Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Не допустіть загибелі бджолосімей при застосуванні пестицидів


Не допустіть загибелі бджолосімей при застосуванні пестицидів

З метою запобігання виникнення нещасних випадків, надзвичайних ситуацій, загибелі бджолосімей при застосуванні пестицидів слід пам'ятати: у зв'язку з широким використанням у сільському господарстві пестицидів, суттєво почастішали випадки отруєння бджіл.

З цієї причини щорічно в Україні гине від 3 до 8 тисяч бджолиних сімей. Цідані свідчать про необхідність виконання вимог безпеки при використанні отрутохімікатів у боротьбі з шкідниками сільськогосподарських культур.

Хімічний токсикоз (отруєння бджіл пестицидами) часто проявляється непередбачено, комахи гинуть без явних клінічних ознак.

Хімічний токсикоз (отруєння бджіл пестицидами) часто проявляється непередбачено, комахи гинуть без явних клінічних ознак. Переважно це співпадає із проведенням хімічних обробок сільськогосподарських культур.
Доведено, що в 95 % випадках хімічний токсикоз комах-запилювачів викликають інсектициди, в 4 % -гербіциди і 1 % припадає на інші групи. У випадках отруєння бджіл пестицидами керуються інструкцією, відповідно до якої власників пасік оповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного пестициду, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки.

Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. На період обробки бджоляру необхідно вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні отрутохімікату. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кроты в огороде - страшный сон дачника

У день обробки рано-вранці, до початку льоту бджіл, льотки щільно закривають, знімають з сітки утеплення. У жарку безвітряну погоду під кришку підкладають рейки завтовшки 1 - 2 см. У вулик дають воду в стільниках, годівницях або напувалках. На ніч льотки відчиняють.

Профілактика отруєнь бджіл базується на беззаперечному дотриманні вимог ст. 30 Закону України "Про бджільництво" від 22 лютого 2000 N 1492-111, суворому дотриманні регламентацій застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин.

Відповідно до державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів та агрохімікатів в народному господарстві України замовник авіаціно-хімічних робіт за 3 дні до початку авіаційних обробок повинен виконати
такі попереджувальні вимоги:

а) сповістити населення даної місцевості (по радіо, телебаченню, в газеті) про місце, строки та час проведення обробок пестицидами та агрохімікатами; про заборону ближче 1 км від місця авіаобробок проводити інші сільськогосподарські роботи, випасати худобу, про необхідність вивезення пасік на відстань більше 5 км від місця проведення авіаційних обробок на період до 5 діб;

б) встановити спеціальні попереджувальні знаки безпеки, з зазначенням кінцевого строку очікування, на відстані 300 м від площ, які обробляються, а також на шляхах, які ведуть до сільськогосподарського аеродрому.

Щодо застосування пестицидів наземною апаратурою адміністрація господарств сповіщає завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів.

У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробоку денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 град.С.

Забороняється допуск сторонніх осіб до місць застосування пестицидів. Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати "Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні", доповненням та інструкціям з безпечного застосування пестицидів, які затверджені (погоджені) установами Міністерства охорони здоров'я, Мінекобезпеки та іншими зацікавленими організаціями.



Схожі матеріали:

👁 1691
Категорія: Поради спеціаліста
Теги: хімічна обробка, Бджолосім'ї, Комахи, токсикоз



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg