краще посадити поряд із малиною, щоб урожай збирати відрами

Для підживлення дерев роблять спеціальну окрему ямку біля стовбура та канавку, що йде до його основи. У цю канавку вливається зольний настій із розрахунку на 1 кг добрива, потрібно 20 л води. Коли рідина вбереться, яму закопують.

Таким чином, незважаючи на великий асортимент у спеціалізованих магазинах різних підживлень для ґрунту та стимуляторів росту рослин, вибір дослідного городника все одно буде за органічним добривом, яке не містить хімікатів (якщо воно отримане правильним способом).

Деревна зола відрізняється від інших добрив своєю простотою у виготовленні та великою кількістю корисних речовин для ґрунту та рослин.


Схожі матеріали:

👁 515
Категорія: Дача, сад та город
Теги: город, Деревна зола, грунт, Добрива



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg