Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Промисловий синтез амоніаку: вибір оптимальних умов синтезу, будова й робота колони синтезу

Промисловий синтез аміаку відбувається в колоні синтезу

Промисловий синтез амоніаку: вибір оптимальних умов синтезу, будова й робота колони синтезу

Основним способом добування аміаку в промисловості є синтез його з азоту і водню: N2 + 3H2 ® 2NH3. Ця реакція є оборотною, екзотермічною та відбувається лише при наявності каталізатора.

Основним завданням будь-якого виробництва є не просто добути задану речовину, а добути її найбільш економічним способом.

А для цього необхідно підібрати оптимальні умови синтезу, тобто такі, за яких вихід продукту буде найбільшим і процес здійснюватиметься з великою швидкістю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нітроген(II) і нітроген(IV) оксиди. Фосфор (V) оксид. Їх фізичні та хімічні властивості. Застосування

Оптимальними умовами синтезу аміаку є:

1) невеликий тиск, приблизно 30 мегапаскаль, який дає змогу змістити рівновагу в бік утворення аміаку;

2) використання каталізатора. Каталізатором у процесі синтезу аміаку є губчасте залізо з домішками оксидів калію та алюмінію;

3) температура 450–550 °С.

Промисловий синтез аміаку відбувається в колоні синтезу. Колона синтезу складається з теплообмінника і каталізаторної коробки. Діаметр колони синтезу дещо менший, ніж внутрішній діаметр корпусу колони.

Отже, між каталізаторною коробкою і корпусом утворюється щілина. Вихідна суміш азоту та водню надходить у колону через цю щілину. Це запобігає перегріванню корпусу. Вихідна суміш далі проходить між гарячими трубками теплообмінника, нагрівається і потрапляє до каталізаторної коробки. Тут і відбувається сам синтез аміаку. При цьому виділяється багато теплоти.

Гаряча суміш аміаку, азоту й водню потрапляє в трубки теплообмінника, тому вони і стають гарячі. Відбувається теплообмін, тобто утилізація теплоти реакції. Теплообмін - це один із важливих наукових принципів сучасного виробництва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нітратна й ортофосфатна кислоти. Їх фізичні та хімічні властивості

 Далі газова суміш потрапляє в холодильник, а звідти - в сепаратор. У сепараторі зріджений аміак відокремлюється від азоту і водню, що не прореагували. І азотоводнева суміш через циркуляційний насос знову потрапляє в колону синтезу. Принцип циркуляції - це ще один важливий принцип аміачного виробництва. Завдяки принципу циркуляції на сучасних заводах вихід аміаку становить 96–98 %.


Схожі матеріали:

Категорія: Хімія
Переглядів: 10095 | Теги: хімічні властивості, оксиди, синтез, виробництво, фосфор, Нітроген, хімія

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


7 ознак жадібної жінки, які бачать оточу...

/_pu/62/47488662.jpg

Зелений чай: корисний напій, що тонізує ...

/_pu/62/15193251.jpg

Свадьба в стиле Бохо: идеи создания боге...

/_pu/62/47163956.jpg

Взгляд мужчины на удивительный минет

/_pu/62/67133550.jpg

50 способов употребления авокадо

/_pu/62/82713891.jpg

Мандарин: польза для организма и правила...

/_pu/62/40074922.jpg

Жіноча білизна: як правильно підібрати к...

/_pu/62/81683788.jpg

6 місць, де жінка може познайомитись із ...

/_pu/61/52859465.jpg

Який доступний та смачний продукт знизит...

/_pu/62/80528090.jpg