Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Препарат Престиж від колорадського жука, за і проти


Препарат Престиж від колорадського жука, за і проти

Препарат Престиж від колорадського жука, за і протиПереваги використання престижу очевидні. На відміну від інших препаратів:

  • обробка картоплі від колорадського жука робиться один раз – перед посадкою;
  • засіб діє без жодної участі людини – рослини просто стають отруйними для шкідників;
  • не вимагає ніяких повторних обробок протягом сезону;
  • захищає картоплю не тільки від колорадського жука та його личинок, але і від дротянки, капустянки, білокрилки та інших шкідників;
  • згубно діє на всілякі бактерії і віруси, що вражають рослини під час вегетації;
  • підвищує стійкість рослин до перепадів рівня вологості, температурних коливань та інших стресових умов, яким вони піддаються не один раз за сезон;
  • діє так, що бульби стають безпечними і можуть вживатися в їжу через два місяці після посадки насіннєвої картоплі;
  • обробляються тільки насіннєві бульби, а таму під вплив отрутохімікатів не піддаються сусідні рослини;
  • після використання Престижу відпадає необхідність використання інших отруйних препаратів, що зменшує шкідливий вплив пестицидів на навколишнє середовище.

Приваблює і простота використання препарату Престиж. Засіб розводиться звичайною водою в співвідношенні 1:10. Для 10 кілограмів насіннєвої картоплі потрібно всього 10 міліграмів препарату, розведеного в 100 мілілітрах чистої води. Обробку рекомендується робити шляхом обприскування бульб, які розсипаються в один шар на поліетиленовій плівці, яку потім краще знищити. Щоб забезпечити більш рівномірне покриття, після першого заходу картоплини слід перевернути, повторивши обприскування ще раз.

Головний недолік зазначений на етикетці – можливість застосування тільки на пізніх сортах картоплі. Причина цього цілком зрозуміла: до початку збирання врожаю дія активних компонентів має ослабнути. Самі бульби до цього часу вже повністю очищаються від отруйних речовин, стаючи придатними для використання в їжу.

Але, незважаючи на такі привабливі обіцянки, слід мати на увазі: на обробленій цим препаратом картоплі колорадські жуки все ж з’являються. Правда тільки через місяць, коли дія отрути слабшає. Тому всіх проблем з картоплею одним Престижем вирішити не вдається. До того ж, його неприпустимо використовувати на ранніх сортах.

На вигляд Престиж – суспензія насиченого яскраво-рожевого кольору, без будь-якого помітного запаху. Утворює добре видиме, щільне покриття бульб. Обробляти ним слід обов’язково в гумових рукавичках і захисній масці – препарат номінально належить до третього класу небезпеки.

Багато овочівників, які займаються вирощуванням картоплі в промислових масштабах, відгукуються про нього прямо-таки захоплено. Як же, заощаджується не тільки час, але й кошти. Одна обробка, і ніяких проблем! Отруєні бульби не бере ні парша, ні дротянка. А колорадський жук навіть близько не підлітає. Ось тільки про питання екології та чистоти одержуваної продукції в таких господарствах, як правило, не надто замислюються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Технологія вирощування дині: посадка, догляд

Скільки корисних бактерій, дощових черв’яків та інших ґрунтових мешканців буде загублено? Адже без них земля на ділянці стане мертвою. За твердженням виробника препарату, час руйнування отруйних сполук становить не більше 60 днів. Після цього терміну присутність їх в бульбах картоплі не виявляється. Але чи означає це, що і ґрунт, у якому вирощувалися оброблені рослини, повністю очищений?

Якщо вірити етикетці, до складу Престижу входить імідаклоприд, широко відомий у народі під прізвиськом «Клопомор». Ця речовина одна з найбільш небезпечних серед пестицидів, здатна накопичуватися як у ґрунті, так і у воді. Її період напіврозпаду – від 70 до 200 днів. А згубна дія на бджіл, хронічні отруєння птахів і тварин! За даними експертів Євросоюзу, які займалися дослідженнями ДТ50 (імідаклоприду), встановлено, що у нього є і мутагенні властивості.

За розповідями садівників, які застосовували Престиж для обробки насіннєвої картоплі, після декількох годин обприскування відчувається першіння в горлі, навіть у масці і рукавичках. А при випадковому попаданні на шкіру, наприклад, при розриві рукавички, відчувається помітний опік. Про випадки більш серйозного отруєння поки не чутно. Але вони, зі зрозумілих причин, виробником і не афішуються.

Городники, які використовували Престиж на своїх ділянках, відзначають, що дійсно, картопля сходить дружно, росте здоровою на вигляд і вчасно розпочинає цвітіння. Колорадські жуки не з’являються на ній до часу розкриття бутонів. Якщо окремі комахи і залітають, то гинуть, ледь спробувавши бадилля на смак.

Але після цвітіння, дія препарату швидко припиняється, і шкідники поступово заселяють посадки. А так, як обробляти картоплю чим-небудь вже не можна, то доводиться збирати жуків вручну або залишати все як є. Правда до цього часу основна маса бульб встигає сформуватися, і атаки колорадських жуків вже не такі небезпечні.

Будь-яких змін, смакових якостей, або інших властивостей викопаних бульб ніхто не відзначає. Але це і природно – мало хто з садівників буде проводити хімічний аналіз вирощених овочів. Кожен сам має право вирішувати, що для нього важливіше: відсутність турбот або екологічна чистота ділянки.Схожі матеріали:

👁 1669
Категорія: Дача, сад та город
Теги: дача, город, Колорадський жук, Престиж

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чому відсутній оргазм?

/_pu/67/45697930.jpg

Обмотати і перевернути: ось як змусити н...

/_pu/67/94671023.jpg

Процедура зняття особи з реєстрації місц...

/_pu/67/96246886.jpg

Что происходит, когда женщина достигает ...

/_pu/67/65135088.jpg

Якщо хочеться згущеного молока: виявляєт...

/_pu/67/01929388.jpg

7 порад дівчині, щоб допомогти чоловіков...

/_pu/67/28825719.jpg

Як зробити, щоб орхідея цвіла цілий рік:...

/_pu/67/48207598.jpg

Особливості правового статусу осіб, зник...

/_pu/67/96364165.jpg

В Австралії запроваджують туристичний зб...

/_pu/67/84924652.jpg

Ризик розвитку раку при надмірному спожи...

/_pu/67/24557237.jpg

Що буде з організмом, якщо щодня є грана...

/_pu/67/02195236.jpg

Лучшие советы по игре в онлайн-казино на...

/_pu/67/57100890.jpg