Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Кашель, який довго не проходить: розповідаємо головне про кашлюк

Кашлюк — це інфекційне захворювання, викликане бактерією, а не вірусом, на відміну від понад 200 різних ГРВІ.


Кашель

У практиці сімейних лікарів/ок одним із частих симптомів, на які скаржаться пацієнти/ки, є тривалий кашель. Він характерний для більшості ГРВІ як залишковий прояв і може тривати кілька тижнів. Навіть коли інші скарги переважно вже минули, і людина давно не заразна. Водночас бувають види кашлю, які можуть викликати в лікаря/ки пересторогу. У такому разі призначається обстеження, і в частини хворих виявляють кашлюк.

Кашлюк — це інфекційне захворювання, викликане бактерією, а не вірусом, на відміну від понад 200 різних ГРВІ.

Загальна симптоматика кашлюку:
  • сльозотеча й почервоніння очей;
  • іноді підвищення температури тіла, переважно незначне;
  • біль у м’язах;
  • нежить;
  • кашель, який стає основним симптомом.
Збудник кашлюку, бактерія Bordetella pertussis, передається від іншої інфікованої людини та проникає в слизову оболонку дихальних шляхів. Патоген викликає посилене виділення слизу, що спричиняє утворення великої кількості в’язкої мокроти. А ще — подразнює рецептори і впливає на нервову систему. Це стає причиною нападів спазматичного кашлю.

Ці напади виглядають характерно: серія сильних кашльових поштовхів, далі пауза в диханні, “реприза”, свистячий вдих. На фоні такого симптому обличчя пацієнта/ки може червоніти, синіти, вени на шиї розширюватися, а іноді навіть пошкоджуються судини в очах від напруги.

На кашлюк найчастіше хворіють діти до двох років, і для них ця хвороба є найбільш небезпечною. Напади кашлю можуть тривати місяць і більше, що особливо важко для малечі. Перенесена раніше інфекція не дає гарантії від повторного зараження, тому люди можуть хворіти на кашлюк знову, хоча переважно в легшій формі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Как быстро вылечить кашель у ребенка

Надійним способом запобігти інфекції чи щонайменше значно знизити ймовірність тяжкого перебігу є вакцинація. Її починають робити за державним календарем у віці 2 місяців, а далі в 4, 6 та 18 місяців. Також дуже важливо щепити від кашлюку вагітних жінок у період з 16 до 32 тижня вагітності, аби захистити антитілами новонароджену дитину до того часу, коли вона отримає свою першу вакцину. Світова практика доводить безпечність та необхідність такого щеплення, адже кашлюк для новонароджених є вкрай небезпечним.

При тривалому кашлі, особливо спазмуючому, слід звернутися до лікаря/ки для визначення причини та надання рекомендацій. Переважно потрібен час, збалансоване харчування, відпочинок. Проте іноді необхідно стежити за станом, аби запобігти розвитку ускладнень. Лікування кашлюку залежить від важкості перебігу. Маленьких дітей зазвичай госпіталізують. Для лікування захворювання зазвичай призначають антибіотики або терапію на полегшення симптомів, зокрема інтенсивності кашлю.


Схожі матеріали:

👁 115
Категорія: Здоров'я
Теги: кашель

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Аппликаторы Кузнецова и Ляпко – что лучш...

/_pu/68/88035226.jpg

Как выбрать идеальные женские трусики

/_pu/67/44758545.jpg

Качественный сухой корм для кошек: как п...

/_pu/68/74938585.jpg

Яка кількість білка в сечі викликає зане...

/_pu/68/26272072.jpg

Як зупинити «лістопад» у фікуса: лікуван...

/_pu/67/29807187.jpg

10 ознак того, що жінка – справжня психо...

/_pu/68/33766569.jpg

Остров Афродиты - Самые красивые регионы...

/_pu/67/20967981.jpg

Чим корисні заняття сексом?

/_pu/67/99909635.jpg

Чим корисний тантричний секс

/_pu/67/91375879.jpg

Топ компонентів масок для обличчя, які з...

/_pu/67/29152693.jpg

Бьет руль при торможении: возможные прич...

/_pu/67/91100972.jpg

Що означає, коли коти воркують?

/_pu/68/41110115.jpg