Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Вирощування цвітної капусти: розсада, посадка й догляд за кольоровою капустою

Цвітну капусту зазвичай висівають на глибину близько 1 см.


Вирощування розсади цвітної капусти — процес не надто складний. Досить дотримуватися деяких рекомендацій — і у вас не виникне проблем з цією культурою. Цвітна капуста не тільки смачна, а й корисна. Тому висадити її на своїй ділянці безперечно варто. Але для початку потрібно виростити якісну розсаду. Як це зробити?

Терміни посіву насіння цвітної капусти
 

Терміни посіву насіння цвітної капусти

Зазвичай розсада цвітної капусти готова до «переїзду» на грядку на 45-й день після посіву. Тому висівати її можна з кінця березня – на початку квітня. Тоді ви зможете отримати ранній урожай. Але це за умови, що сорти будуть ранніми. Сьогодні серед ранніх сортів цвітної капусти популярні Альфа, Грибовська 1355, Мовір 74, Сьєрра, Вітчизняна, Експрес.

Терміни посіву цвітної капусти багато в чому залежать від регіону і погодних умов. Якщо ви приблизно знаєте, коли краще висаджувати капусту у відкритий ґрунт у вашому регіоні, просто відрахуйте від цієї дати назад 45 днів — і отримаєте час посіву насіння на розсаду.

Цвітна капуста для благополучного зростання і розвитку потребує поживний ґрунт. Тому варто приготувати спеціальну суміш, що складається з дернової землі, перегною і торфу, взятих в рівних пропорціях. Якщо ви берете землю з ділянки, то її обов’язково потрібно продезінфікувати рожевим розчином марганцівки.


Терміни посіву насіння цвітної капусти
 

Цвітна капуста: підготовка насіння до посіву

Перед посівом насіння цвітної капусти слід впорядкувати. Висівати варто тільки найбільші екземпляри — це дозволяє виростити більш міцну розсаду і підвищити врожайність на 30%.

Далі рекомендується прогріти насіння, зануривши його на 20 хвилин в гарячу воду (близько 50°С), а потім занурити в рожевий розчин марганцівки приблизно на 8 годин. Перша процедура сприяє швидкому проростанню насіння. Це допомагає знезаразити посівний матеріал.

Посів насіння (цвітної) кольорової капусти

Цвітну капусту зазвичай висівають на глибину близько 1 см. Відстань між насінням має бути 10 см. Після посіву поверхню ґрунту рекомендується присипати невеликим шаром прожареного піску або попелу — для профілактики захворювання чорної ніжки. Потім посіви слід обприскати водою з пульверизатора. Якщо поливати їх з лійки, то насіння може піти глибше в грунт і буде проростати гірше.

До появи сходів посіви потрібно утримувати при температурі 18-20°С. Після того як капуста зійде, температуру слід знизити до 6-8°С в денний час і 5-6°С — у вечірній. Через тиждень температуру трохи піднімають — до 10-12°С. В таких умовах розсада цвітної капусти повинна зростати ще близько 10 днів (до пікіровки). Така процедура допоможе загартувати рослини. Вони виростуть міцними і стійкими до зміни погоди.


Пікіровка розсади цвітної капусти
 

Пікіровка розсади цвітної капусти

Пікіровку проводять через 1-1,5 тижні після появи сходів. З пересадкою сіянців цвітної капусти краще не затягувати, бо у більш дорослих рослин легко пошкодити кореневу систему, в результаті чого вони будуть погано приживатися.

Пікірувати цвітну капусту найкраще в торф’яні горщики. Вони також допоможуть захистити коріння сіянців, оскільки пересаджувати рослини у відкритий ґрунт  можна прямо в цих ємностях. Крім цього, приживаються такі саджанці швидко і благополучно. Але немає нічого страшного, якщо ви пересадите сіянці в будь-які інші ємності, які у вас є.

При пікіровці кожен сіянець потрібно заглиблювати в ґрунт до сім’ядольних листочків. Після процедури землю в окремих горщиках можна посипати деревним попелом.

Щоб розсада росла здоровою і міцною, її бажано 1-2 рази підгодувати мінеральними добривами. Першу підгодівлю зазвичай проводять через 10 днів після пікіровки, другу — ще через 10 днів. В якості підгодівлі можна використовувати калійні добрива (10 г) і суперфосфат (20 г), які розводять в 10 літрах води.
 

Пікіровка розсади цвітної капусти
 

Загартовування розсади цвітної капусти

За 12 днів до висадки у відкритий ґрунт розсаду капусти потрібно почати виставляти на балкон або в теплицю (за температури 5°С) в денний час. На ніч саджанці слід повертати в приміщення. За 5 днів до пересадки їх можна перенести в парник. Днем його можна періодично провітрювати, щоб рослини адаптувалися до життя на відкритому повітрі.

Застосовуйте на практиці ці рекомендації по вирощуванню розсади цвітної капусти — і ви отримаєте здорові і якісні рослини, готові до пересадки у відкритий ґрунт. А якщо не знаєте, як доглядати за рослинами в подальшому, скористайтеся нашими порадами.


Схожі матеріали:

👁 1182
Категорія: Дача, сад та город
Теги: Цвітна капуста, вирощування, висівання, капуста



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Як зрозуміти, що розсаді не вистачає фос...

/_pu/70/83834511.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg