Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин

Популярні різновиди сальних і м’ясних порід


Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин Тваринам, що належать до м’ясного (беконному), притаманні відмінні риси: подовжене, витягнутий тулуб, міцні кінцівки, похилі ребра.

Вони володіють широкою спиною з низьким обсягом грудини.

Задня половина набагато важче, більше передній.

Таке фізіологічна будова дозволяє відгодовувати тушку з мінімальною кількістю жиру, м’язові волокна наростають в швидкому темпі, особливо в маленькому віці.

Поросята при правильному годуванні в 6-7 місяців можуть набрати масу близько 100 кг з процентним співвідношенням – 70.

Зміст
 
1. Яскраві представники свиней м’ясного типу

2. Популярні різновиди сальних і м’ясних порід
2.1. Темворс і Естонська беконна
2.2. Ландрас та Гемпширская
2.3. П’єтрен та дюрок
2.4. В’єтнамська вислобрюха
2.4.1. Як розводити породу?
2.5. Скоростигла свиня

3. М’ясні породи, оптимальні для України
3.1. Донська і Кемеровської
3.2. Уржумская
3.3. Миргородська м’ясна
3.4. Українська степова біла

1 Яскраві представники свиней м’ясного типу

Безліч порід виведено фахівцями на сьогоднішній день. Їх умовно класифікують по 3 категоріям: сальні, м’ясо-сальні та м’ясні. Породи першої групи значно відрізняються за зовнішнім виглядом (помітні високі запаси жирових тканин, задня половина тулуба легше передній, так як зростання м’язів зупиняється у віці півроку, сало становить 45% від загальної маси).

Серед них породисті – миргородська, мангалицька, велика чорна, естонська беконна, свині беконні, мангалиця, російська велика біла. Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин Сало-м’ясні вважаються універсальної різновидом. Молоді особини можуть давати високоякісний продукт (55-65% тушки), швидко набирають вагу. Поширені породи: українська степова ряба, брейтовская, сибірська північна.

Такі, як кабани, виведені з метою отримання туші з великою кількістю м’яса, малою часткою сала. Власникам утримувати їх рентабельно, тварини вживають в їжу все підряд, швидко ростуть (краще віддати перевагу якісним, перевіреним кормів).

Особливою любов’ю користуються: темворс, естонська, ландрас, гемпширская, п’єтрен, дюрок, в’єтнамська вислобрюха. Кожна володіє характерними особливостями, відрізняється за походженням, необхідним оптимальним умовам для утримання.

2 Популярні різновиди сальних і м’ясних порід

Пік визнання свинарства припав на першу половину ХХ століття (50-е роки), але до 1973 втратив широке поширення. Багато видів були виведені давно в Англії, тваринам властива виняткова витривалість, вони легко виживають в суворих кліматичних умовах, невибагливі. Розводять вихованців в основному в північних державах, оскільки низькі температури не страшні. Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин


Які породи свиней існують
 

Ще однією вагомою перевагою м’ясних видів вважається миролюбність свинок по відношенню до інших представників фауни (навіть великій рогатій худобі), ладнають між собою, з людьми, спокійні на відкритих пасовищах. Є всеїдними, їм годиться абсолютно будь-яка кормова суміш. Наша місцевість підходить багатьом породам і вихованцям, опорос у них в холоді відмінний.

2.1 Темворс і Естонська беконна

Темворс є володарем подовженою конструкції тіла (приблизно 100-150 см), рівномірно покритою шовковистим ворсом, масивна шия, вуха прямостоячі, сильні ноги. Період линьки припадає на червень-серпень, відтінок вовни змінюється. Колір щетини коливається від темно-бурого до світло-жовтого, вкрай рідко зустрічаються білі особини з чорними плямами на спині.

Ознакою, що виділяє вихованців серед інших порід, є сильно виражене материнство. Протягом року потомство сягає від 5 до 11 поросят. Свиноматки дбайливо ставляться до малечі, вигодовують, стежать за ними, що позитивно відбивається на подальшому зростанні, розвитку дитинчат. Досягнувши шестимісячного віку, молоді особини набирають масу 90-110 кг, що свідчить про високий рівень м’ясної продуктивності.


Темворс порода свиней

 
Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин Довжина тулуба естонської беконної пристойна, але тушка не містить великої кількості жиру, вважається пісної (якщо власник хоче отримати хороший відсоток сала, породу схрещують з видом беркшир). Шинка, бекон користуються максимальним попитом завдяки смаковим особливостям.

У породи є кілька незначних недоліків:
  • мінімальна кількість поросят в одному посліді;
  • деякі особини мають кучерявою шерстю, що не вважається перевагою.
Порода вперше вивелась в Естонії (50-60 роки ХХ ст.) завдяки схрещуванню німецького білого кнура з місцевою свиноматкою. Бекон цього виду поставляється в кращі ресторани світу, гурмани цінують його тонкий, ніжний смак, приємну структуру. Критеріями, що привертають селекціонерів, є високий рівень адаптації до утримання на пасовищах, плодючість (11-12 дитинчат за послід). Самка володіє розвиненим материнським інстинктом, не кидає малюків.

Естонська беконна порода свиней

 
Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин Дорослі кабани досягають маси тіла – 330 кг, свиноматки – 230 кг. Молоді особини півроку важать близько сотні. Невибагливі в їжі (перевага віддається об’ємному корму із-за його економічності). Під час виношування потомства самку насичують їжею з вітамінним комплексом. Представники виду відмінно переносять перепади погодних умов, доступні множенню в будь-якій місцевості.

2.2 Ландрас та Гемпширская

Спочатку порода ладрас була виведена в Данії. Процес протікав з оптимальними умовами: раціон свиней містив велику кількість білка тваринного походження. Потім малюки піддавалися ретельному відбору, до них підбирали види, що відрізняються високим рівнем скоростиглості, щоб отримати прибуток від продукції як мінімум в розмірі витрачених коштів. В результаті виробили абсолютно новий вигляд. М’ясо належить до пісного. Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин Дорослі самці досягають ваги 300-320 кг, жіночі особини дещо менше, але володіють високими репродуктивними характеристиками (9-12 поросят за окат). Зовнішні особливості: великі габарити, подовжений тулуб, широкі стегна, голова середніх розмірів, висячі вуха, шерсть необільная, частіше світлих відтінків.


порода свиней Ландрас

 
Свинарі відзначають вимогливість породи до харчування, вибагливість. Невірно підібраний раціон призведе до негативних наслідків, зниження репродуктивності.

Свині ландрас здобули популярність не відразу. Протягом тривалого часу проводилися численні досліди з метою удосконалення породи, наприклад, вчені домоглися того, щоб відсоток жиру в міру дорослішання особини знижувався з 22 до 7. М’ясо містить велику кількість білка (приблизно 27%), високий рівень його синтезу.

Гемпширська порода беконного напряму – одна з найстаріших різновидів, що з’явилися в Англії, США. Їх попередниками були свині, що мешкають на пасовищах графства Гемпшир, звідси назва. У першій половині XIX століття тварин перевезли в штат Кентуккі, США, де схрещували з місцевими темними мастями. В результаті був отриманий вид з чорним відтінком вовни з білими смугами на передніх лапках. Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин


Гемпширська порода свиней
 

Оригінальний забарвлення виділяє їх серед інших порід. Особистостям притаманна видовжене тіло, легка голова з маленьким приймочкою, прямостоячі вухами. Серед недоліків: низька стресостійкість, малий рівень продуктивності (основне призначення – виведення нових гібридів). Маса дорослого самця становить близько 290-320 кг, свиноматки вага досягає 190-250 кг.

В середньому жіноча особина в посліді призводить 6-10 дитинчат, але відомі випадки з чисельністю 12-14 малюків. Материнський інстинкт розвинений добре, самка вигодовує всіх поросят. У представників породи досить міцний імунітет, стійкість організму до захворювань, витривалість, високий рівень адаптивності до нового місця.

2.3 П’єтрен та дюрок

Представники породи п’єтрен з’явилися у Бельгії. Виведення відбувалося шляхом схрещування багатьох видів: місцеві свинки, беркширська, йоркширська породи, особини великої білої англійської. П’єтрен відрізнялися якісної м’ясної продуктивністю, що збереглося донині. Їх застосовують також для поліпшення якості бекону інших видів шляхом схрещування (домінуючі особини). Зустріти їх можна в Нідерландах, Англії, Франції, Бельгії.

порода свиней П'єтрен
 

Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин Хоч тварини відносяться до невибагливим вихованцям, рівень комфортності місця проживання повинен бути високим. Необхідно підтримувати оптимальну помірну температуру (гарячий/холодний клімат особини не переносять), адаптація до нового місця досить слабка, проблематична. Потрібно ретельно стежити за раціоном свинок (збалансований корм), інакше приріст буде малим.

Тулуб свиней широке, компактна, з розвиненою мускулатурою (особливо окосту, рельєфна спина). Кісткова система легка, голова середнього розміру, округла грудина. Колір вихованців в основному білий (рідкісний виняток – строкате забарвлення). Показник плодючості самок низький – не більше 8 дітей. Свиноматка вигодовує тільки 4-6 дитинчат, на це вплинули слаборозвинений материнський інстинкт, недостатні молочні якості.

Переваги породи також є. Відсутність процесу накопичення жиру, високі смакові характеристики м’яса, міцна імунна система, стійкість до різних вірусів, захворювань, добре сформована конституція, життєздатність особин. Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин

 
порода свиней дюрок


Туша дюрок неймовірно масивна, велика. Самець у віці 2 років досягає в довжину близько 1,8 м. Спина вигнута вгору, голова непропорційно маленькі, вушка стирчать або звисають. Кістки тонкі, легкі. Груди неглибока. Міцні кінцівки роблять тварину активним, швидким, незважаючи на масу. Колір шкіри вихованця від світло-жовтого до темно-бурого, ворс середньої довжини того ж відтінку.

З віком, набором ваги активність свині спадає (250 кг дають про себе знати). Товщина сала незначна (приблизно 3 см) – відмінний показник. При цілеспрямованому відгодівлі одна свиня дає 75-80% м’яса. Щоб домогтися такого результату, необхідно уважно стежити за раціоном тварини. Білкова їжа повинна бути переважаючою. Частота прийомів їжі: зимовий час – 3 рази/добу, влітку – 2. Експерти стверджують, що умови утримання сильно позначаються на продуктивності тварин. Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин


Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин


Площа загонів повинна бути достатньою, регулярне провітрювання, підтримання чистоти, утеплення в холодні сезони, огорожа свинок від різкого шуму, зовнішніх подразників. При подібних умовах американським селекціонерам вдалося виростити тушки вагою 400 кг

Основними перевагами вважаються:
  • Швидкі темпи зростання, відмінний набір маси тіла.
  • Непогана адаптивність до різноманітних умов утримання, можливість постійного вигулу в загоні.
  • Високі смакові якості отриманого м’яса.
  • Спокійний характер тварини, не агресивні до себе подібним, потомству, господарям.
Як у будь-якого виду, є недолік:
  • Кількість поросят не перевищує 10 за один раз.
  • Схильність породи до захворювань, інфекцій верхніх дихальних шляхів.
  • Швидкість розвитку м’язових тканин безпосередньо залежить від кількості білка в раціоні.
  • Стресові ситуації негативно позначаються на наборі маси.

2.4 В’єтнамська вислобрюха

На території країн СНД зустрічається досить рідко. Батьківщиною є Південно-Східна Азія. Держави Європи (Угорщина, Франція, Польща), Канада обзавелася представниками виду в 1985 році. З кінця ХХ століття аж до теперішнього часу селекціонери прагнуть удосконалити показники продуктивності, збільшити особин у розмірах, домогтися більшої частки м’яса.

В’єтнамська вислобрюха
 

Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин В’єтнамська вислобрюха володіє рядом особливостей, властивих тільки їй, на які необхідно звернути увагу при догляді, утриманні тварини:
 
статеве дозрівання в ранньому віці (в 4 місяці особини жіночої поло здатні привести потомство);

у свиноматки відмінно розвинений материнський інстинкт, всі діти отримують необхідну турботу, допомогу від власників не вимагається;

високий імунітет, не потребує особливих щеплення, пристосування до будь-якого клімату;

якість м’яса на високому рівні (ніжне, соковите), товщина сала 2-2,5 см;

надзвичайна плодючість (свиноматка за один раз приносить 18 малюків, зустрічалися випадки з 24 дитинчатами при дотриманні умов догляду);

розвинена генетична пам’ять (не дасть свинці з’їсти їдка рослина); є травоїдними, так їх називають тому, що харчуються вони зеленими кормами (порції маленькі, але часті); охайність породи.

Особини володіють характерними зовнішніми ознаками. Колір забарвлення від сірого до чорного, приземкуваті, оскільки мають короткі лапи, широкі груди, спину. Морда трохи приплюснута з невеликими прямостоячим вухами. Вага тушки сягає 75-80 кг, племінні свині можуть набрати 150 кг.

2.4.1 Як розводити породу?

Існує два способи розведення — закупівля, відгодівля поросят або придбання молодняку для племінного змісту. Головною умовою в обох випадках є вибір надійного продавця. Спочатку необхідно підготувати приміщення для утримання свиней. Цілком підійдуть маленькі за площею загони, так як особини досягають відносно невеликих розмірів, невибагливі, охайні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відновити емаль старої ванни

Але деякі вимоги є: приміщення має бути теплим (при будівництві можна використовувати цеглу, силікатні блоки), підлогу бетонують, 75% площі покрито деревом. Потім необхідно встановити перегородки, створивши загони по 5 м2 з широким проходом між ними. У теплу погоду свинкам потрібно гуляти, потрібно передбачити вигульних двір. Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин

Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин


Що стосується годування породи, то тут виникає чимало суперечок. Багато хто стверджує, що особини цілком обходяться підніжними кормами, травою. Такий варіант є, але в цьому випадку свиня не набере більшу масу, не призведе багато поросят. Раціон повинен бути збалансованим, свіжим, високоякісним. Є готові суміші, розроблені для породи (не дуже рентабельно, краще зробити самостійно: ячмінь + пшениця + горох + овес/кукурудза).

Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин
 

Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин У літній час основою харчування є зелений корм в поєднанні з зерновими культурами (небажано використання вівса, кукурудзи – відкладення жиру у вихованців буде більше). Вагітним, годуючим мамам додають у раціон яйця, молочну продукцію. Вітамінні корми в сирому вигляді, слід періодично давати свинкам: гарбуз, кабачок, моркву, сіно з бобових. Вирощування таких особин стане вкрай прибутковою справою для їх власника.

2.5 Скоростигла свиня

Виведена установами Росії, України, Молдови, Білорусі відносно недавно, за часів СРСР. Остаточно сформувалася до 1993 році. Отримали шляхом декількох етапів схрещування білоруської м’ясної з полтавської, ростовської породами. Широке поширення характерно для держав пострадянського простору.

Відрізняється тварина великими розмірами тулуба, сильними кінцівками. Забарвлення шкіри, хутра білий. Особини швидко виростають, стають статевозрілими.

Маса тушки свиней в середньому становить близько 300 кг при довжині тіла 1,8 м. Свиноматки набирають 240-250 кг (габарити 1,6-1,7 м). В одному посліді число дитинчат досягає 11. До головних показників породи слід віднести: понад 50 кг молочності, процентне співвідношення на виході – 65, жива маса у віці 180 днів – 100 кг.

3 М’ясні породи, оптимальні для України

На території України можна зустріти величезну різноманітність свиней, навіть карликові міні-піги. Найбільш поширеними є види, спеціально створені з урахуванням місцевих кліматичних умов або імпортовані з інших країн, але максимально пристосовані до вирощування.

Виведено велику кількість, але найбільшим попитом користуються миргородська м’ясна, українська степова біла. До них варто віднести: донську, кемеровську, уржумську, велика чорну.

3.1 Донська і Кемеровської

Перша виведена в 80 роках минулого століття, але вже знайшла широке розповсюдження. Батьківщина – Ростовська область. Отримана шляхом схрещування північнокавказької свині з пьєтреном. Особини можуть комфортно перебувати в умовах південного клімату Кубані.


Донська порода свиней
 

Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин Для неї характерне широке, велике тулуб з досить розвиненими стегенцями. Маса кнурців 300-320 кг, особин жіночої статі – 210-220 кг. Колір темно-строкатий, кінцівки короткі, голівка не дуже велика, профіль прямої. Головними перевагами виду вважаються:
  • стійкість до жаркого/холодного клімату; скоростиглість;
  • високий імунітет; відмінна якість м’ясної продукції;
  • невибагливість в змісті, їжі;
  • свиноматка приносить 10-11 малюків за раз.
У Кемеровській виділяють 2 види породи: м’ясо-сальна і м’ясна. Друга отримана відносно недавно, але вже набрала популярність на території як Росії так і України. Свині володіють потужним тілом, широкої грудиною. Забарвлення тулуба частіше чорний, трапляються строкаті забарвлення. Вага кнура досягає 360 кг при довжині 1,7 м. Свиноматки – 200 кг. Один її виводок зазвичай становить 10-11 поросят. Тварини добре переносять морози, практично всеїдні, дбайливо вирощують потомство, швидкими темпами набирають масу.

3.2 Уржумська

Шляхом схрещування великої білої свині з пізньостиглими особинами Кіровської області в середині минулого століття була отримана ця порода. Від своїх родоначальників відрізняється подовженим тулубом, потужними стегенцями, круглими бочками, підтягнутим животом. Мають масивний кістяк, сильні лапи. Голівка невелика, рило видовжене. Володіють густою щетиною світлих відтінків.
 

Уржумська порода свиней


Особини здатні набрати вагу 320 кг. Один послід дає близько 13 поросят. Материнський інстинкт добре розвинутий, тому збереження малюків висока. Порода відмінно витримує перепади температури, не потребує особливих умов догляду.

3.3 Миргородська м’ясна

Спочатку порода була поширена в миргородському районі Полтавської області, що зобов’язана назвою, але на сьогоднішній день часто зустрічається по всій території України, Білорусі, півдні РФ. З’явилися перші свинки в 1940 році.

З самого раннього віку для особин характерно витривала статура, гармонійно сформована довге широке тулуб. Сильні кінцівки середньої висоти. Голова невеликого розміру з увігнутим профілем. Вушка нахилені вперед. Ворс густий, блискучий, довгий. Забарвлення – чорно-рябий. Шкіра еластична, без складок. Свинки невибагливі, можуть пристосуватися до пасовищного утримання. З ранньої весни до перших морозів їх часто вирощують на свіжому повітрі. Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин


Миргородська м’ясна порода свиней
 

Від палючого сонця, спеки ховаються під деревами. Вага тушки самця досягає 300 кг, свиноматки – 200 кг. Виводок поросят не менше 10 штук. Єдиним мінусом породи можна вважати, що якість м’ясної продукції порівняно з подібними видами дещо нижче (відсоток вмісту жиру трохи більше високий). Це зумовлено малою активністю тварини в поєднання з швидким набором кілограмів.

3.4 Українська степова біла

М’ясна порода, виведена на території України. Свині міцненькі з глибокою грудною кліткою. Кістки міцні. Володіють вузькою подовженою головою, вушка звисають. Кінцівки короткі. Жива вага самців близько 350 кг, особин жіночої статі – 240-250 кг

Українська степова біла порода свиней
 

Які породи свиней існують і як правильно вибирати особин У цієї породи свиней плодючість висока, близько 10-12 дитинчат. Відрізняються невибагливістю, не вимагають специфічного догляду, утримання. Перед покупкою слід обов’язково вивчити опис і детальну характеристику, щоб не помилитися з вибором.


Схожі матеріали:

👁 6114
Категорія: Поради на всі випадки життя
Теги: свиня, поросята, Ландрас та Гемпширская, Породи, Скоростигла свиня



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Основні секрети схуднення для жінок: Шля...

/_pu/70/95469255.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg

Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Що посадити поряд із капустою, щоб захис...

/_pu/70/15949106.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg