Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Хлорела: у чому користь популярної добавки з водоростей

Мінеральний склад включає кальцій, фосфор, магній, калій, мідь, залізо, сірку, цинк, кобальт, марганець, цирконій, рубідій та інші елементи. Самі клітини хлорели, як типового морепродукту, багаті йодом.


У світі вживається в їжу безліч рослин і плодів. У їжу йдуть і наземні та морські представники флори. Крім загальновідомої морської капусти, що покращує роботу щитовидної залози та насичує організм йодом, до раціону часто додають (за особистим бажанням або за рекомендацією лікарів та дієтологів) хлорелу. Про неї розповість фахівець iHerb Анжеліка Дюваль, дієтолог, спеціаліст екологічного та здорового способу життя.

Що таке хлорела?

Це маленька зелена водорість. З латинського Chlorella так і перекладається; це слово утворене з двох інших - chloros (зелений) та ella (маленький). До довкілля вона невимоглива, тому зустрічається практично скрізь: у воді, грунті, повітрі. Промислове її розведення відбувається у фотобіореакторах, де створюються оптимальні умови для її розмноження. Цикл виробництва (від запуску до отримання готової суспензії) дуже короткий — лише чотири доби. Така швидкість виробництва можлива завдяки зусиллям вітчизняного вченого Богданова Н. І., який у 1977 році виділив її планктонний штам.

Хлореллу часто плутають зі спіруліною: обидва види цих водоростей містять хлорофіл. Але головна їхня відмінність у тому, що одна водорість прісноводна (хлорела), а інша - морська (спіруліна). Це означає, що хлорела неспроможна містити сполуки йоду, а спіруліна, навпаки, ними багата.


Хлорела: у чому користь популярної добавки з водоростей
 

Також, на відміну від спіруліни, хлорелу без попередньої обробки вжити в їжу не вийде: стінки клітин не перетравлюються в кислому середовищі шлунка. Тому хлорелу при підготовці до вживання піддають на виробництві спеціальної обробки, в результаті чого руйнують її клітинні стінки і дають можливість отримати всю її користь.

Що цікаво, хлорела, як найпростіша рослина, має набагато простіший метаболізм порівняно з вищими рослинами. Завдяки цьому вона не засвоює вітамін А і містить його у чистому вигляді, у співвідношенні 1000 мкг/грам.

Де вона застосовується?

Хлорелла використовується по-різному: як харчова добавка для підтримки здоров'я і просто як приправа у ряді східних країн, наприклад, у тій же Японії. Вона має трав'янистий запах і застосовується як компонент основних страв, хліба, соусів.

Загалом, її споживання дозволяє очистити та відновити роботу організму, нормалізувати обмін речовин, знизити тиск та зміцнити імунітет. Нижче ми намагатимемося розібратися в принципах її дії.

Склад хлорели

Цікаво, що за вмістом білка хлорела в чотири рази перевершує пшеницю, а за поживністю можна порівняти з м'ясом. Так, у сухій масі (після обробки на виробництві) у цій водорості може виявитися до 90% білка, до 38% вуглеводів, до 75% жирів та до 10% мінеральних речовин — все залежить від місця зростання. У її білку понад 40 амінокислот, включаючи всі незамінні. Тобто її можна назвати справжнім концентратом калорій та вітамінів.

Мінеральний склад включає кальцій, фосфор, магній, калій, мідь, залізо, сірку, цинк, кобальт, марганець, цирконій, рубідій та інші елементи. Самі клітини хлорели, як типового морепродукту, багаті йодом.

Перелік вітамінів, що містяться в рослині, теж вселяє повагу: в хлорелі присутній В1, В2, В6, К, РР, Е і В12. Найбільше (близько 1000 мкг на грам): С, А та D. Вміст провітаміну А (каротину) досягає 11600 мкг, що у 10 разів більше, ніж у сухих абрикосах чи шипшині.

Вплив на організм

Знаючи харчовий та хімічний склад рослини, неважко обґрунтувати його корисність як харчової добавки (препарату) та розібратися з впливом, який вона надає на організм.

Зелений пігмент хлорофіл, яким багата водорість, здатний вбирати в себе і виводити з організму токсини, що накопичилися, і інші шкідливі речовини, що надходять у внутрішнє середовище у зв'язку з поганою якістю повітря, води і їжі. Хлорофіл може сорбувати і виводити радіоактивні речовини і такі важкі метали, як, наприклад, свинець або навіть ртуть. Таким чином відбувається поліпшення стану крові та всіх внутрішніх органів та тканин.
 
Різні дослідження на групі з 797 осіб показали, що вживання хлорели у таблетках протягом восьми тижнів викликає такі ефекти.

Зниження рівня глюкози у крові

Це може бути цікаво для людей, які мають діагноз діабет 2 типу. Прийом хлорели може полегшити перебіг цього захворювання за рахунок зниження продукції резистину (пептидного гормону) та збільшення кількості рецепторів адипонектину (ADIPOR1). Дослідження, що проводилися на мишах, показали, що зниження глюкози в крові забезпечується за рахунок посилення поглинання глюкози клітинами печінки та м'язів.

Зниження рівня холестерину

Висушений порошок хлорели зменшував рівень загального холестерину та тригліцеридів, а також підвищував рівень хорошого холестерину ЛПВЩ у тварин (щурів та хом'яків), які споживали раціон з великою кількістю жиру.

Крім того, згідно з даними досліджень, хлорела кілька (на 2-5 мм ртутного стовпа) знижує артеріальний тиск.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прищі і плями на підборідді

Три наведених вище результати говорять про те, що маленька зелена водоростя має потенціал для профілактики серцево-судинних захворювань. Але такі сміливі заяви вимагають проведення окремих клінічних досліджень.

На покращенні роботи серцево-судинної системи корисні властивості цієї добавки не закінчуються. Хлорелла, що є біогенним імуностимулятором та природним антибіотиком, допомагає організму боротися з різноманітними інфекційними захворюваннями та підвищує швидкість вироблення антитіл.

Було проведено вимірювання рівня слинного імуноглобуліну IgA (який можна пов'язати з ризиком інфекційних захворювань) у спортсменів та вагітних жінок, які приймали та не приймали хлорелу. Вимірювання показало, що рівень імуноглобуліну у людей, які приймали хлорелу, вищий. Комплекс корисних речовин у хлорелі може особливо допомогти людям з порушеннями дегенеративного характеру нервової, а також м'язової тканини, такими як запалення сідничного нерва, паралічі, судоми, хвороба Альцгеймера та інші. Хлорелла хороша для швидкого загоєння ран, а також може бути корисною хворим на СНІД.

Помічено, що хлорела здатна відновлювати недієздатні клітини ДНК при ракових пухлинах різної етіології, що, безсумнівно, сприяє оздоровленню. Крім того, завдяки її прийому дослідженнями зафіксовано зростання антиоксидантних показників крові, зменшення пошкоджень еритроцитів внаслідок оксидації та, як наслідок, покращення кровопостачання мозку, у тому числі у людей похилого віку. Є позитивна динаміка і для осіб із жировою хворобою печінки (за рахунок зниження маси та рівня глюкози у крові).

При зовнішньому застосуванні хлорела заспокоює подразнену шкіру, сприяє її регенерації, знімає запалення та стримує гіперфункцію сальних залоз.
 
В цілому маленька зелена водорість серйозно впливає на стан серцево-судинної системи, покращує обмін речовин та імунітет людини. Відпускається вона без рецепта як в аптеках, так і на інтернет-ресурсах, але про всяк випадок перед її впровадженням до раціону не завадить проконсультуватися з лікарем-алергологом або хоча б ознайомитися з протипоказаннями до прийому.


Схожі матеріали:

👁 648
Категорія: Здоров'я
Теги: рівень холестерину, користь, хлорела, артеріальний тиск, глюкоза у крові



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Посів петрушки: коли і як садити?

/_pu/70/46973056.jpg