Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Ендометріоз: симптоми та лікування, специфіка

Перитонеальний здатний вразити тазову очеревину та придатки. Екстраперитонеальний розташовується на зовнішніх статевих органах.


ендометріоз


Багатьох жінок захворювання ендометріоз, симптоми та лікування якого в останні роки ретельно вивчаються фахівцями, здатне поставити у справжній глухий кут. По-перше, патологія здатна виявлятися по-різному. Багатолікість цієї медичної проблеми може збентежити навіть досвідченого гінеколога.

Що це таке

А причина проста: йдеться про розростання клітин матки поза її межами, що стає причиною збоїв функціонування інших внутрішніх органів. Причому порушена може бути травна, сечостатева, нервова система жінки. Що призводить до потреби активної співпраці з іншими лікарями. По-друге, досі точно не встановлені причини вказаної патології. Дослідники називають як можливі певні генетичні збої.

Щоправда, одні вважають, що подібна проблема передається у спадок. Інші вважають, що йдеться про порушення внутрішньоутробного розвитку. Імунологічні порушення іноді також можуть призвести до появи цього захворювання. Нерідко ендометріоз розвивається у курців, хоча офіційної статистики на даний момент з цього питання немає. Ретроградна менструація підвищує також можливість появи зазначеного захворювання.

Класифікація патології

У медицині фахівці ендометріоз класифікують за місцем розташування захворювання, а якщо точніше - клітин, що змінилися. Тому розрізняють генітальний, йдеться про розташування клітин, що змінилися на статевих органах. Багато залежить від того, які безпосередньо статеві органи були уражені, з цієї підстави йде розподіл на внутрішнє захворювання (аденоміоз) та зовнішнє. Перший варіант передбачає розростання шару ендометрію в каналі та шийці матки, ураженим виявляється в основному м'язовий шар даного органу.

Екстрагенітальний ендометріоз вражає найчастіше нирки, легені, сечовий міхур, кишечник. Іноді клітини виявляються у післяопераційних рубцях. Перитонеальний здатний вразити тазову очеревину та придатки. Екстраперитонеальний розташовується на зовнішніх статевих органах.

За відсутності своєчасного надання медичної допомоги клітини досить розростаються, настає важка форма захворювання. І тут здійснення діагностики стає скрутним, визначити конкретну область локалізації – проблематично.

Розрізняють також 4 стадії ендометріозу. Перша – найлегша, четверта, відповідно, найважча. Остання найдовше лікується, відрізняється максимальною шкодою для організму та найбільшою хворобливістю. Ця класифікація була введена американськими фахівцями, прийнята надалі їхніми колегами в інших країнах.

Симптоматика захворювання

Симптоматичні прояви ендометріозу такі:

  • дискомфорт під час статевого акту. Іноді поєднується з хворобливими відчуттями при дефекації, при розвитку захворювання – за будь-якої серйозної напруги внутрішніх м'язів;
  • мажучі специфічні виділення перед менструаціями, можуть містити в собі невелику частину кривавих згустків;
  • болючі місячні, дискомфорт значно збільшується порівняно з нормальним перебігом менструацій. Періодично може знадобитися медичне втручання для полегшення ситуації;
  • безпліддя за відсутніх інших причин;
  • досить сильні болі внизу живота, тяжкість, відчуття здавлювання, присутній спочатку лише за менструаціях, та був поширюється інші періоди у розвитку захворювання.

Якщо ви зіткнулися з такими симптомами або є проблеми у зачатті дитини, необхідно звернутися до спеціалізованого центру репродуктивної медицини IVMED, тут вам зможуть провести правильну діагностику та допомогти у лікуванні виявлених проблем.Схожі матеріали:

👁 203
Категорія: Здоров'я
Теги: ендометріоз

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як освіжити інтер'єр за допомогою лю...

/_pu/68/54061351.jpg

10 ознак того, що жінка – справжня психо...

/_pu/68/33766569.jpg

Чим корисний тантричний секс

/_pu/67/91375879.jpg

Група жінок, схильних до раку молочної з...

/_pu/67/77265474.jpg

Топ-8 помилок жінок під час оральних лас...

/_pu/67/19938384.jpg

Виховання кошенят: ось як це працює

/_pu/68/83309003.jpg

Дорослі ігри для задоволення

/_pu/67/20402392.jpg

Тантричний секс: 7 причин спробувати

/_pu/67/80356857.jpg

Фіалка цвістиме цілий рік: важлива підка...

/_pu/67/28304347.jpg

Як назавжди покращити свої сімейні стосу...

/_pu/67/34624323.jpg

В Австралії запроваджують туристичний зб...

/_pu/67/84924652.jpg

Лучшие советы по игре в онлайн-казино на...

/_pu/67/57100890.jpg