Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Алкоголізм - симптоми та лікування

Основна ознака алкогольної залежності - це зростаюча потреба в алкоголі в періоди стресу, неприємних ситуацій. Мотивом до вживання може стати будь-який фактор, який підвищує рівень напруги.


Алкоголізм

Симптоми алкоголізму

Алкоголь впливає на певні системи та структури мозку, викликаючи синдром залежності. Саме цей синдром є стрижнем клінічної картини алкоголізму. На перший план виступає не сам факт надмірного вживання алкоголю, а проблеми на роботі, у сімейних стосунках тощо.

Як відрізнити алкоголіка від того, хто випиває

Основна ознака алкогольної залежності - це зростаюча потреба в алкоголі в періоди стресу, неприємних ситуацій. Мотивом до вживання може стати будь-який фактор, який підвищує рівень напруги.

У формуванні первинного потягу велику роль грає місячний біологічний ритм. Його завдання – допомагати організму пристосовуватися до умов життя. При прийомі алкоголю протягом місяця швидкість метаболізму змінюється, а разом із ним — і швидкість синтезу ферментів. Найчастіше на тлі такого зниження формується запій — тривале пияцтво, зупинити яке проблематично не лише оточуючим, а й хворому.

Зміни особистості, основні ознаки при алкоголізмі

У відсутності алкоголю чи іншої психоактивної речовини людина стає знесиленою, нервовою, дисфоричною — похмурою, дратівливою. У міру прогресування алкоголізму людині складніше контролювати ситуацію та обсяг випитого, починають формуватися амнезії на період сп'яніння, змінюється поведінка, погіршується емоційний стан.

Щоб вивести людину із запою, близькі часто вдаються до психологічної допомоги. Але якщо хвороба прогресує, припинити запій зможе лише медикаментозне лікування. Детальніше, про ефективне лікування алкоголізму в Черкасах, можна дізнатись на сайті Міжнародної Антинаркотичної Асоціації.

Алкогольні психози, або делірій

Делірій при алкоголізмі - стан, який формується при відриві (позбавленні) від алкоголю на третій-п'ятий день. Пацієнти на тлі безсоння, зниження апетиту, тремору та інших хворобливих проявів "чують" звуки, "бачать" зображення, які зазвичай лякають, і відчувають переслідування звірів. Бачення яскраві, абсолютно актуальні для хворих і визначають їхню поведінку.

Алкогольні галюцинози, симптоми

При галюціонозі порушується сприйняття — слухове, зорове, дотичне. Порушення насторожують хворого. Галюцинози можуть розвиватися в делірії, або ставати хронічними.

Маячні психози при алкоголізмі

Маячні психози, найбільш важкий вид розвитку алкогольної хвороби, розвивається в осіб з прикордонними станами психіки, ближче до психічного захворювання, дуже важко піддаються лікуванню. Найяскравіший приклад — марення ревнощів. Будь-яка подія хворими трактується, незважаючи на абсурдність, як порушення подружньої вірності.

Алкогольні енцефалопатії, симптоми

Алкогольні енцефалопатії формуються на тлі пошкодження структур мозку, можуть характеризуватись слабкістю інтелектуальної діяльності, недоумством, на їх тлі менш яскравим, але хронічним розвитком психозів.

Патологічне сп'яніння

Цей стан залежить від кількості прийнятого алкоголю. При патологічному сп'яніння хворий діє агресивно стосовно оточуючих і може переміщатися у просторі, погано контролюючи себе. При виході з цього стану зазвичай нічого про це розповісти не може. Формуються, звані сутінкові стану. Патологічне сп'яніння розвивається в осіб із прикордонними станами психіки.

Патогенез алкоголізму

Розвиток алкоголізму пов'язані з порушенням метаболізму — обміну речовин, у організмі. Воно виникає на тлі тривалого зловживання психоактивною речовиною – етанолом.

Цей агент бере активну участь у метаболізмі, порушуючи основну функцію цього процесу — синтез, т. е. вироблення необхідних життєдіяльності речовин, зокрема дофамінів, катехоламінів та других[9][11][12]. У зв'язку з цим у людей дуже швидко формується залежність не тільки до етанолу, але й до інших видів психоактивних речовин.

При достатньому частому та тривалому вживанні алкоголю в організмі пацієнта виникає біохімічний дефект, що призводить до зниження природного алкогольного фону – невеликої дози етилу, яку виробляє сам організм.

Умовно процес засвоєння алкоголю можна поділити на три фази:
  • перша фаза - прийом алкоголю;
  • друга фаза - формування в організмі судинної отрути - ацетальдегіду;
  • третя фаза – засвоєний алкоголь, який став частиною організму.

Фази засвоєння алкоголю в організмі

Здорова людина не помічає перші дві фази, вони швидко минають. В організмі хворих через порушення синтезу та інших процесів друга фаза стає тривалою, людина відчуває неприємні відчуття, рівень яких залежить від глибини порушень.

Щоб покращити стан, необхідно знизити рівень судинної отрути, яка сформувалася в ході переробки алкоголю.

Для цього потрібно змінити одну з ланок:
  • або концентрацію кінцевого препарату — це організм хворого сам, без допомоги, зробити неспроможна;
  • або концентрацію вихідного продукту - для цього потрібно просто прийняти додаткову дозу алкоголю, тобто "похмелитись".
Залежні люди обирають другий варіант. Після чергової дози спиртного про біохімічну рівновагу зміщується, стан полегшується доти, доки нова доза не переробляється, після чого знову настає друга фаза. Через штучне покращення стану за допомогою алкоголю біохімічний дефект зростає.

Це призводить до необхідності підвищення дози алкоголю, що спричиняє підвищення рівня хворобливих станів, що формуються у відсутності прийому алкоголю. Так виникає порочне коло. Цей цикл може перервати лише якийсь сильний психогенний чинник чи медичну допомогу. В іншому випадку організм не відмовиться приймати алкоголь - це може закінчитися по-різному, не виключаючи смерті.

Чи справді жіночий алкоголізм важчий за чоловічий


жіночий алкоголізм
 

Алкогольна залежність у жінок має свою специфіку та її необхідно враховувати при виборі тактики лікування. Основні завдання першому етапі лікування полягають у формуванні психогенних чинників, сприяють створенню необхідного мікросоціуму, те, що прийнято вважати нормальною сім'єю. Перший етап лікування – це компенсація дефіцитарних станів та виключення провокуючих факторів.

Твердження, що у жінок алкоголізм розвивається швидше і лікується складніше, абсолютно непрофесійні. Розвиток алкогольної та будь-якої іншої залежності у жінок утруднено внаслідок специфічності їхнього генофонду, який може прикривати несприятливі (рецесивні) ознаки. Очевидно, цим пояснюється досить постійна відносно невелика частка жінок серед хворих на алкогольну залежність. Проте в останні роки розрив між чоловіками і жінками, які страждають на алкоголізм, скорочується.


Схожі матеріали:

👁 471
Категорія: Здоров'я
Теги: жіночий алкоголізм, алкоголь, Алкоголізм



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg