Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Гортензія восени – різати чи ні

Якщо ви хочете виростити кущ у формі штамба, то проводьте обрізання метельчастої гортензії навесні або влітку


Як обрізати восени метельчасту гортензію

Гортензія не належить до зайве примхливих рослин, було б розмаїтість вологи і живлення і наскільки можна трохи підкислена грунт. Зате цей листопадний чагарник відрізняється пишним та яскравим цвітінням, за що заслужено любимо садівниками.

Ідеальний варіант за своєю зимостійкістю для середньої смуги – гортензії деревоподібна та хуртовина. Іноді на наших ділянках можна зустріти і районовані сорти теплолюбнішою, але й ефектнішою, на думку багатьох, гортензії крупнолистої.

Серед основних правил догляду за будь-яким з них, як ми вже згадували, регулярні поливи та підживлення плюс укриття на зиму для молодих саджанців та найменш морозостійких різновидів.

А що з обрізанням такої великої рослини, чи потрібна вона гортензії? Насправді, звичайно, рости чагарник може і без неї, на життєздатність процедура мало впливає. А ось на декоративність – цілком. Без регулярної обрізки дорослі рослини швидко починають виглядати неохайно, кущ загущується, цвітіння стає нерівномірним, самі квіти та суцвіття дрібнішають. У найбільш занедбаних випадках пагони витягуються настільки, що під своєю вагою кущ може й обламатися. Також обрізка виконує і санітарну функцію: дозволяє позбутися засохлих, тонких і хворих пагонів, які можуть зламатися під вагою снігу та послабити здоров'я куща.

Тому якщо хочете, щоб ваша ділянка виглядала доглянутою, а рослини почувалися добре, з 2-3 роки не нехтуйте процедурою регулярної обрізки гортензії.

Коли краще обрізати гортензію – навесні чи восени, і чи залежить спосіб обрізки від сезону? Чи є різниця у формуванні крупнолистої, деревоподібної та хуртовинної гортензій?

Справа в тому, що у гортензії рясний рух соку, а прокидається культура навесні досить рано (причому це "рано" сильно різниться за часом у різних регіонах з різним кліматом - це може бути як травень, так і квітень і навіть березень). Тому при проведенні обрізки після зими "не вчасно" недосвідчений садівник має великий ризик серйозно пошкодити рослину аж до її загибелі.

Через таку ймовірність багато дачників відкладають цю процедуру на пізню осінь (до настання заморозків).

І так – у гортензій кожного виду є особливості обрізки. Розберемося докладніше.

Як обрізати восени деревоподібну гортензію

Як обрізати восени метельчасту гортензію

Особливості рослини: невисокий чагарник з округлою кроною, росте швидко, сильно схильний до загущення, рясно цвіте з чотирьох років, утворює суцвіття на пагонах поточного року.

Даний чагарник потребує, мабуть, "об'ємної" осінньої обрізки, т.к. за сезон густо обростає пагонами, що йдуть як від кореня (нульовими), так і від скелетних гілок.

У санітарних цілях у деревоподібної гортензії видаляють відцвілі суцвіття, більшу частину листя з нижньої частини куща (якщо вони ще самі не встигли облетіти) і вирізають надламані, висохлі та хворі пагони.

З метою формування слід прибрати пагони, що загущають і ростуть всередину крони, а також всі слабкі нульові.

Що стосується обрізки омолоджує, то "на пень" вирізають усі гілки старше чотирьох років, особливо вкриті слабкими і тонкими пагонами.

Щоб досягти більш пишного цвітіння наступного сезону, навіть основні гілки деревоподібної гортензії восени можна вкоротити до 2-4 пар добре розвинених нирок. Звичайне правило - чим слабша втеча, тим менше нирок слід залишати на стовбурі, а чим сильніше, тим, навпаки, менше бруньок зрізати.

Як обрізати восени метельчасту гортензію

Особливості рослини: високорослий чагарник із густою округлою кроною, росте швидко, схильний до загущення, цвіте тривало, утворює суцвіття на пагонах поточного року.

Мета обрізки метельчатой ​​гортензії восени - видалити всі слабкі, пагони, що загущають і ростуть всередину крони, а також зберіглися на кущі суцвіття, щоб гілки не поламало снігом. Також, зрозуміло, обрізають хворі та пошкоджені гілки, а для грамотного формування крони нульові пагони прибирають, а сильні скелетні гілки вкорочують, залишаючи 1-3 бруньки.

Старі кущі можна омолоджувати, проводячи обрізання на багаторічну деревину або "на пень". Після цього декоративність куща відновлюється другого року.

Якщо ви хочете виростити кущ у формі штамба (на такому суцвіття утворюються дрібніше за розміром, але у більшій кількості), то проводьте обрізання метельчастої гортензії навесні або влітку.

Як обрізати восени крупнолисту гортензію

Особливості рослини: невисокий чагарник, що прямо росте, з виключно декоративним цвітінням, росте швидко, квіткові бруньки закладаються на кінцях торішніх пагонів (вірніше, на пагонах цього року, що виросли з нирок на торішніх гілках).

Тому основне завдання при обрізанні крупнолистої гортензії - зберегти пагони з квітковими бруньками, щоб взагалі не позбавити кущ цвітіння наступного сезону. Досвідчені квітникарі не радять видаляти під зиму навіть зів'ялі суцвіття, т.к. у холоди вони здатні забезпечити вегетативним і квітковим ниркам деякий захист, тому видаляють суцвіття лише напровесні.

Що ж тоді "різати"? У трирічних і більш старих кущів в основному обрізають лише частину старих товстих стебел, що відревесніли, давно відцвіли, щоб стимулювати весняне утворення сильних пагонів, що заміщають. Також видаляйте підламані, засохлі або хворі гілки, дрібну тонку поросль, зайві нульові пагони.

Якщо ви захоплений садівник і вирощуєте інші види гортензії, то вони можуть мати свої особливості обрізки. Так, у гортензій черешкової та ґрунтопокривної із щорічного приросту відбирають кілька найбільш сильних пагонів для подальшого заміщення старих, а слабкі пагони видаляють "на кільце". При цьому злегка вкорочують і довгі пагони, які потім краще гілкуються і рясно цвітуть.

Як бачите, особливих труднощів обрізання гортензії будь-якого виду не складає, потрібно лише знати особливості росту та уважно стежити за станом своїх рослин та проводити процедуру регулярно. Не варто також забувати, що тільки обрізанням осінній догляд за культурою не вичерпується - важливо грамотно підготувати чагарник до зими. У цьому вам допоможуть наступні тематичні матеріали.


Схожі матеріали:

👁 414
Категорія: Дача, сад та город
Теги: обрізка, гортензіюя, обрізка квітів, обрізка гортензії



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Тренды осеннего гардероба: Почему стоит ...

/_pu/71/50397271.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Як зробити добриво, використовуючи горіх...

/_pu/70/00554111.jpg

До якого місяця вагітності можна займати...

/_pu/71/12086010.jpg

Чи існує можливість вилікуватися від аут...

/_pu/70/31154480.jpg

Як жінці правильно пережити розлучення: ...

/_pu/70/24276079.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Які правильно вибрати флізелінові шпалер...

/_pu/71/37228728.jpg

Маммопластика: як операція змінює життя ...

/_pu/71/34265611.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg