Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Склад і властивості нафти. Основні процеси переробки: перегонка, крекінг. Застосування нафтопродуктів

Нафта - масляниста рідина майже чорного кольору з характерним запахом

Склад і властивості нафти. Основні процеси переробки: перегонка, крекінг. Застосування нафтопродуктів

Нафта - масляниста рідина темно-бурого або майже чорного кольору з характерним запахом. Вона легша за воду, у воді практично не розчинна.

За складом нафта - суміш вуглеводнів різної молекулярної маси, головним чином рідких. Крім вуглеводнів, нафта містить оксигено-, сульфуро-, нітрогеновмісні органічні сполуки.

Сиру нафту звичайно не використовують. Щоб добути з нафти технічно цінні продукти, її піддають переробці.

Первинна переробка нафти полягає в її перегонці. Перегонку проводять на нафтопереробних заводах після відокремлення супутніх нафтових газів.

При перегонці нафти добувають світлі нафтопродукти: бензин, лігроїн, гас, газойль, а в залишку - в’язку горючу рідину - мазут.

Продукти перегонки нафти мають різноманітне застосування. Бензин у великих кількостях використовують як авіаційне й автомобільне пальне. Він складається звичайно з вуглеводнів, що містять у молекулах у середньому від 5 до 9 атомів Карбону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукти коксування кам’яного вугілля, їх застосування

Лігроїн використовують як пальне для дизельних двигунів, а також як розчинник у лакофарбовій промисловості. Великі кількості його переробляють на бензин.

Гас
застосовують як пальне для реактивних і тракторних двигунів, а також для побутових потреб. Він складається з вуглеводнів, що містять у молекулах у середньому від 9 до 16 атомів Карбону.

Газойль (або солярове масло) використовується як моторне пальне, а мастила - для змазування механізмів.

Мазут, крім переробки на мастила і бензин, використовують також як котельне рідке пальне.

При вторинних методах переробки нафти відбуваються зміни у структурі вуглеводнів, що входять до складу нафти. Серед цих методів велике значення має крекінг (розщеплення) вуглеводнів нафти, який застосовують для підвищення октанового числа бензину.

Термічний крекінг проводять при нагрівання вихідної сировини, наприклад, мазуту, до температури 450–550 °С при тиску 20–70 атм. При цьому молекули вуглеводнів із великим числом атомів Карбону розщеплюються на дрібніші молекули насичених і ненасичених вуглеводнів. Таким способом добувають здебільшого автомобільний бензин.

Каталітичний крекінг поводять при наявності каталізаторів (переважно алюмосилікатів) при температурі 450 °С та атмосферному тиску. Під час каталітичного крекінгу разом із реакціями розщеплення відбуваються реакції ізомеризації. У результаті їх утворюються насичені вуглеводні з розгалуженим карбоновим ланцюгом, що поліпшує якість бензину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нітратна й ортофосфатна кислоти. Їх фізичні та хімічні властивості

Важливим каталітичним процесом є ароматизація вуглеводнів, тобто перетворення парафінів і циклопарафінів на ароматичні вуглеводні. І ще один каталітичний процес - риформінг (облагороджування) бензинів - сприяє насиченню бензину ароматичними вуглеводнями, що позитивно впливає на його якості.


Схожі матеріали:

Категорія: Хімія
Переглядів: 15258 | Теги: нафта, хімія

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Свадьба в стиле Бохо: идеи создания боге...

/_pu/62/47163956.jpg

7 ознак жадібної жінки, які бачать оточу...

/_pu/62/47488662.jpg

Мандарин: польза для организма и правила...

/_pu/62/40074922.jpg

Взгляд мужчины на удивительный минет

/_pu/62/67133550.jpg

Який доступний та смачний продукт знизит...

/_pu/62/80528090.jpg

Зелений чай: корисний напій, що тонізує ...

/_pu/62/15193251.jpg

50 способов употребления авокадо

/_pu/62/82713891.jpg

6 місць, де жінка може познайомитись із ...

/_pu/61/52859465.jpg