Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Меблі для НУШ: комплект парта і стілець, лабораторні меблі, спортивні куточки

Незалежно від того, вирішили ви обрати дерев'яні чи пластикові меблі, купити їх можна як у фірмових магазинах виробника, так і в спеціалізованих інтернет-магазинах товарів для школи.


Меблі для НУШ

Меблі для шкіл: рекомендації МОН щодо обладнання кабінетів

Попри те, що новий навчальний рік розпочався у складних умовах епідемії, вимушеного карантину та викликів дистанційного навчання, — питання «які меблі купити для шкільних кабінетів» усе ще є гостро актуальним для закладів освіти.  

Хоча в деякий школах учні навчаються дистанційно ще з 1 вересня, навчальні кабінети потребують переоснащення. Деякі заклади освіти чекають поставок обладнання ще з минулого навчального року: під час карантину багато вітчизняних виробників меблів і шкільних парт зупинили (а то й повністю завершили) свою діяльність.  

У зв'язку з цим багатьом школам довелося шукати нових постачальників і завершувати ремонт кабінетів уже після першого дзвоника. Щоб допомогти тим, хто ще займається умеблюванням навчальних приміщень, ми пропонуємо пригадати основні рекомендації МОН і вимоги нової української школи.  

Ознайомитися з асортиментом шкільних меблів і побачити, як виглядають сучасні учнівські меблі НУШ можна за лінком.  
 

Меблі для НУШ
 

Які меблі для НУШ купити

Наразі освітня реформа переважно стосується лише початкової школи: основні зміни в середній школі (5-9 класи) заплановані до введення лише через рік, а реформування старшої школи розпочнеться ще пізніше.  

Тому при закупівлі нових меблів в кабінет початкових класів ми радимо керуватися Наказом МОН №143. Саме цей документ надає детальний перелік необхідних для першокласників НУШ меблів і допомагає зорієнтуватися серед величезного асортименту.  

Меблі для НУШ: початкові класи

Типовий перелік обладнання для кабінетів початкових класів містить наступні позиції:
 1. учнівські столи чи парти;
 2. учнівські стільці;
 3. вчительські меблі (стіл і стілець);
 4. відкриті шафи для зберігання засобів навчання (в тому числі — великої кількості дидактики НУШ);
 5. шафи чи стелажі для особистих речей, змінного взуття чи верхнього одягу — для учнів і вчителя;
 6. стіл для комп’ютера, принтера, ламінатора та іншої техніки;
 7. м’яке крісло-мішок.
Опціонально також пропонується обладнати кабінет мобільними стелажами, контейнерами для зберігання роздаткових матеріалів і конструкторів, столом для роботи з конструкторами, партою-конторкою.  

За вимогами нової української школи, дитячі парти повинні бути одномісними, мобільними, а також мати можливість регулювання за висотою та кутом нахилу стільниці для забезпечення комфортного положення учневі будь-якого зросту та комплекції.

Меблі для НУШ: початкові класи
 

Учнівські меблі — середня та старша школа

Окрім меблів для школярів початкових класів НУШ, необхідно також купити лабораторні меблі, різноманітні меблі для вчительської, обладнання для облаштування спортивних куточків і зон відпочинку, меблі для холу, столи та стільці для шкільної їдальні, шкільні дошки тощо. Також потрібні спеціальні лабораторні меблі та столи для тренувань із робототехніки, рекомендовані для STEM-навчання. З повним переліком можна ознайомитися в іншому Наказі Міністерства освіти й науки — № 574 від 29 квітня 2020 року.

Щоб такі масштабні закупівлі були вдалими, а меблі надійно слугували школам довгі роки, бажано звертати увагу на основні характеристики, що є обов’язковими для всіх шкільних меблів — від початкових до випускних класів.

Вимоги до шкільних меблів

Основні вимоги до будь-якого обладнання шкіл, у тому числі — й меблів, це якість і безпечність для дітей.

Що мається на увазі?
 • Надійна та стійка конструкція, що не хитається та не розсипається на деталі.

 • Ергономічний сучасний дизайн і функціональність: шкільні одномісні парти легко переміщуються по кабінету, складаються в навчальні осередки для групової роботи, регулюються за різними віковими групами та мають стильний вигляд.  

 • Убезпечення від випадкових травм: відсутність гострих кутів, надійна фурнітура, відсутність гострих деталей, що виступають над поверхнею.

 • Виготовлені з екологічних матеріалів: не мають запаху, не викликають жодних алергічних реакцій, не шкодять здоров’ю дитини.  
До речі, саме останній пункт часто викликає безліч суперечок у батьків і вчителів. Адже якщо всі інші вимоги не викликають жодних запитань, то тут постає одвічна дилема: дерев’яні чи пластикові меблі придбати для школи?


Учнівські меблі
 

Що купити: пластикові меблі чи дерев'яні

Дерево вважається найбільш традиційним, природним, екологічним і придатним для виготовлення дитячих меблів матеріалів. Воно приємне на дотик, довговічне, повністю натуральне. Але дійсно якісні меблі, виготовлені з дерева, мають досить велику вартість, а це не завжди відповідає обмеженням бюджету на оснащення кабінету. Також важливим недоліком дерев’яних меблів є недовговічність та нестійкість до механічних пошкоджень, впливу вологи, високих температур, хімічних речовин тощо.

Пластикові ж меблі, навпаки, значно дешевші, простіші в експлуатації, легко миються та не бояться пошкоджень. Крім того, вони легкі: тож навіть першокласник зможе без проблем пересунути свою парту самостійно. Але часто пластикові шкільні меблі зазнають критики через побоювання, що матеріал шкідливий для дитячого здоров’я.

Тут слід звертати увагу лише на одне: на якість. Адже високоякісний пластик набагато безпечніший для дітей, ніж дешеві «дерев’яні» меблі з ДСП, які продаються без необхідних сертифікатів і часто мають у складі сумнівні лакофарбові матеріали та шкідливий для дітей формальдегід.

Шкільні меблі: каталоги чи інтернет-магазини?

Незалежно від того, вирішили ви обрати дерев'яні чи пластикові меблі, купити їх можна як у фірмових магазинах виробника, так і в спеціалізованих інтернет-магазинах товарів для школи.  

Який варіант кращий? Кожен із них має свої переваги та недоліки:
 • Підібравши шкільні меблі України з каталогу виробника, ви можете замовити меблі за вигідною ціною, трохи нижчою, ніж у середньому по ринку. Недоліками можна вважати не завжди сучасний дизайн, невеликий асортимент шкільних парт, стелажів та ігрових куточків, тривалі терміни очікування поставки та в цілому надзвичайно низьку якість обслуговування.

 • Замовляючи у спеціалізованого постачальника товарів для школи, можна обрати з набагато ширшого асортименту шкільних меблів, які ідеально задовольняють усі вимоги НУШ. Також серед переваг можна наголосити на високому рівні клієнтської підтримки, комплексному обслуговуванні та великій кількості додаткових послуг, які можна отримати абсолютно безкоштовно. Це можуть бути доставка по Україні, методична підтримка, консультації, гарантійний ремонт або заміна обладнання і навіть юридична та тендерна підтримка.  
Обирайте оптимальний варіант і обов’язково звертайте увагу на якість шкільних меблів і відповідність їхніх характеристик актуальним вимогам Міністерства. І нехай ваша школа стане сучасною та комфортною для всіх учасників освітнього процесу!


Схожі матеріали:

👁 517
Категорія: Дизайн інтер'єру та ремонт
Теги: Меблі, стіл, шкільні меблі, нуш, учнівські стільці, стіл для комп’ютера, Стілець

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чим корисний тантричний секс

/_pu/67/91375879.jpg

Часто задаваемые вопросы при покупке авт...

/_pu/67/58109899.jpg

Правда про стерилізацію кішок

/_pu/68/64986046.jpg

Особливості правового статусу осіб, зник...

/_pu/67/96364165.jpg

Секс після пологів

/_pu/68/47722418.jpg

Чому не всі жінки відчувають оргазм?

/_pu/67/39853440.jpg

Виховання кошенят: ось як це працює

/_pu/68/83309003.jpg

Лучшие советы по игре в онлайн-казино на...

/_pu/67/57100890.jpg

Кашель, який довго не проходить: розпові...

/_pu/67/79659105.jpg

Топ компонентів масок для обличчя, які з...

/_pu/67/29152693.jpg

Таке підживлення яблуні збільшує врожай ...

/_pu/68/91461717.jpg

Група жінок, схильних до раку молочної з...

/_pu/67/77265474.jpg