Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Загальні відомості про нітратні та фосфатні добрива. Кругообіг Нітрогену в природі

За вмістом поживного елемента мінеральні добрива поділяють на нітратні, фосфатні ...

Загальні відомості про нітратні та фосфатні добрива. Кругообіг Нітрогену в природі

Наука про живлення рослин і застосування добрив з метою підвищення врожайності сільськогосподарських культур та поліпшення якості врожаю називається агрохімією.

Велику роль у становленні агрохімії відіграли французький вчений Жан Буссинго та німецький хімік Юстас Лібіх. Жан Буссенго вперше дослідив кругообіг речовин у землеробстві та роль Нітрогену в живленні рослин. Юстас Лібіх уперше обґрунтував теорію виснаження ґрунтів через винесення поживних речовин. Він також довів необхідність повернення цих речовин у ґрунт у вигляді мінеральних добрив.

За вмістом поживного елемента мінеральні добрива поділяють на нітратні, фосфатні, калійні, мішані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карбон і Силіцій, їх місце в Періодичній системі, будова атомів. Алотропні модифікації Карбону

Речовини, які містять Нітроген і вносяться в ґрунт для підвищення врожайності, називаються нітратними добривами. Вони поділяються на три групи:
 - мінеральні добрива;

 - органічні добрива;

 - зелені добрива.
До мінеральних добрив належать селітри, солі амонію, рідкий аміак, аміачна вода, синтетична сечовина та інші. Прикладами органічних добрив можуть бути гній, компост, послід та ін. До зелених мінеральних добрив належать, наприклад, люпин, середела. Органічні нітратні добрива, крім Нітрогену, містять і інші елементи, необхідні для живлення рослин.

Фосфатні добрива - це речовини, що містять фосфор у зв’язаному вигляді. Фосфор необхідний для нормального розвитку рослин. Найбільш поширені фосфатні добрива - це фосфоритне борошно, простий суперфосфат, подвійний суперфосфат, преципітат, амофос, кісткове борошно. Фосфатні добрива є кальцієвими та амонійними солями фосфатної кислоти.

Хімічні елементи, як і вся природа, перебувають у постійному русі. Процеси відбуваються в усіх трьох оболонках Землі: літосфері, гідросфері, атмосфері.

Значну роль у процесах, що відбуваються у природі, відіграє біосфера —зона існування живих організмів. Так, вам відомо, що Нітроген входить до складу білків і, отже, зумовлює існування рослин, тварин, взагалі життя на Землі.

З Нітрогену складається азот N 2, його багато в повітрі. Проте безпосередньо з повітря Нітроген у вигляді азоту засвоюють лише деякі бактерії, а всі інші організми здатні засвоювати Нітроген тільки у складі сполук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хімічні властивості вуглецю та силіцію: взаємодія з киснем, воднем, відновні властивості

У рослинах здійснюється синтез білків.

Рослини частково поїдаються травоїдними тваринами, і білкові речовини потрапляють до організму тварин. Під час гниття залишків рослин і тварин під впливом спеціальних бактерій відбуваються складні біохімічні процеси. Унаслідок цих процесів органічні сполуки, що містять Нітроген, перетворюються на неорганічні сполуки Нітрогену, які повертаються в ґрунт. Ці сполуки знову засвоюються рослинами, і цикл перетворень замикається.


Схожі матеріали:

Категорія: Хімія
Переглядів: 9348 | Теги: . Кругообіг Нітрогену в природі, хімія, Нітроген

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як прогуляти урок у школі та не попастис...

/_pu/58/00577927.jpg

Гібіскус може продовжувати життя, покращ...

/_pu/57/74292086.jpg

5 речей, які починають вимагати дружини-...

/_pu/59/34016302.jpg

Як позбутися запаху старості в будинку, ...

/_pu/61/15685574.jpg

Шикарный кулич без дрожжей

/_pu/58/00270835.jpg

Как использовать гель для укладки бровей...

/_pu/60/61307810.jpg

Декілька секретів, які дружині не можна ...

/_pu/59/92984737.jpg

Чому організм реагує на фастфуд, як на і...

/_pu/59/75021690.jpg

Кількість кроків в день необхідних для з...

/_pu/56/80667770.jpg

Названі продукти, які краще не брати на ...

/_pu/59/71402596.jpg

Речі в будинку, які з головою видають ск...

/_pu/61/60764654.jpg

Декілька речей, які чоловіки чекають від...

/_pu/58/60679651.jpg